Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha nagyon visszeres vagyok el...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nagyon visszeres vagyok el kell felejtenem a hormonális fogamzásgátló használatát?

Figyelt kérdés

10 éve nem használtam semmit. Nem szeretnék teherbe esni. Nuvaring gyűrűben gondolkodom.

A nőgyógyászkiokosít picit, hogy megfelelő e ebben a helyzetben? Pici túlsúlyom van,nem dohányzom,sportolok,alacsiny a vérnyomásom. Meg merjem kockáztatni?



2019. szept. 14. 08:14
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

Az óvszer miért nem jó? Most jobb játszani az egészségeddel? Szerintem az egészség mindennél többet ér. Az óvszerben nem élvezhetetlen az együttlét, aki meg nem tudja elfogadni, hogy az egészség rovására megy bármilyen hormonális fogamzásgátló, az meg véleményem szerint egy gyerek, vagy gyerekes gondolkodású, nem érett felnőtt.

Nyilván lehet, hogy nem lesz semmi bajod, de ha kapsz egy trombózist, akkor megérte?

2019. szept. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Csináltasd meg a vértesztet, ami a hajlamot szűri a trombózisra, Leiden-mutáció. Sajnos többet nem értek a témához, de azt ne hagyd ki, anyukámnak azért volt trombózisa a tablettától mert az orvos nem csináltatta ezt meg vele.

A többiben sajnos csak orvos válasza segíthet szerintem.

2019. szept. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%
Ha biztosra nem akarsz gyereket, akkor köttesd el magad.
2019. szept. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Áhh én nem merném, ez nem játék. Nem véletlenül beszélt le az orvos.


Létezik hormonmentes spirál, vagy pharmatex megszakítással.


Egyébként ha pár cikluson át UHval követnék a peteérésed, akkor a naptármódszer megszakítással sem baromság. Csak előtte pontos kép kellene a ciklusról és az ultrahang egyértelmű.


Ez mind jobb, mint esetlegesen egy életveszélyes állapot.

2019. szept. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Leiden mutációra már szűrtek, több vetélésem volt. Óvszerrel nem szeretnék bajlódni. Az én igényeimnek nem megfelelő.

Pharmatexszel már próbálkoztunk,minősíthetetlenül undorító. A gyógyszerről nem beszélt le a doki, egyszerűen sosem szedtem. Elköttetni nem fogom magam. 35 vagyok. Spirálom volt,7 hónap után levetettem,állandóan véreztem.

Kérek időpontot a dokimtól és meglátjuk mit javasol.

2019. szept. 14. 15:25
 6/6 anonim ***** válasza:

A gyűrű pont ugyanúgy működik, mint a tabletta, csak nem a bélből, hanem a hüvelyből szívódik fel. Arról nem is beszélve, hogy a trombózis kockázatát fokozó hatása még erősebb is, mint a legtöbb szájon át szedhető tablettának.

Szedjél minipillt, abban nincs ösztrogén és így trombózist sem okoz, vagy tetess fel hormonos vagy hormonmentes spirált.

2019. szept. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!