Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyire biztonságos a spermic...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire biztonságos a spermicid hatású hüvelykúpok (pl. Patentex oval, Pharmatex) használata, ha óvszer nélkül történik a szeretkezés?

Figyelt kérdés
Mivel spermicid hatásúak (spermaölő) a hüvelykúpok eleve óvszer használata sem szükséges állandó pároknál, és nem jöhet létre terhesség. Mi a véleményetek? Őszinte és normális válaszokat kérek.
2010. júl. 16. 02:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
de, nagyon is, h létrejöhet terhesség. esetleg megszakitással, meg naptarmodszerrel egyszerre tekinthető vmennyire biztonsagosnak. de az orvosok se ajanljak.
2010. júl. 16. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Morcika83 ***** válasza:
86%
Nekem sem tűnik biztonságosnak, olvass utána, a használatáról, ott írja hogy nem lehet utána normálisan mosakodni stb, szerintem macerás és nem biztonságos
2010. júl. 16. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
86%

Én a Pharmatex hüvelytablettát használom már lassan fél éve sikeresen. Eddig nem volt vele baj. Nekem a nőgyógyász ajánlotta, mivel nem akartam fogamzásgátló tablettával "mérgezni" magam. Ha betartod mindazt ami a tájékoztatóban szerepel gyakorlatilag nem lenne szabad hogy baj történjen. (gondolok itt a tíz percre, a három órán belüli szexre és az utána való "tiltott" mosakodásra.)

Ha nem bízol benne teljesen használd megszakítással kombinálva, igy már több mint 90%os a védelem, ugyanis azzal a kis mennyiséggel ami az előváladékkal távozik el kell hogy bánjon. Nekem volt már olyan hogy nem sikerült időben megszakítani és még nem estem teherbe.

Sokan mondják hogy ezt a gyógyszert csak azok alkalmazzák akiknél nem lenne túl nagy baj ha becsúszna a baba. Most azt gondolhatnád hogy én is ezen a véleményen vagyok de nekem igenis baj lenne egy gyerek hisz még "csak" 19 éves vagyok.

Nem utolsó sorban pedig ez egy gyógyszerhatású készítmény mint pl. az algopyrin vagy bármi más, elvileg erre lett kitalálva.

Hibaszázalék minden fogamzásgátló módszernél van, hisz semmi nem véd 100%osan a teherbeeséstől, minden azon múlik hogy megfelelően használod e vagy sem.

19/L

2010. júl. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
Nem véletlenül terjedt el a nőgyógyászok között a "pharmatex-baba" kifejezés...nem túl biztonságos módszer magában, megszakítással és naptármódszerrel együtt alkalmazva már jobb.
2010. júl. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%
Nem az első ilyen kérdés amire válaszolok.De neked is csak annyit tudok mondani, hogy mindennapi szexuális életem van.És több mint 1 éve használom.Soha nem húzunk gumit hozzá vagy nem szakítjuk meg.És felsem merült az hogy terhes lehetek.Én csak jót tudok róla mondani és ajánlom mindenkinek.
2010. júl. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Nagyon szépen köszönöm a jó és hosszadalmas válaszokat. Egyik személyes barátom azt ajánlotta hogy nyugodtan használjunk ilyen hüvelykúpot meg fogamzásgátlót, mert nagyon jó véd a teherbeesés ellen. Szóval a helyeselőkkel 100%-ban egyetértek, viszont figyelembe veszem a többiek válaszát is. Nyugodtan írjatok még erről. Várom a tanácsaitokat. Minden jót nektek:)
2010. júl. 16. 12:48
 7/16 A kérdező kommentje:
Külön megköszönném a 19 éves lánynak és az utolsó válaszadónak a tanácsát. Nagyon jól esik hogy válaszoltok rá ilyen igazán előremutató, hosszú mondatokkal. Csak tudok mondani, hogy KÖSZÖNÖM!:)
2010. júl. 16. 12:51
 8/16 A kérdező kommentje:
Csak annyit tudok mondani, hogy KÖSZÖNÖM:)
2010. júl. 16. 12:53
 9/16 anonim ***** válasza:
85%

[link]


Láthatod, ezzel a módszerrel egy év alatt 100 nőből 5-20 esik teherbe. Szóval annyira nem megbízható módszer.

Megszakítással és naptármódszerrel együtt használjátok, ha nem szeretnétek babát.

2010. júl. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%
aki még csak meg sem szakitja, és belemegy a pasi, és csak spermicidet hasznal, annal vmi gond van.. elmesélek neked vmit. anyukám megszakitással " védekezett " ( amikor nálam erre került sor, nekem már a tabit ajanlotta :) biztos belátta, h mekkora hibát követett el, és h ha normalisan mennek a dolgok, akkor akár baba is lehetett volna a dologból.. :S ) és nem lett terhes, azt hitte, h ez egy megbizható módszer, mert ő is bedőlt 1 pasi hülye dumájának, h majd a pasi vigyáz.. ha ha ha.. aztan amikor összekerültek apukammal, hiába próbálkoztak, nem jött a baba.. kiderült, h az egyik petevezetéke nem ugy működik, ahogy kellene, igy jóval nehezebb volt teherbeesnie. aztan műtétek után, stb. 5 év munka után jöttem én. na most.. valószinűleg, h annál is vmi gond van, akiknek igy nem jön össze a baba, mármint spermiciddel, és megszakitás nélkül, mert gondolj bele.. orvosok se ajánlják, " pharmatex - baba ", meg stb. és az a kicsi kúp képtelen elbánni 1 egész adag spermával, az előváladékkal még esetleg, de 1 egész adaggal már nem.. azt tanácsolom, h orvosra hallgass, ne egyetlen 1 válaszolóra, akinek nem jött össze igy a baba.. ettől ez még nem megbizható módszer. de ha a pearl - indexnek se hiszel, akkor sajnallak.. :S
2010. júl. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!