Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hívő keresztények! Ti hogy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hívő keresztények! Ti hogy oldjátok meg az együttléteket védekezés nélkül?

Figyelt kérdés

A feleségem és én is hívők vagyunk. Megszületett az első babánk. Egyrészt nem szeretnénk többet, másrészt ha a véleményünk meg is változna, akkor sem lenne ajánlatos hogy a feleségem még egyszer szüljön, mert komoly esélye van sajnos, hogy belehal a szülésbe vagy hogy egyéb komplikáció lép fel.

A hitünkből adódóan viszont nem használok óvszert, ő sem szed tablettákat vagy ilyesmi. Ti hogy oldjátok meg? A baráti/ismerősi körünkben vannak 40-50 évesek akiknek nincs vagy csak egy gyermekük van, de ilyesmit szégyenlem személyesen megkérdezni. Ezért teszem itt.

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!



2021. máj. 7. 09:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/82 A kérdező kommentje:

19

A hitem szerint egy szexuális együttlét során sem szabad elvenni a lehetőséget, hogy Isten akarata (tehát a gyereknemzés) végbemenjen.

2021. máj. 7. 15:02
 22/82 anonim ***** válasza:
66%

Isten akarata biztosan a gyermeknemzés? Isten akarata az élet sok-sok területén az emberek cselekedetein keresztül érvényesül. Hogyha megadja nektek a lehetőséget, hogy védekezzetek, akkor nem lehet, hogy ő sem akarja, hogy ilyen helyzetbe több gyereket vállaljatok? Ha olyan helyzetről van szó, amikor a védekezés ellenére kezd el növekedni az élet, akkor oké, az legyen Isten akarata, de azon kívül biztosan ellene van a tudatos védekezésnek?

(Nem vagyok hívő, és a ti dolgotok, de szerintem fontos végiggondolni, hogy minek hogy van értelme.)


Ha azt az elvet követitek, akkor szerintem a csakis ovuláció után, megszakítással történő szex a kvázi biztos fogamzásgátlás, a maradék időben meg önmegtartóztatás. Viszont mivel sokkal biztonságosabb például óvszerrel és esetleg a vallás miatt óvszerrel-megszakítással védekezni, biztos, hogy átgondolnám ezt a lelkiismeretemmel.

2021. máj. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/82 anonim ***** válasza:
79%
Egyébként mivel a tudásunk a fogamzásról már elég nagy, gyakorlatilag az, amit írtál és a védekezés már önmagában ellentmond egymásnak. Nem tudsz úgy szexelni, hogy védekezel is, de közben nem is vagy tudatában annak, hogy védekezel.
2021. máj. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/82 anonim ***** válasza:
87%

"A hitem szerint egy szexuális együttlét során sem szabad elvenni a lehetőséget, hogy Isten akarata (tehát a gyereknemzés) végbemenjen."

Akkor ez ennyi volt. A hited szerint ha bármit teszel a gyermeknemzés elkerüléséért, már szembemész Isten akaratával. Ha biztosan nem akartok gyereket, és egyúttal nem akartok szembe menni Isten akaratával sem, akkor muszáj lesz búcsút inteni a szexnek életetek hátralevő részében.

(de ha úgy gondoljátok, hogy mégsem, a 20-as által felsorolt különféle lehetőségek állnak rendelkezésetekre)

2021. máj. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/82 anonim ***** válasza:
74%

Jó, akkor élj úgy, hogy az istenednek tetszen, és nehogy véletlen is gumit húzz, mert akkor szembemész az ő akaratával. Eredmény: vagy egy halott feleség, vagy egy halott gyerek, te döntesz.

Ennyire ne legyél már bigott vallásos 2021 van hahó.

2021. máj. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/82 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem szexeljetek nyugodtan, és az aktus után imádkozzatok. Ha Isten szándéka az, hogy ne legyen több gyereketek, akkor nem is lesz. Ha pedig az a szándéka, hogy legyen, akkor ne mondjatok ellen az Úr akaratának. Legyen erős a hitetek.
2021. máj. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/82 anonim ***** válasza:
63%
Billings módszer. Keress rá. :)
2021. máj. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/82 anonim ***** válasza:
83%

Ha már Billings-módszer:

[link]

(A 20.válaszomban ezt értettem a szimptotermális, naptár és hasonlók alatt.)


Egyébként ha sikerül eldönteni írd majd meg légyszi, kíváncsi vagyok, hogy mit és milyen háttérindoklással tartotok majd elfogadhatónak.

2021. máj. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/82 anonim ***** válasza:
73%
Én sose értettem hogy tudnak az emberek hinni. 9 világvallás és számtalan egyéb létezik. Vannak amik hasonlóak csak másképp tanítanak, vannak amik teljesen eltérőek. Hogy lehet ilyen szinten hinni valamiben hogy meg van rá az esély, hogy a te vallásod igazából csak egy mese? Mi van ha a bidhizmus az egy igaz vallás, vagy az iszlám, vagy a sátánistáké? Miért éri meg megfosztani magunkat az örömöktől olyan vallások miatt amiket a történelemben többször is átírtak hogy az aktuálus kor politikájának megfelelhessenek illetve hogy jobban tudják irányítani az embereket? A vallás csak egy régi babona ami mára csak nézeteltéréseket okoz. Ott van pl "Az ember tragédiája" Című mű amiben lucifer megpróbálja elvinni az embert a világűrbe, isten országába, de az ember nem tud messze menni a földtől és visszazuhan. Ha a hit és a biblia igaz, hogy lehetséges hogy idejét multá válnak a tanításai? És ha valóban így van, miért nem szól isten, vagy küld egy új bibliát? Nekem senki ne mondja hogy bizonyos egyházi emberek beszélnek istennel mert ennyi erővel én is kitalálhatok egy jó sztorit hogy mit dumáltam az égi spannal...
2021. máj. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/82 A kérdező kommentje:
Nekem nem vallásom hanem hitem van. És nem tartozom számadással hogy miért is hiszek. Hiszek és kész. Engem nem érdekel hogy ki minek gondolja a Bibliát.
2021. máj. 7. 22:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!