Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Egy db kihagyott tabletta...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy db kihagyott tabletta utan 1 hettel szexeltem kiegeszito vedekezes nelkul, lehet baj?

Figyelt kérdés
Azt olvastam tobb helyen is, hogy egy hetig kell pl. ovszert hasznalni melle, de szandekosan egy hetig nem szexeltem, utana viszont igen. Tovabb kellett volna varni azzal, hogy siman csak a tablettara hagyatkozzak? Legyszi ne ostoba valaszokat irjatok

2021. márc. 4. 14:09
 1/3 anonim ***** válasza:
58%

Igen.

Ha ott elindult egy peteérés, azt már az isten sem állítja meg, nem hogy a következő pár tabletta.

2021. márc. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem teljesen mindegy, hogy melyik maradt ki. Arra gondolj, hogy a tabletták egy bizonyos hormonszintet tartanak a szervezetedben, a 21 nap alatt ez a szint emelkedik, végül eléri azt a mértéket, hogy 7 nap alatt sem ürül ki 0-ra. Tehát a veszély akkor nagyobb, ha a szünet előtt marad ki egy, mert akkor a szint nem tart ki a 7 napos szünet alatt, és akkor is, amikor a szünet után marad ki egy, mert akkor a hormonszint még alcsony. A ciklus közepén a teherbeesés valószínűségét egyetlen tabletta kihagyása gyakorlatilag nem érinti. Ha nagyon aggódsz, rövidítsd le a szünetedet, kezdd el a következő levelet agy nappal korábban.
2021. márc. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az én fogamzásgátlóm betegtájékoztatójában le van írva, hogy mi a teendő, ha 24 óra elteltével nem vettem be a tabit.

Attól is függ melyik tabletta maradt ki, ha az első két sorból maradt ki egy tabletta, akkor nem kell kiegészítő fogamzásgátlást használni, de viszont ha a 3. És a 4. Sorból marad ki egy, akkor viszont 1 hétig kiegészítő fogamzásgátlást ajánl a tájékoztató.

2021. márc. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!