Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hívő keresztények! Ti hogy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hívő keresztények! Ti hogy oldjátok meg az együttléteket védekezés nélkül?

Figyelt kérdés

A feleségem és én is hívők vagyunk. Megszületett az első babánk. Egyrészt nem szeretnénk többet, másrészt ha a véleményünk meg is változna, akkor sem lenne ajánlatos hogy a feleségem még egyszer szüljön, mert komoly esélye van sajnos, hogy belehal a szülésbe vagy hogy egyéb komplikáció lép fel.

A hitünkből adódóan viszont nem használok óvszert, ő sem szed tablettákat vagy ilyesmi. Ti hogy oldjátok meg? A baráti/ismerősi körünkben vannak 40-50 évesek akiknek nincs vagy csak egy gyermekük van, de ilyesmit szégyenlem személyesen megkérdezni. Ezért teszem itt.

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!



2021. máj. 7. 09:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/82 anonim ***** válasza:
65%

De nem elég erős a hited. Hiszen nem bízol az ima erejében, és azt pontozod le, aki belemondja a képedbe, hogy ne akarj Isten akaratával szembe menni. Szégyelld magad.

(26-os)

2021. máj. 8. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/82 A kérdező kommentje:

31

Ez van

2021. máj. 8. 11:31
 33/82 anonim válasza:
82%
Mondjuk rendkívül mély keresztény lehetsz, hogy egyből anyázol. :D
2021. máj. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/82 anonim ***** válasza:
77%

Előbb öletnéd meg a nejedet és vele együtt a leendő gyereket, minthogy gumit húzz, ez igen...

Az én szememben a hülyeséged innentől olyan, mint egy gyilkosság és neked ez megfelel úgy látszik, csodálatos vallásban hihetsz, ha a halál elősegítése kevésbé bűnös, mint a védekezés.

Veszélyeztetve van a nejed, úgyhogy ne szexelj vele többet, ha normálisan nem vagy képes védekezni.

2021. máj. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/82 anonim ***** válasza:
79%

Írtak amúgy vagy ezer megoldást a kérdésedre, érdekesmód arra nem is reagálsz csak arra hogyha valaki kritizálja a hited.

Innentől ne haragudj de vagy tényleg nagyon ostoba vagy, vagy ez az egész kérdés egy kamu.

2021. máj. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/82 anonim ***** válasza:
80%

Nem kell ám ezt a hívőséget annyira komolyan venni.

Engem is próbáltak erre az útra téríteni, de hamar rájöttem, hogy nem lehet normális életet élni, úgyhogy hagytam a fenébe.

Ez megkeseríti ám az ember életét nagyon.


A hálószobátokba nem lát be a főpásztor. Azt csináltok amit akartok.

Inkább élvezzétek az életet.

2021. máj. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/82 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nincs vallásod, nem tartozol valamilyen felekezethez? Ott érdemesebb lenne erről beszélgetned.
2021. máj. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/82 A kérdező kommentje:

39

A tanácsokat megpróbálom megfogadni illetve értelmezni. Azt viszont nem tudom szó nélkül hogy a hitemet valaki becsmérelje.


40

Nem tudom milyen pásztorokról beszélsz.

2021. máj. 8. 18:55
 39/82 A kérdező kommentje:

41

Nem,nincs és nem is akarok. Van olyan felekezet amihez közel érzem magam de saját hitnézeteim vannak és saját véleményem.

2021. máj. 8. 18:56
 40/82 anonim ***** válasza:
79%
Akkor érdemes lehet olvasgatnod az egyes felekezetek álláspontját. Ők is hiszen Istenben és a tanításaiban, de a fogamzásgátlás tudtommal csak a görög katolikusoknál tilos. De az átlag hívő szerintem ott is védekezik.
2021. máj. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!