Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Más is ennyire retteg a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más is ennyire retteg a teherbeeséstől?

Figyelt kérdés

Én nagyon, hacsak nem vagyok komoly kapcsolatban, amikor is szedem a tablettát, az óvszer mellé legtöbbször mindig használok valamilyen más fogamzásgátló készítményt is, ez így normális? Más is van így vele?

N



2020. dec. 27. 08:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
Felesleges
2020. dec. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Vannak akik ennyire rettegnek, de nem ennyire könnyű teherbe esni. Sok történet, amit itt olvasol nem valós, de könnyebb azzal takarózni, hogy hiba csúszott a védekezésbe, mint bevallani, hogy nem is védekeztél. Ha téged megnyugtat, akkor nyugodtan használj többféle módszert, de mindegyiknek legyél tisztában a kockázataival. A fogamzásgátló tablettát például nem érdemes csak úgy szedni, ha nincs oka.
2020. dec. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Teljesen felesleges két féle képpen is védekezni. A pearl index szerint az óvszer 98%-os védelmet nyújt, a fogamzásgátló pedig 99,7%-os (és itt túloztam, mert 99,7-99,9 a statisztikában írt szám) védelmet. Ezek pedig feltételezem azok a számok, amik akkor lehetnek, ha rendeltetésszerűen van használva mindkét eszköz. Ha összeadod nem tudsz 197,7%-os védelmet adni magadnak... mivel nyilván a 100% a max, és azt akkor tudod csak elérni, ha nem szexelsz - tekintsünk el a történelem egyetlen "bizonyított" esetéről, amikor szex nélkül sikerült a fogantatás.


Nyilván mindig van egy kis hibaszázalék... de az, hogy pont te leszel az fogamzásgátló mellett gyakorlatilag 1 az ezerhez/3 az ezerhez az esélyed. Ez pedig ha amúgy is ennyire ráparázol, ki fog derülni hamar és jöhet az abortusz. Tudom, óvszer mellett már rosszabb a mérce, mivel 50-ből 1 eset teherbe eshet (és itt hangsúlyozom, hogy csak eshet, nem is biztos, hogy esik) de ez könnyen kiderül a lyukas óvszerből és jöhet az esemény utáni.

Szóval felesleges ennyire ráparázni, ha mindent rendesen csinálsz egy féle módszerrel, akkor szinte nem is csúszhat be a baba.


(egyébként durvának tartom, hogy az óvszeres védekezéssel 100-ból két ember teherbe esik. Én 3 évig használtam a párommal, az elején kamaszok voltunk és annyira tomboltak a hormonjaink, hogy 2-3 hónap alatt is meglehetett a 100 alkalom, és mégse volt soha gond a gumival - soha nem is ellenőriztük utána vízzel, hogy kiszakadt-e)

2020. dec. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%

3-as vagyok:

Javítanám magam, újra megnéztem a Pearl Indexet. A 98% óvszerrel és a 99,7-99,9% tablettával úgy értendő, mint aki rendeltetésszerűen, körültekintően használja.


Ha nincs rendesen használva egyik se akkor az óvszer 85%-os, a fogamzásgátló pedig 92%-os "védelmet nyújt".

Itt mondjuk megnevezném, hogy szerintem a 15%-ba (ami az óvszer hibaesélye) beletartoznak az olyan trendek és hülyeségek, mint mondjuk hogy a nő szájjal húzza fel a párjának (még fogszabályzós nőbe is láttam ilyen videót). A fogamzáságátlónál pedig sokan nem figyelnek a 3-4 órás felszívódási időre (mármint ha utána hánynak vagy megy a hasuk) illetve az antibiotikum, szteroid vagy orbáncfű kivonatú egyéb nehezítő körülményekre.

2020. dec. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
32%
Feleslegesen rettegsz. Külön-külön is hatásos bármelyik.
2020. dec. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az elején én is így voltam, hála a sok riogatásnak, hogy "csak odadörzsölte és terhes lett a lány". Gumi mellé spermicidet használtam és folyton kezet mostam, nehogy az előváladék rossz helyre kerüljön. Aztán rájöttem, hogy nem ilyen könnyű teherbe ejteni egy lányt és hogy a sok riogatás a felelőtlen idiótáknak szól és onnantól már nem aggódtam, csak normálisan védekeztem. Nem is lett semmi baj.

Ha normálisan használod az óvszert, azt teljesen elég. 13 éve élek nemi életet. Ezalatt összesen kétszer fordult elő, hogy elszakadt az óvszer, egyszer csak a végén vettük észre, de abból se lett terhesség.

A pearl-index amúgy nem azt jelenti, hogy 100 alkalomból hányszor lesz terhesség, hanem, hogy 100 párból EGY ÉV alatt hánynál alakul ki terhesség. Tehát az óvszer 98%-os hatékonysága azt jelenti, hogy 100 párral és évi 100 szeretkezéssel számolva 10000 alkalomból két terhesség lesz, tehát kb. minden ötezredik alkalommal mond csődöt a gumi. Az meg nem sok.

Még akik babát szeretnének is, sokszor hónapokig próbálkoznak, míg összejön.

Ne aggódd túl, védekezz egy módszerrel, de helyesen és inkább élvezd!

2020. dec. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%

Én is ilyen vagyok. Fogi tabi, óvszer, pharmatex és megszakítás.

Inkább költök erre, mint érettségi elött egy abortuszra.

2020. dec. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%
#7: Jól értem, hogy tablettát szedsz, a srác gumit húz, szöszmötöltök a pharmatex-el is és még el sem megy benned? Élvezetes lehet veled a szex, komolyan!
2020. dec. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
42%
#8 szerencsére nem neked kell velem szöszmötölni 😀 A páromat meg nem zavarja.
2020. dec. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
32%
#7 Jobban járnál ha nem is létesítenél szexuális kapcsolatot. 🤦‍♂️
2020. dec. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!