Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hívő keresztények! Ti hogy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hívő keresztények! Ti hogy oldjátok meg az együttléteket védekezés nélkül?

Figyelt kérdés

A feleségem és én is hívők vagyunk. Megszületett az első babánk. Egyrészt nem szeretnénk többet, másrészt ha a véleményünk meg is változna, akkor sem lenne ajánlatos hogy a feleségem még egyszer szüljön, mert komoly esélye van sajnos, hogy belehal a szülésbe vagy hogy egyéb komplikáció lép fel.

A hitünkből adódóan viszont nem használok óvszert, ő sem szed tablettákat vagy ilyesmi. Ti hogy oldjátok meg? A baráti/ismerősi körünkben vannak 40-50 évesek akiknek nincs vagy csak egy gyermekük van, de ilyesmit szégyenlem személyesen megkérdezni. Ezért teszem itt.

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!



2021. máj. 7. 09:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/82 anonim ***** válasza:
90%

A 45. hozzászólásban írt kérdésedre válaszolva hívő, de nem követi a vallás/felekezet előírásainak egy részét. Attól még lehet hívő.


Jól sejtem, hogy a hited szerint bárminemű szexuális kapcsolat, aminek nem gyermeknemzés a célja, erkölcstelen? Mert ebben az esetben marad az önmegtartóztatás, minden más kiskapu.

Korábban azt írtad, "egy szexuális együttlét során sem szabad elvenni a lehetőséget, hogy Isten akarata (tehát a gyereknemzés) végbemenjen". Ezzel az a probléma, hogy ma már annyit tudunk a gyermeknemzés módjáról és okairól, hogy kis túlzással pontosan tudhatod melyik aktusból lesz gyerek, melyikből nem. Hogyha a családtervezés miatt csak úgy szexelsz, hogy ne lehessen gyereked, akkor tudatosan "elvetted a lehetőséget".

A legenyhébb megoldás az ovuláció utáni terméketlen időszakbeli szex, azon kívül pedig önmegtartóztatás, de ez is csak egy kiskapu gyakorlatilag, hogy mégis élvezhesd a szex örömeit.


Ugyanakkor gondolkodj el rajta, hogy azok a tanok, amik alapján a Biblia készült, egy másik kor tapasztalatai voltak. A Biblia megírásának ideje (Wikipédia barátom szerint) Kr.e. 2. évezred - Kr.u. 1. évszázad. Oké, hogy ez a szentírás, de egyszerűen akkor még nem tudtak (ha hitalapon nézem, még Isten sem tudta, legalábbis felesleges és zavaró lett volna átadnia) rengeteg olyan dolgot, amit ma tudunk. Azok az erkölcsi tanítások arra a korra vonatkoznak, és ha ma akarsz az alapján élni, muszáj a mai korra aktualizálnod. Szerintem akkor lehetsz csak igazán hívő, egyébként vallást követsz.

Vegyük ezt a példát, hogy nem akadályozható a gyereknemzés. Tudod te ez mit jelent, az akkori korra lefordítva? Csak olyannal szexelj, akivel nem gond a gyerek, házasságban éltek. És ne tégy mindenféle durva beavatkozást, korabeli műtétet, hogy elmenjen a már megfogant gyerek. (Igen, akkor még nem tudták, hogy petesejt, meg beágyazódás, meg stb. Gondolom annyit tudtak, hogy ha elmarad a vérzés, akkor baba lesz.)

2021. máj. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/82 anonim válasza:
95%

Nagyon durva amit művelsz!

Nagyon remélem, hogy egy ilyen családba, mint a tiéd, soha nem lesz mégegy gyerek, mert ilyen szülőkkel, csak pokol lesz az élete szegénynek! :D

Úgyhogy remélem hallgatsz az itteni kommentelőkre és védekeztek NORMÁLISAN vagy inkább ne is szexelj! :D

21. szàzadban élünk ám!!!!! Jó reggelt :D

Ne haragudj, de totál kiakadtam :D én nem is szoktam kommentet írni, de most muszáj volt!

Hogy lehet valaki ennyire csőlátású??!!! 🤣🤣

Imàdkozni fogok Istenhez, hogy húzzàl óvszert és ne legyen több gyereked! :D

El cseszed az egész életed a rohadt hiteddel!!!!

Fel sem fogom, kockára tennéd akár a feleséged életét is!!! Sajnálom szegény nőt :D Remélem titokban védekezik és kicsit több esze van, mint neked :)

És egyébként csak úgy kérdezném. Az nem rossz dolog, hogy valaki nem védekezik (felelőtlen) és a nagy semmire szül??? Azt a gyereket etetni kell, óvodàba, iskolába járatni és még 10 millió dolog!

Hát szívből kívánom, hogy talàljatok ki valami normális utat magatoknak! :D

2021. máj. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/82 anonim válasza:
82%
Anál
2021. máj. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/82 anonim válasza:
70%
Amúgy ha óvszert használsz, akkor örök szenvedés, ha meg mondjuk kihúzod időben és szétkened az asszonyon, akkor nem? Mi a különbség? (Ha nincs semmi, és örök szenvedés van, ha szétkened asszony hátán, akkor nem szóltam)
2021. máj. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/82 anonim ***** válasza:
80%
Isten figyel reánk.
2021. máj. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/82 anonim ***** válasza:
92%

Botrány ami itt megy ezzel a témával.

A 65 öske hozzászólása nagyon jó.

Amikor a biblia íródott, más erkölcsök, más szabályok voltak, más volt a szexualitás.

De azóta eltelt több mint 2 ezer év.

Minden megváltozott.

Akkoriban fontos volt, hogy minél több gyermek szülessen.

Ma már ez nem így van.Sőt. Túl van népesedve a föld.

Mit gondolsz a korona vírus miért jött? Pontosan ezért. Hogy tizedelődjünk picit. Ma már Hitler féle háborút nem lehet, de valamit ki kellett találni.

Pár év, és jön még ennél keményebb is. Csak nyugi.


Szóval.: Ma már ne a 2 ezer évvel ezelőtti szabályok szerint élj. Élj úgy, ahogyan a mai kor megköveteli.

A szexuális élvezetek mindenkinek járnak. Gondolom mit szenved a kis asszonykád.

Ő biztosan kívánná az orális szexet, /hisz ma már ez természetes/ , te meg nem engeded neki. 😵

Lehet, hogy te is kívánod, de inkább megfeszíted magad.🤪


A biblia a homoszexualitást is tiltja. És nézd meg. Ha összefognának a melegek, leszbik, transzok, bi.-k, akkor szerintem már többen lennének mint a sima heterók.

A biblia a válástvis tiltja. Ma már viszont az van, hogy ha két ember nem érti meg egymást, akkor bizony el kell válni.


Úgyhogy élj a mai kor erkölcsei szerint, a mai kor követelményei szerint, és akkor talán még boldog is lehetsz.

Attól még lehetsz hívő, hogy a mai kor szabályait, kicsit össze turmixolod a biblia szabályaival.

2021. máj. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/82 A kérdező kommentje:

Nem, senki nem kívánja az erkölcstelen szexet a családból. Ő is hívő, ő sem. Én nem aszerint élek hogy ma mi természetes. Ma természetes cigizni is, káromkodni is, fűvel-fával összefeküdni és a saját nemeddel erkölcstelenkedni is, meg elválni is. Isten viszont mindezt tiltja.


Nem, én Isten parancsa szerint élek. Nekem nem a mai kor a menedéke hanem Isten. Ő védelmezőm és a termtőm is. És így nagyon boldog vagyok.

2021. máj. 9. 12:29
 68/82 anonim ***** válasza:
91%
Erkölcsös szex. Tehát amiből gyerek lehet. De a feleséged mégegy gyerekbe belehalhat. Megoldás:a nadrágodban tartod a csoffadt kis péniszed. Továbbra is tartom, hogy menj a vallásos kis barátaidhoz érdeklődni, ők gyakorolják, gondolom akkor tudják is, hogy mit enged meg az istenük.
2021. máj. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/82 anonim ***** válasza:
87%

Régen egy pap azt mondta nekem, hogy a tiltott dolgokat akkor kell csinálni, amikor nagy vihar van, amikor esik az eső, és csúnyán be van borulva az ég.

Ekkor a mi Istenünk nem látja hogy mi zajlik a földön, mert ő a beborúlt sötét felhők fölött van, és nem lát rajta keresztül.

Ez az a bizonyos kiskapu, hogy mikor élhetünk erkölcstelenül.

Ilyenkor myugodtan csinálhattok bármit.


Ez a pap bácsi állandóan azt várja, hogy mikor lesz már megint vihar.

2021. máj. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/82 A kérdező kommentje:

73

Jó nagy hülyeség.

2021. máj. 9. 13:56
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!