Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Két éve fogamzásgátlót szedek,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Két éve fogamzásgátlót szedek, de tegnap súlyos hasmenésem volt a gyógyszer bevételétől számított 3órán belül. Szeretkeztünk a barátommal egyéb védekezés nélkül még aznap. Kell-e a 72 órás tabi vagy még védve vagyok?

Figyelt kérdés
2010. júl. 20. 20:17
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Bőven 3 órán belül.

Akkor holnap felhívom az orvost. Köszönöm a válaszokat.

2010. júl. 20. 21:29
 12/19 anonim ***** válasza:

nőgyógyászonként is változik a vélemény. két online dolgozó orvost is tudok, aki különböző választ adnának erre a kérdésre. egyik azt mondaná: nyugodjon meg, s gondoljon arra, hogy a tabletta a 7 napos szünetben is véd... a másik azt mondaná: van esélye, de kevés. 72 órás gyógyszert semmiképp nem vegyen be, mert azzal csak ártana a hormonoknak. ne aggódja túl a dolgot, a gyógyszer valószínű felszívódott, de egy hét múlva vegyen egy terhességi tesztet, és a reggeli vizelettel végezze el.

én azt mondom, hogy valószínű sikerült felszívódnia, azt még megkérdezném hányadik szemnél tartottál?

2010. júl. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

18. szem.

No de, tulajdonképpen aki hormonális fogamzásgátlód szed meg van lőve a 72 órás tabival szemben? Ők ilyenkor várnak az "ítéletre"?! Persze egy hormonális fogamzásgátlónál nehezebben van baj, de azért becsúszhat, mint nálam...

2010. júl. 20. 21:54
 14/19 anonim ***** válasza:
Mennyire volt súlyos a hasmenés? Mert az én nőgyógyászom azt mondta, hogy csak abban az esetben kell pótolni a tablettát, ha több napos, híg, görcsös a hasmenés, hányással kísérve(persze elég a hasmenés is), egyszeri alkalommal még nem ürül ki a szervezetből.
2010. júl. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Fél napig tartott, és olyannyira híg, hogy már víz is távozott, vagyis vizes volt. Elnézést nem megy szebben.
2010. júl. 20. 21:58
 16/19 anonim ***** válasza:

Hát igen, meg vagy lőve.

A tablettánál az a veszélyes, hogy nem láthatod, ha gond van. Mert ugye guminál látványos, ha kiszakad:D


De szerintem ne aggódj, lehet csökkent a hatása, de nem szűnt meg teljesen:)

2010. júl. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Hát figyi... 1x velem is volt ilyen, nekem 2 és fél órával volt egy kisebb hasmenésem,megkérdeztem egy online dokit, ő azt mondta h ennyi idő alatt felszívódik a gyógyszer, vagy éppen még nem közelíti meg a bél-traktust. De a legbiztosabb az lesz, ha megkérdezed a dokidat.

De szerintem nem lesz baj, a hányással kell jobban vigyázni, az én gyógyszerem betegtájékoztatója például nem is írja a hasmenést.

2010. júl. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
szóval az baj, hogy ilyen hosszú és híg volt... a 72 órás tabival az a baj, hogy akkora hormonadagot tartalmaz, hogy a fogamzásgátlóval együttesen tönkrevágod a hormonháztartásod. nem vagyunk megvonva ettől a tabitól, hogy gyógyszert szedünk, csak az egészségünkkel játszunk. az a véleményem, hogy ha a 18 szemnél tartottál, akkor az a harmadik sor és még volt 3 db. nem akarlak megijeszteni, de azt tartják, hogy az első és utolsó sor szemeinek elfelejtése, kiürülése a legveszélyesebb a 7 napos szünet közelsége miatt. kérdezz rá a dokidnál, az lesz a legbiztosabb, mert itt mi írunk mindent, de egyikünk se nőgyógyász, sajnos:(
2010. júl. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Hát igen...a nagy hormondózis.

Köszönöm a válaszokat még egyszer, rábízom magam a dokimra:)

2010. júl. 20. 22:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!