Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szedjek fogamzásgátlót, ha...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szedjek fogamzásgátlót, ha eltökéltem, hogy azt soha?

Figyelt kérdés

Most viszont más a szituáció, nagyon szerelmes vagyok és intimebb együttléteket szeretnék. Megér ez ennyit? A helyzet az, hogy megfogadtam, hogy sosem fogok hormonális fogamzásgátlást alkalmazni. Egyrészt, mert a felmenőim között sok volt a trombózis, másrészt mert egyszerűen nekem ez nem fér bele.

Most viszont van egy 1,5 éves kapcsolatom, eddig óvszerrel védekeztünk, én mondtam, párom sosem eröltette a gyógyszert, bár mondta, hogy úgy nyilván intimebb lenne az együttlét. Most viszont én is kezdem belátni, hogy tényleg az lenne. De féltem az egészségem (orvosira járok, sokat tanultam erről a témáról) és nem tudom meggyőzni magam, hogy megérné.


Mit tegyek? Ér ez ennyit, hogy feladja az ember az elveit?


Csak normális válaszokat kérek!



2020. okt. 3. 21:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
26%
Köttesd el magad, ha ennyire nem akarod a tablettát
2020. okt. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
67%
Ne szedd, tönkretesz hosszú távon, számos mellékhatásról nem is beszélve. Ha nem akartok óvszert, akkor használj a termékeny napjaidon pesszáriumot, többi napon pedig nem kell semmit. Részletesen ezt a módszert termékenységtudat tanfolyamon (fertility awareness method) tudod megtanulni.
2020. okt. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Egyes, sajnos nincs 3 gyerekem, a 40-től meg még nagyon messze vagyok :/

Kettes, ismerem a pesszáriumot, használnék is, csak közel sem olyan biztonságos, mint az óvszer/tabletta. Az élethelyzetem pedig nagyon nem jó ahhoz, hogy akár véletlenül becsússzon egy terhesség. Mindent meg kell tennem, hogy elkerüljem.

2020. okt. 3. 21:27
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt tedd hogy elmész a nőgyógyászodhoz aki már tényleg végzett, gyakorlott orvos és megbeszéled vele a kockázatokat, esetleges mellékhatásokat, azok előfordulásának esélyét. Utána eldöntöd.
2020. okt. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha trombógisra hajlamos vagy, akkor nem ajánlatos ugyanis ez segíti a kialakulását. Nem tudom milyen intimebb együttlét éri meg, hogy ezt kockáztatod. Ha orvosira jártál ezt nyilván tudod, szóval nem nem éri meg. Használd az óvszert aztán ha gyereket akarsz majd nem óvszereztek. Ennyire egyszerű. Nem ettől leszel közelebb, vagy intimebb kapcsolatban a pároddal.
2020. okt. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Bennük nem bízom, ahány annyi félét mond. A legutóbbi a Pharmatexet ajánlotta...:D Már bocsánat.
2020. okt. 3. 21:34
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor termékeny napjaidon maradjatok az óvszernél, bár én pesszáriumot használok 3 éve ekkor és teljesen elégedett vagyok vele. Nézz utána a leírt módszernek, ha helyesen használod, akkor 99,4%-os. Ennél jobb módszer, ami hormonmentes és nem elkötés, jelenleg nincs, csak itthon még nagyon kevesek ismerik.
2020. okt. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
51%
Ha van olyan tabletta, amely nem kockáztatja az egészségedet, akkor igen. Tényleg intimebb óvszer nélkül.
2020. okt. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Lepontozóknak, privátban kétkedőknek és a kérdezőnek egyaránt hasznos lehet ez a link

[link]

2020. okt. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
33%
Hogy jön ide a 3 gyerek 40 év, miért amúgy elköttetnéd magad? Gondolom később még akarsz gyereket. Szerintem néhány év gyógyszerszedés nem tragédia, bár a trombózishajlammal tényleg foglalkozni kell, ezt így nem tudhatjuk.
2020. okt. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!