Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha abbahagyom a fogamzásgátlót...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kisgöncöl kérdése:

Ha abbahagyom a fogamzásgátlót, ettől kell félnem?

Figyelt kérdés

Ciszták miatt szedem. Anno emiatt rendszertelen volt a menstruációm és majd meg akartam halni, ha megjött, annyira fájt. Emellett nagyon pattanásos voltam a ciszta miatt.


Ha abbahagyom a gyógyszert, visszatérnek a pattanások és a rendszertelen menstruáció?



2021. márc. 17. 14:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A pattanások szinte 100%, hogy visszajönnek, sőt sokkal durvábban először. Jó rutinnal azonba csodákra vagy képes.

A rendszertelen mesni miatt több aggódalom lehet, mert lehet a fogamzásgátló után jóideig meg sem jön, és többször lesz fájdalom emiatt. De szinte biztos az is, hogy ha megjön az fájdalmas lesz, mint azelőtt.

2021. márc. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hogyhogy jó rutinnal csodákra vagyok képes?

Régen se segített ezen semmi, csak a gyógyszer, mert nem bőrbetegség, hanem ciszta a kiváltója. Bőgyógyásznál voltam vele régen, ő mondta, hogy nőgyógyászt kell felkeresni, mert valszeg ciszta, igaza volt. Nem tudott segíteni, csak a nőgyógyász a gyógyszerrel.

2021. márc. 17. 16:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha valami bőrbetegséged van és azért nagyon csúnya az arcbőröd, akkor rendes bőrgyógysz meg kellene vizsgáljon. Ha a hormonszinttel van gond, akkor tényleg a fogamzásgátló a legjobb rá, de ettől függetlenül lehet tenni a szép bőrért.

Pl. nem veszel olyan termékeket amikbe van kétes összetevő. A Krémmánia.hu-n meg lehet nézni az összetevőlistát, és ami után zöld pötty van, az jó termék. Amibe akár csak egy piros is van, nem ajánlott problémás bőrre (pláne mert az az egy piros pötty az esetek 99%-ában parfüm, ami extrém rossz tud lenni). Főleg a patikai vagy Balea MED-es termékek jók. A CeraVe is nagyra becsült, csak sajnos nem cruelty free.

A lényeg, hogy legyen rutinod, amiben sokat tud segíteni a Skincare Junkie csoport Facebookon.

Nagyon fontos ilyenkor a lemosó (reggel-este, de minimum egyszer egy nap rendes lemosó és nem csak sima víz), a szérumok sem ártanak, fontos a fényvédő, illetve hidratáló sem árt.

2021. márc. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!😊

De sajnos hormonális eredetű dolog miatt van, amire a tabletta lett a megoldás nálam. Csak félek, hogy visszajön, ha abbahagyom. De egy próbát megér.

2021. márc. 17. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!