Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Felborulhat a menstruációm ha...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Salátazs kérdése:

Felborulhat a menstruációm ha abbahagyom a fogamzásgátló szedését?

Figyelt kérdés

Úgy döntöttem abba szeretném hagyni a fogamzásgátlót mert amióta szedem menstruáció alatt nagyon fáj a hasam(ilyen előtte sose volt), rendszeresen felpuffadok, sokkal több és erősebb a vérzésem és fel is szedtem pár kilót tőle(a hátamon lila hízáscsíkok is jelentek meg).

Olvastam hogy mindenkire máshogy hat ez,de a legtöbbeknek felborult valamint erősebb is lett a menstruációja, ezért tudnátok nekem pár személyes tapasztalatot írni hogy rátok hogy hatott?



2020. ápr. 18. 13:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Szólj a nőgyógyásznak, aki felírta. Amúgy igen, abbahagyása után egy ideig rendszertelen lehet, de ez jó esetben max 2-3 hónapig tart.
2020. ápr. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igazabolha ennyi mellekhatast okoz, mindenkepp hagyd abba.

Mellekhatas jelentkezhet, de nem torvenyszeru, attol is nagy mertekben fugg, hogy mennyi ideig szedted a gyogyszert.

Azt, hogy rad milyen hatassal lesz egy doki sem tudna elore megjosolni, akkor fog kiderulni, amikor leteszed a gyogyszert.

A kerdesedre valaszolva: igen, felborulhat a ciklusod, kimaradhat 1-2 vagy akar tobb menzesz is, ha ez sokaig elhuzodik doki tud rajta gyogyszeresen segiteni, de ettol sem kell felned, mert elobb utobb visszaall, valakinek tobb, valakinek kevesebb idot vesz igenybe.

Hosszabb tavon viszont meghalalja a szervezet. :)


27N

2020. ápr. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha ennyi bajod lett tőle miért nem váltottál máe korábban gyógyszert

De am abbahagyhatod csak szedd végig ha van megkezdett leveled mert akkor kevésbé borul a mensid

2020. ápr. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A menstruációd semmiképpen, ugyanis az eddig sem volt. Legalábbis tabletta szedése mellett. Menstruálni ezután fogsz, vagy éppen nem, ha abbahagyod a tablettát. Én kétszer szedtem életemben fogamzásgátlót, egyszer azért hagytam abba, mert babát szerettünk volna, aztán mert állandó hüvelyi panaszaim voltak tőle. Ami aztán kiderült, hogy nem a tabletta okozott, de ez most mellékes. Mindkét esetben rendszeres menstruációm volt azonnal. Úgyhogy nem törvényszerű, hogy gond lesz. De van, akiknek hónapok kellenek, mire visszaáll a rendes ciklusuk.
2020. ápr. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat❤,ez elég megnyugtató hogy 2-3 hónap után remélhetőleg rendszeres lesz

Első válaszoló válaszának: Próbáltam amúgy hívni az orvosom de nem veszik fel a telefont, email címet nem találtam, ambuláns lapon meg csak az intézmény adatai vannak.

Második válaszolónak: Most lesz fél éve hogy elkezdtem szedni a tablettát és az elején a hasfájáson kívül más nem volt, azt mondták az elején normális. Aztán kezdődött a hízás, puffadás...úgyhogy inkább abbahagyom.

2020. ápr. 18. 18:24
 6/6 anonim ***** válasza:
Különféle mellékhatások miatt hagytam abba én is 12 év után a tablettát 2 hónapja. Most jött meg másodjára, mind kétszer 30 napra. Semmi fájdalom, semmi puffadás (bár én ezekre a tabletta előtt se voltam hajlamos es mindig pontos ciklusaim voltak). Az összes mellékhatás megszűnt nálam, teljesen jól vagyok. Életem egyik legjobb döntése volt, hogy abbahagytam. Egyébként sok helyen olvastam, hogy általában a tabletta előtti állapot áll vissza, de ez sem garancia persze. Írj privát üzit,ha van még kérdésed!
2020. ápr. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!