Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehetséges, hogy a fogamzásgát...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetséges, hogy a fogamzásgátló miatt változott meg a hangulatom, ezáltal a személyiségem?

Figyelt kérdés

Több, mint egy éve szedek fogamzásgátlót (Yadine), amióta rengetek lelki problémám van.

Sokkal kevésbé van önbizalmam, illetve nagyon sokat sírok. Rengeteget veszekszem a barátommal, ő már szakítani is akar velem emiatt. Azt beszéltük meg, hogy most abbahagyom a szedését és várunk egy hónapot, hogy kiderüljön, van-e valami változás.

Két éve vagyunk együtt, és az első egy évben semmi probléma nem volt.

Konkrétan attól a naptól kezdve van ez, amióta bevettem az első bogyót.

Van-e valakinek hasonló tapasztalata? Ez a folyamatos hangulatingadozás már megkeseríti az életemet.

20/L



2019. aug. 12. 17:53
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Persze, gyakori mellékhatás.

Nekem ilyen problémám nem volt, viszont teljesen felborította a belfloramat. Állandó volt a hányinger, hasmenes, szédülés

2019. aug. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Nem személyes tapasztalat, de amikor gondolkodtam rajta, hogy elkezdjek tabit szedni utánaolvastam a dolognak, és sok nagyon hasonló történetet tálaltam, illetve ennél még extrémebb eseteket is (például valakinél pánikbetegséget hozott elő), szóval szerintem lehet köze hozzá.
2019. aug. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Igen, én is Yadine-t szedek és hasonlót tapasztaltam.


Hány napja hagytad abba?

2019. aug. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Lehet pszichés is
2019. aug. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
Én deciorat szedek lassan 1 éve, és ugyanez van nálam is, de eddig bele se gondoltam hogy a győgyszertől lenne, nagyon sokat változik a hangulatom, soha nem sírtam ennyit, mint mióta szedem. 26N
2019. aug. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%
A szélsőséges hangulat ingadozásnak mentális oka is lehet, nem feltétlenül a hormontartalmú fogamzásgátló váltja ki, bár az is okozhatja. Konzultáljon a nőgyógyászával és váltson másik készítményre.
2019. aug. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Többféle oka is lehet. De gondolj bele, a hormonok hatnak a hangulatunkra.


Figyelj, hagyd abba, valószínűleg javulni fogsz. Én is letettem azt a mocskot, mert nem tudok már rá mást mondani. 4 hónapja nem szedem, és mindig érzem a negatív hatásait. Ha meg nem javulsz, akkor felkereshetsz egy pszichológust.

2019. aug. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!