Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Escapelle 14 órával az együttl...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Escapelle 14 órával az együttlét után?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a következő lenne a kérdésem:

Férjemmel 14 éve vagyunk együtt, soha semmiylen probléma sem volt a fogamzásgátlással, gyógyszert nem szedek már évek óta, mert az elkövetkezendo kb 3 éven belül szeretnénk babát,gumival védekezünk, soha nem volt gond, azonban most kiszakadt. Nem teljesen, azaz a felső felében lett egy kisebb lyuk, viszont a sperma bent maradt a gumiban, azonban mivel juthatott belém is, másnap reggel mentem is nőgyógyászhoz, escapelle-t irt fel, 14 órával az aktus után be is vettem. Viszont épp félidőben voltam, peteérés környékén...

Mi a véleményetek, mi lesz ebből? Nagyon nem jönne jókor a baba még, még nincs számára előkészítve a "terep"...

Soha nem szakadt még ki az óvszer, nem értem, hogy történhetett, de megtörtént. Még nem allnak keszen a körülményeink a baba vállalásra..

Tehát, még az érdekelne, ha meg is termékenyult a petesejt azalatt a rövid 14 óra alatt, ami eltelt az aktus es az escapelle között, a gyogyszer meggatolja a beágyazodast is? Kérlek, akinek van tapasztalata, ossza meg velem. Köszönöm.



2019. aug. 3. 10:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

ez 72 órás vagy sima fogamzásgátló?

mert ha 72 órás probléma nem lehet valószínűleg vérzés fog jelentkezni.

de ha sima fogamzásgátló és nem menstruálsz akkor annak kell legalább 2 hét mire elkezd hatni.

2019. aug. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ez 72 órás tabletta, escapelle a neve, nőgyógyász írta fel, az együttlét utáni 14.órában vettem be.
2019. aug. 6. 15:00
 3/13 anonim válasza:
100%
Szinte ugyan így jártam néhány héttel ezelőtt, csak az óvszer maradt bennem, de elvileg nem került belém sperma. Én is Escapelle-t kaptam és paráztam rendesen, mivel tényleg megvolt rá az esély, hogy pont abban a fél napban összetalálkoznak... A bevétel után 2-3 órával kb. meg akartam halni, szédültem és társai, ebből tudtam, hogy dolgozik a gyógyszer. A gyógyszer hatása, hogy ( átlagosan) 6 nap elteltével vérzéssel megkezdődik a leválás, így ugye nem lesz hova beágyazódnia a petesejtnek, ami átlagosan 10 nap ( vándorol, megtapad, stb...) Na nálam nem volt ilyen köztes vérzés sem, viszont szerencsére a rendes időben megjött a menstruációm és hatott a tabletta. Jó lenne tudni, hogy pontosan mikor volt peteérésed. Sajnos megvan rá az esély, hogy abban a néhány órában megtermékenyülés történt és a gyógyszer már nem tudja kifejteni a hatását, aminek a sikeressége am is 85%. Eléggé időben vetted be, gyakorlatilag nem élveztek beléd, erős a gyógyszer is. Szerintem nem lesz semmi baj, de az esély ott van. :)
2019. aug. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Peteérésem napján volt egy kis pecsételő vérzésem, de sajnos hiaba erőltetem az agyam, nem tudok rajönni, két vagy három nappal az együttlét előtt lehetett, de egészen biztos, hogy nem előtte nap, es nem is aznap. De sajnos pontosan nem tudom. A gyógyszer bevétele után halál fáradtság volt rajtam, és másnap is, harmadik nap pedig iszonyat elkezdtek fájni a melleim, ma is, es a derekam fáj, mint mielőtt megjön, pont úgy. Hétfőn kellene megjönnie egyébként, 26 naposak a ciklusaim, utolsó vérzés július 18án kezdődött. Remélem, hogy hat a gyógyszer. Nagyon remélem. És köszönöm szépen a válaszod, kicsit megnyugtattál vele. :)
2019. aug. 7. 00:57
 5/13 anonim válasza:
89%

Ha nem előtte nap és nem is aznap, akkor tényleg kicsi az esély, bár a termékeny napok száma is 4-6. Körülbelül fél napig életképes a petesejt, amennyiben csak egy szabadult ki. Fontos lenne vezetned egy ciklusnaplót, néhány mozdulat az egész, de sok idegeskedéstől megkímélt engem is és figyeld, hogy mikor mennyi nyák termelődik. Hiszen amikor a legtöbb, akörül van az ovuláció is.


Dolgozik a gyógyszer, ez jó jel. Én minden nap más tünetet tapasztaltam. Felerősítette a menstruáció előtti tüneteimet, pont mint neked és jobban is fájtak a görcsök. Akkor ezek szerint neked sem volt köztes vérzésed ( ami több, mint pár csepp és 2-4 napig tart (?), lehet hogy hamarabb fog megjönni.


Engem tényleg az nyugtatott, hogy akik a gyógyszer ellenére is terhesek maradtak, egytől egyik elélveztek bennük, nem olvasták el az utasításokat, más gyógyszert is szedtek, ami tompította az Escapelle hatását, nem vették be 24 órán belül ( ekkor még a leghatásosabb elvileg). Igen, elég sok oldalt végigolvasgattam. :D

Mindenképpen írd meg, hogy mi lesz a vége. Drukkolok! :)

2019. aug. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Péntek délután negyed kettokor vettem be a gyógyszert, tehát ez a bizonyos köztes vérzés nem jelentkezett még nálam. Eredetileg hétfőn kellene megjönnie egyébként ciklus szerint. Tehát várok. És rohadtul reménykedek. Jelenleg a derekam majd leszakad, az hasam is érzem, de azt csak tompán. Oylan folyasom van, mint mielőtt megjön.. Egyébként epp most, ez okból töltöttem le egy ciklus naptárat, ezek utan mindenképpen jobban fogom követni a dolgokat.. Rengeteg oldalt és fórumot olvastam a napokban en is a témával kapcsolatban, ahogy látom, elég nagy százalékban ússzák meg még olyanok is, akik 48 óra után vették be. Nagyon remélem hogy hat a gyógyszer.

Nagyok szépen köszönöm a szavaid, mindenképpen megírom, végül hogy fejeződik be a történet. :)

2019. aug. 7. 19:57
 7/13 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi, iszonyatosan fájt a fejem az idegtől aznap, es mikor váltottam ki a gyógyszert, megkerdeztem a gyógyszertáros csajtól, vehetek e be vmi fájdalomcsillapítót a fejemre, azt mondta, nyugodtan, tehát egy nurofent vettem be az escapelle előtt. Semmilyen más gyógyszert nem szedek egyébként, tehát ilyesmi nem befolyásolhatja az escapelle hatását. Hacsak az a nurofen nem kavart be. De nem hinném, mivel nem egy durva gyógyszer, es az escapelle tájékoztatójában sem esett szó errol a hatóanyagú fájdalomcsillapítóról.
2019. aug. 7. 20:05
 8/13 A kérdező kommentje:

Nos, összegzés:

Escapelle után nyolc nappal, köztes vérzés nélkül, a várt menzesz előtt két nappal, ma megjött. Semmi barnázás, konkrétan megjött. :) Talán kicsit jobban görcsöl a hasam, mint máskor szokott, de kibírható.

Ennyi :)

2019. aug. 11. 00:15
 9/13 anonim válasza:
100%
Örülök neki! :) Remélem most már megnyugodtál és a későbbiekben is minden rendben lesz! :)
2019. aug. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Megnyugodtam, igen, igazából férjem szeretné már lassan a babát, viszont én még várnék vele egy két évet, addig elkészül a házunk már teljesen, es költözhetünk, és akkor jöhet a baba. De most mindenképp korai lett volna még főleg így, hogy egy 'baleset" eredményeként...

Köszönöm szépen a kedves szavaid, sokat jelentettek az elmúlt

2019. aug. 12. 01:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!