Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ovulációs teszt védekezésre?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ovulációs teszt védekezésre?

Figyelt kérdés
Sajnos abba kell hagynom a fogamzásgátló szedését egészégügyi okokból, így a nem hormonos fogamzásgátlók között kezdtem el nézelődni. Tudom h az ovulációs tesztet azok használják általában akik babát szeretnének. Viszont arra gondoltam hogy megszakítás + hőmérőzés + ovu tesztel nézném mikor van peteérésem. Ez így mennyire lehet biztonságos? Azokon a napokon nyílván nem szexelnék, vagy még pluszba spermiciddel.

2020. szept. 28. 08:22
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Gumi nem jön szóba?
2020. szept. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%
Nézd, spontán peteérésed bármikor, még menstruáció alatt is lehet és teherbe eshetsz. Ha nem gond hogy véletlenül becsúszik egy baba, akkor csináljátok.
2020. szept. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
33%

Spontán peteérés nincs. Szép is lenne, hogy a szervezet minimum két hétig érlel egy petesejtet, aztán egyszer csak lenne egy spontán, ami 1 másodperc alatt "tettrekész", tehát megérik.


[link]


[link]


Ettől függetlenül kérdező, amennyiben nem értesz a ciklushoz, és nem tudod, hogyan kell pontosan értelmezni a mért eredményeket, inkább ne védekezz így!

Fontos infó, hogy a spermiumok viszont sokáig, akár 5 napig is életben maradnak a női szervezeten belül, szóval ha a szexet követő 3. napon van mondjuk ovulációd, amit az LH-teszt is kimutat már - nos igen, akkor teherbe eshetsz.

2020. szept. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó a “termékenység tudat” után már eddig is kutakodtam de most rászánom magam hogy meg is tanuljam.

2020. szept. 29. 06:36
 5/6 anonim ***** válasza:

LH teszt helyett nyák figyelés, a hőmérőzéssel együtt jó lesz. :)


Spontán peteérés meg nincsen.

2020. okt. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy lepontoztok, még én tudom jobban. :)


Spontán peteérés N I N C S.

2020. okt. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!