Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Meddig véd a fogamzásgátló ha...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig véd a fogamzásgátló ha abbahagyom?

Figyelt kérdés
1 eve szedem es meg 12 napra van tabim, utana abbahagyom. Ilyenkor lehet szexelni gond nelkul vagy mar nem ajanlott?

2020. márc. 29. 14:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha épp a placebos heted jönne, akkor azalatt a 7 nap alatt védett vagy.


Ha csak úgy abbahagyod, akkor minden egyes nap nő az esélye a teherbeesésnek.

2020. márc. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A spermiumok akár 5 napig is életben maradhatnak a szervezetedben. És minden egyes nap, amikor be kellene venned a tablettát, nő a teherbeesés esélye. Ez alapján már az utolsó tabletta mentes héten sem veszélytelen.

Persze az emberi test működése nem ennyire egyszerű. Van, akinek hónapokig nem áll helyre a ciklusa, és addig nem tudna teherbe esni. Van, akinek azonnal megkezdődik a peteérés folyamata, amint a gyógyszert abbahagyja, és mivel ez több hetes folyamat, addig nincs terhesség. A leggyakrabban eltart néhány hétig, mire a hormonrendszer helyreáll és beindulnak a normális folyamatok.

Mivel nem tudhatod, hogy te hová fogsz tartozni, védekezz az első pillanattól akkor is, ha a teherbeesés esélye eleinte kicsi.

2020. márc. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én orvosom azt mondta, hogy ebben az esetben az utolsó bevett szemig 100 a védelem. A 7 napos szünetben úgy tud védeni a tabletta, hogy utána rögtön elkezded az új levelet, ha nem kezded el, akkor azalatt nem lesz 100 a védelem. Én 2 hete hagytam abba a Jangee-t.
2020. ápr. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!