Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A megszakításos módszer...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A megszakításos módszer visszhangja hamis?

Figyelt kérdés

Tudjuk rengetegen csinálják, sokaknak működik, sokaknak nem, itt mindenkinek a körmére csapunk aki így "védekezik". Viszont valóban olyan rosszak az esélyek?


Három indokot szoktak felhozni ellene.


1. Könnyű a baleset

2. Nem véd nemibetegségek ellen


Viszont ez a kettő igazából orvosolható, vagy az utóbbi azért igényes párkapcsolatokban nem is annyira veszélyes, továbbá tabletta és más fogamzásgátló módszereknél sem áll fenn ez a védelem, de mindenki kitudja vizsgáltatni magát. Na de itt van az utolsó pont.


3. az előváladék tartalmazhat elég spermiumot a hugycsőben az előző ejakulációból a mwgtermékenyítéshez.


Na már most a WEBBeteg szerint 100 nőből 35 esik teherbe ezzel a módszerrel. Ami elég sok. Viszont ami engem igazán zavar, hogy ez a statisztika figyelembe veszi ha valaki elsül idő előtt, vagy nincs önkontroll.


A webbetegen továbbá csak feltételezésként hivatkoznak a 3. pontra, továbbá állításuk szerint segít ha a férfi pisil, ezzel megtisztítja a hugycsövet.


Tehát a kérdésem. Ha valaki betartja a szabályokat. Nem élvez el a hüvelyben, naponta 1x szexel közötte többször pisil. Akkor valójában mennyi a teherbe esés esélye? Erre van statisztika? Vagy a megszakításos módszer csak azért veszélyes mert sok a hülye? Mik az esélyek ha kombinálva van naptár módszerrel, amit szintén rengetegen ostoroznak mindenhol, viszont akik szigorúan betartják azok arról számolnak be, hogy akár évek óta működik. Nem lehet itt is csak a "hülyék" miatt tűnik nem hatékony módszernek?



2020. aug. 20. 20:43
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Értem, én a 19.es válaszoló voltam, orvosthanhallgató vagyok, és nekünk ezt szülészet előadáson magyarázta így a prof., ettől függetlenül lehet hogy nem így van, vagy azóta már változott a tudományos álláspont erről, és logikusnak hangzik az is amit te írtál 20-as.
2021. okt. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
63%
3 eve "vedekezunk" igy, bar mi igazabol ugy voltunk ha jon orulunk neki hazasok vagyunk stabil a kapcsolatunk csodas kis lakasunk van, de magunktol meg aktivan probalkozni nem akarunk nekunk eddig bejott 😗
2021. nov. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!