Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A nőgyógyász azt mondta, hogy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Whis_key46 kérdése:

A nőgyógyász azt mondta, hogy szedjek fogamzás gátlót, mert nem hajlandó normálisan beállni a havim. ( 9 éves korom óta van ) 16 vagyok szerintetek jó ha szedek ennyi évesen? És milyen hatásai vannak?

Figyelt kérdés

2021. jan. 29. 13:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
83%

Ne szedj tanblettát!


16 évesen ez még normális. Adj időt a testednek mielőtt hormonokkal terhelnéd. Keress másik nőgyógyászat.

2021. jan. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
63%
Ne szedj fogamzásgátlót! Itt egy jó áttekintés arról, hogy miért nem jó ötlet: [link]
2021. jan. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
44%

12

Wow, egy webshop azt mondja, hogy a fogamzásgátló rossz, így nehogy beszedd! Vásárolj inkább az ő hormonmentes termékei közül!

2021. jan. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Inkább a dokinak higgy.
2021. jan. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
68%

Kedves secram, jogos a meglátás. Sajnálatosnak tartom, hogy, bár szerintem az idézett cikk hiteles információkkal szolgál, azáltal, hogy a webshopot reklámozza, hiteltelenebbé teszi magát.

Mindenesetre szerintem mindenképp érdemes fogamzásgátló szedése előtt mérlegelni, hogy megéri-e a különféle lehetséges mellékhatások ellenére szedni. És nagyon fontos megjegyezni, hogy a tabetta növeli a trombózis kockázatát, úgyhogy ha a családban valakinek volt trombózisa, akkor kifejezetten veszélyes szedni (az orvosnak ezt meg kéne kérdeznie a pácienstől, mielőtt felírja a fogamzásgátlót, de ez sajnos nem mindig történik meg).

Azonkívül még a hormonális megoldások közt is van olyan, amelyik valamivel kevésbé terheli meg a szervezetet, mint a szájon át szedett tabletta, pl. a hüvelygyűrű.

2021. jan. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne vadidegenek véleményére adj, hanem az orvosodéra.

Én kikérném egy másik orvos véleményét is.


Én pl 16évesen kezdtem el szedni, mert olyan görcseim voltak, hogy minden hónapban vagy a mentő jött hozzám, vagy én mentem a kórházba.

9évig szedtem, semmi baj nem lett.


Egyik ismerősöm (férjem barátjának párja) is 16évesen kezdte el szedni, szintén a nem rendszeres mensi miatt. 5évig szedte.

21éves kora óta próbálkoznak a babával. Most 29éves, és nem tud teherbe esni. A gyogyszer neki hazavágta a hormonrendszerét, 8 éve próbáljak neki helyrehozni, eddig eredménytelenül...

2021. jan. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

a fogamzásgátló leállítja peteérést, tehát NINCS menstruáció, az egy mestereséges vérzés, persze hogy beáll, hiszen hormonokkal szabályzott, azért vérzel mert szünet van

ha rendszertelena ciklusod, szedés abbahagyása után is az lesz

2021. jan. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
12%

Őszintén én nem szednék fogamzásgátlót a helyedben, mert nem állítja be a "ciklusod" csak leállítja a peteérést, és a vér nem a menstruáció miatt van, hanem a tabletta, azaz a hormonok megvonása miatt.

Amúgy én is most kezdtem szedni, de nekem hormonális gondjaim vannak (pattanások, zsíros bőr, erős szőrösödés), egy olyan tablettát kaptam, ami segít rendbe rakni.

17 éves vagyok, és 10 éves korom óta van meg, de szerintem itt nem az számít hány éves vagy, hanem hogy milyen régóta van peteérésed.

Mellesleg higyj az orvosnak, általában tudják mit csinálnak, nem a semmiért van végzettségük, amihez ugye muszáj a szaktudás, de azért remélem rendesen megvizsgált mielőtt bármit adott

2021. febr. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!