Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Abbahagyjam a vírushelyzet...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Abbahagyjam a vírushelyzet miatt a fogamzásgátló használatot, ha nincs szexuális életem?

Figyelt kérdés

Az első hüvelygyűrűm van fent, és ezen a héten szükséges levennem, majd 1 hét szünet. Viszont a párommal messze lakunk egymástól, amíg járványhelyzet van nem fogunk találkozni. Így mi értelme van felraknom a következő gyűrűt?


Várhatóan még hetekig nem lesz aktus (sőt saját becslésem szerint júniusnál előbb biztos nem). Még 2 bontatlan gyűrű van a csomagban. Viszont feliratattni újabb csomagot nem fogok tudni, mert nem ahhoz a házi orvoshoz tartozom ahol most élek (nőgyógyászom pedig még messzebb van).


Most mit tegyek?

- Ne rakjak fel újat, hanem majd ha biztosan tudom hogy visszamehetek a páromhoz akkor rakom fel a következőt (persze a menstruáció első napján).

- Rakjam fel a következőt, anélkül h bármi aktus történne még hónapokig. Számolva azzal a kockázattal, hogy nagy valószínűséggel nem lesz elég a gyűrű.


Most kezdtem hüvelygyűrűt használni, így nem hinném, hogy a szervezetem hozzászokott

Szerintetek mit tegyek?



2020. márc. 24. 14:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha még csak most kezdted el használni, akkor simán csak ne tedd fel a következőt. Ha már régóta használnád akkor nem célszerű ad-hoc alapon szüneteket tartani.
2020. márc. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én nem értek hozza, de úgy tenném, ahogyan az első válaszoló is leírta.
2020. márc. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is ezen gondolkodtam, csak én fogamzásgátlót szedek. Szex jó ideig nem lesz mert nem egy városban lakunk. Még egy levéllel volt itthon, viszont múlt héten irattam egy újabb dobozzal. Szedem inkább tovább, nem akarom, hogy felboruljon a ciklusom, ne jöjjön meg hónapokig stb.

Az első válaszoló szerintem is jól írta. Ha most kezdted nem olyan gáz abbahagyni, illetve ha nem tudsz új adagot feliratni, így is úgy is abba kell hagynod 3 hónap után.

25N

2020. márc. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen az eddigi válaszokat


Ha mondjuk nem raknék be újat akkor sincs arra garancia, hogy az én ciklusom se fog felborulni. Már mint hiába használtam 1 hónapig, lehet, hogy hónapokig nem lesz rendszeres. Ekkor pedig az a kérdés, hogy mikor tegyem fel újra, ha már újra rendszeres lesz vagy ezzel ne törödjek.


Sosem volt pontos a ciklusom eleve.


Nem tudom, hogy mivel teszek jobbat

2020. márc. 26. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!