Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kihagytam egy fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kihagytam egy fogamzásgátló gyógyszert a 3.heten, szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az utasítás szerint vegyem be mindkettőt, az elfelejett és az aznapi adagot, és szünet nélkül kezdjem el a következő levelet a védettség miatt. Viszont most jelenleg nem szempont nálam a védettség, nincs párom. Így kimaradna egy vérzésem. Szerintetek mekkora probléma lenne, ha ugyanúgy szedném tovább, ahogy eddig ,szünettel, mert mint írtam, nem a a védettség a lényeg, egyszerűen az erős görcsök ellen szedem.

2021. jún. 16. 10:48
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
A gyógyszer betegtájékoztatója szerint vedd be, annál okosabb hidd el senki sem lesz (főleg hogy nem is tudjuk melyik készítmény). Egyébként 100%-ra azt mondom neked, hogy ad.1. nem veszünk be két szemet egyszerre, ad.2. megtartjuk a szünetet.
2021. jún. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vedd be a két szemet egyszerre, semmi bajod nem lesz tőle és tartsd meg a szünetet is.

Ezek nem ilyen lórugás mennyiségű hormonok, nyugodtan szedhetsz most egy napon kettőt.

2021. jún. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Symicia a gyógyszer neve. Igazából csak az utasítást követve vettem be kettőt.
2021. jún. 16. 11:08
 4/6 anonim ***** válasza:

Teljesen jó. Ha nem fontos az, hogy felcsillan a lehetőség a fogamzásképességre, akkor a szünetet is ugyanúgy tarthatod, mint eddig.

Bár én más terméket szedek, fejfájós vagyok, volt olyan, hogy egy szem kihagyás miatt, ugyanúgy egy nap kettőt, aztán a végén nem tartottam szünetet és na ez bezavart a fejfájásomba is és összevissza fájt. (Ekkor volt barátom, azért kellett.)

Ha egy hónapban pedig előfordult, hogy egy nap kettőt kellett bevennem a szünetet pedig nem tartottam, az nem okozott ilyen szokatlan fejfájást.

Mivel alapból fájdalmaid vannak, szerintem így a leghatásosabb megoldás, ne szivasd magad ugye, ha nem muszáj és úgyse élsz éppen nemi életet.

2021. jún. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4es vagyok, bocsi butaságot írtam, tehát tartottam szünetet másodjára és akkor nem volt olyan durva fejfájásom.
2021. jún. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Semmi jelentősége, szedd tovább, mintha mi sem történt volna.

Ha lenne párod akkor kellene kiegészítő védekezés, esetleg szünet nélküli szedés, de ezt nem szokták alap esetben javasolni, legfeljebb vérzés eltolásra.

2021. jún. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!