Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Csak pasik! Ha lennének...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak pasik! Ha lennének ugyanolyan védelmi fokkal, viszont ugyanolyan mellékhatásokkal férfi fogamzásgátló eszközök, mint a nőknek, mit tennétek? (Szavazás.) Persze kommentben is jöhetnek válaszok, de nem a vita indítása a cél!

Figyelt kérdés

Pusztán a kíváncsiság vezérel. Mostanában nagyon sok hasonló kérdés volt, ahol igen éles viták alakultak ki az óvszer vs. tabi hosszú kapcsolatban témánál.

Szóval egy rövid ízelítő pasik, ha nem tudnátok mivel jár(hat) a női fogamzásgátlás.

Hormonos megoldások:

Tabi, gyűrű, implantátum, tapasz: pajzsmirigy alul/túlműködés, PCOS, IR, cukorbetegség, visszér kialakulása, trombózis (agyi, mélyvénás), tüdőembólia, hízás, hangulatingadozások, depresszió, pánikrohamok, dühkitörések, mellnövekedés (akár 2 kosárméret), hajhullás, pattanások, halál, emlődaganat, vérrögök kialakulása, hormonháztartás teljes feborulása, májdaganat (csak a tabinál), hüvelyi fertőzések, gomba, gyulladások, szárazság, libidócsökkenés, daganatos megbetegedések kialakulásának kockázata nő ... (nincs olyan vizsgálat jelenleg, amivel 100%-osan kizárható, hogy a nő trombózist, embóliát kapjon)

Hormonos spirál: ugyanezek, bár kevésbé valószínűek + vesemedencegyulladás, hashártyagyulladás, méhgyulladás, meddővé válás, spirál benövése, amit csak műtéttel lehet kiszedni

Hormon nélküli spirál: vesemedencegyulladás, hashártyagyulladás, méhgyulladás, meddővé válás, spirál benövése, amit csak műtéttel lehet kiszedni

Spirálokat nem is nagyon ajánlják nem szült nőknek

Női óvszer: ugyanúgy “kényelmetlen” és nem is olyan biztonságos

Művi meddővé tétel (női): nagy altatás is műtét, 3 helyen vágnak, rák kialakulásának kockázata jelentősen megnő

Naptármódszer, megszakításos, Pharmatex: nem biztonságos, ahogy a pesszárium, méhszájsapka se


Biztos vannak mellékhatások, amelyeket kihagytam, ezeket pótolhatjátok a komment szekcióban!


Megkérnélek titeket, hogy csak a férfiak szavazzanak, nők, ti írjátok meg a véleményeteket kommentben! Köszi



2020. nov. 17. 07:57
A kérdező szavazást indított:
Bármit használnék, nem érdekel a mellékhatás, csak a szex legyen jó!
Semmit nem használnék, a nők mérgezzék magukat, az én igazi férfi testem működésébe aztán egy percig nem vagyok hajlandó beleszólni.
Férfi tabit szednék.
Így átgondolva, nincs is akkora baj a hagyományos óvszerrel.
Spirált tetetnék lenti testrészembe. (Nyilván méhbe nem lehet, de képzeljetek el egy másik szervet, pl ha a prosztata hasonlóan “nyitott” lenne stb.)
Hormonos tapaszt ragasztanék magamra.
Hormonos gyűrűt húznék a péniszemre.
Hormonos implantátumot tetetnék a felkaromba.
Maximum a hormonmentes megoldások közül választanék, mégha kevésbé is megbízhatók.
23 szavazat
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
(a szavazás anonim, csak az igazat férfiak ;) )
2020. nov. 17. 07:57
 2/16 A kérdező kommentje:
Hopsz, a szuri kimaradt, de nem is elterjedt, és már csak családalapítás után ajánlják legvégső esetben. (Ugyanolyan mellékhatásokkal, mint a hormonális dolgok + össze vissza vérzés)
2020. nov. 17. 08:00
 3/16 anonim ***** válasza:
24%

na megjött a foggátló elleni rinyálós csaj :D

ha lennének ugyanilyen lehetőségek férfiaknak, én szednék tablettát akár

2020. nov. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%
Soha nem várnám el, mit több, nem is engedném a barátnőmnek/feleségemnek, hogy ilyen tablettákkal mérgezze magát. Ezekkel szemben az óvszer a kisebb rossz. Házasságban pedig a naptáras/önmegfigyeléses módszerek simán jók - hatékonyságáguknál sok múlik a saját test ismeretén, ill. ott már nem is okoz problémát, ha nem épp száz százalékos: nem történik semmi baj, ha egy gyerek mégis becsúszik.
2020. nov. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
63%

A hormonális blokkolóktól a hipotalamusz mérete us jelentősen csökken.


Ha kellene/amíg kellett így csináltuk:

Óvszer + hőmérő. Előbbi véd a fertőzéses ellen is, az érzést persze odavágja.

Hormonról én beszéltem le egyébként.

Nem vagyok szent, gyakran igénylem az anált és az Orál mindennapos, szeretem tárgyiasítani a nőket, de nem csak a mában tudok gondolkodni.


Viszont egy betegség következtében nincs életképes spermám, úgyhogy mehet a menet. :D

2020. nov. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Igen tényleg utolsó!

Ezt kihagytam. Az is egy komoly mellékhatás, ami ha jól tudom, minden vizsgált személynél jelentkezett.


Nem vagyok semmi ellen rinyálós csajszi, bár megértem, hogy miért gondolod ezt. Én is követtem az elmúlt napok eseményeit. + valamelyik kérdés alatt láttam egy linkelt honlapot valami dokitól, ami rendesen felcseszte az agyam, ezért a kérdés :D

Meg, hogy úgy általánosságban mennyire álszentek az óvszer ellenes pasik.

Szóval tényleg csak az én kíváncsiságomat elégítitek ki ezzel:D de nem zárkózom el egy jó véleménykifejtéstől sem, mint pl. A gyűrűs poszt alatt, de ilyen nagyon bántó vitát nem akarok!

2020. nov. 17. 08:30
 7/16 anonim ***** válasza:
64%

Ha már bemásoltad a betegtájékoztatók lehetséges mellékhatások részét úgy lenne a korrekt, hogy azt is mellé irnád, hogy minek mennyi a valószínűsége.

Mert az is ott van, hogy valami 1:1000-hez, más meg 1:100000-hez.

2020. nov. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
39%
a propagandád a zavaró, hogy ennyire ez ellen lobbizol
2020. nov. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%

Előre leszögezném, hogy nő vagyok, évekig szedtem fogamzásgátlót, tapasztaltam nagyon kellemetlen mellékhatásokat és a szűk baráti körömben is voltak ilyenek. Egyértelműen a gumit preferálom.


De amit itt leírtál az erősen torz képet fest a fogamzásgátló módszerekről, és feleslegesen túloz. Igen, lehetnek ilyen mellékhatásai. Ahogy egy Aspirin is okozhat hirtelen halált. A felsorolt kockázatok általában nagyon alacsonyak. Persze, ez nem segít ha pont beleesel abba a 0.01%-ba, de akkor nem csak a hormonális fogamzásgátlást kellene démonizálnunk, hanem szinte mindent, amit teszünk.

Ha valaki kellemetlen mellékhatásokat tapasztal, abba tudja hagyni a tablettát, vagy másikra váltani, ha szeretne.


De azért gondoljunk arra, hogy hány nőnek megkönnyítik az életét ezek az eszközök, és most nem arra gondolok, hogy a párja nem panaszkodik a gumi miatt. Hányan vannak, akik elédetettek a spirállal, évekig szedik a tablettát és soha nem okoz problémát, és még sorolhatnám. A hormonális fogamzásgátlás nem ördögtől való, ha az ember lánya tájékozódik, kivizsgáltatja magát, és úgy dönt, hogy vállalja a kockázatot. Rengeteg nő önként választja ezeket a módszereket, és nem azért, mert a gonosz férfiak erőltetik. Ez teljesen rendben is van, amíg önként történik, és nem csinálunk belőle lelkiismereti kérdést egyik oldalról sem.


A hormonmentes módszerek sem annyira rosszak, ahogy leírtad. A pesszárium és a spermicid nagyon hatékonyak, ha arra használják őket, amire való. Azért olyan rossz a hírük, mert a köztudatban elterjedt, hogy ezek önmagukban is megállják a helyüket, pedig a gyártók is felhívják a figyelmet, hogy kizárólagos módszerként nem olyan biztonságosak, mint az óvszer.

2020. nov. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nem betegtájékoztatókat másoltam csak ki, és így nem mindenhova tudtam volna számot írni. A “propaganda” vagyis a mellékhatások azért vannak ott mert a korosztályomban (25-35) azt látom, hogy a ffi-aknak ötlete nincs arról, hogy milyen szer a tabi.

Én tényleg kiváncsi lennék, a véleményekre (szavazásnál) anonim módon. Ennyi:D nem vitatkozni meg propagálni jöttem

De ha vita lesz én magam jelentek minden választ majd, hátha törlik a kérdést.

Színtiszta kíváncsiság vezérel. Nem fogok semelyik oldalra se állni. Nem fogom számonkérni azt a két embert, hogy ugyanmár mi az, hogy a nők ““mérgezzék””magukat. Ahogy azt se fogom írni, hogy jajj de igazi férfi az, akinek jó a gumi. Meg azt sem, hogy hu aki nem szednem semmit, az mekkora egy alfa hím vagy mit tudom én, csak érdekel, és a sok veszekedős poszt után akartam egy reális szavazásosat, ahol nem vitatkozik mindenki és fújja az igazát, viszont a pasik elmondhatják, név nélkül, egy kattintással, hogy ők mit vállalnának be. Bocsi ha neked ez máshogy jött le.

Peace, love...

2020. nov. 17. 09:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!