Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Abortuszról vélemények?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Abortuszról vélemények?

Figyelt kérdés

sokak szerint gyilkosság az abortusz,és van aki azt mondja soha nem vetetné el a gyerekét.

Szerintem, ha valaki véletlenül teherbe esik-mondjuk rendesen szedi a gyógyszert, mégis terhes lesz, nem kell hogy megtartsa a babát,ha

nem olyanok az anyagi körülményei, túl fiatalnak érzi magát hozzá, nem tudná rendesen nevelni, nem tudna a gyerekének megadni dolgokat, nem muszáj hogy megszülje

Ezt csak azért irom,mert sokan fel vannak teljesen háborodva, hogy hogy lehet egy gyereket elvetetni??

kiváncsi vagyok a véleményekre.


2010. aug. 27. 22:40
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
78%

Nem azt mondtam, hogy akármilyennek is gondolja magát, csak annyi, hogy ne szexeljen felelőtlenül (itt arra gondoltam, hogy védekezzen). Tudom, egyik védekezési mód se 100%, hogy megvéd a nem kívánt terhességtől, de azért nyugodtabb vagyok így, hogy tudom, mindent megteszek azért, hogy ne legyen belőle "baleset". Ez a "kiveszem, mielőtt elmegyek" dolog meg elég nagy butaság..Kicsi az esélye, hogy az ilyen "védekezésből" ne legyen baba.

19/L

2010. aug. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
inkább az a kicsi hogy baba lesz, de előfordulhat.sokan elhiszik h.már az elöváladékban is lehetnek spermiumok,sokan nem....amugy vmelyik DOKI is azt mondja hogy az elöváladékban nem lehetnek életképes spermák......més doki meg azt hogy igen szoval, tényleg vigyázni kell..
2010. aug. 28. 00:39
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

Megtörténhet és ha csak a körülöttem lévőket veszem figyelembe, elég sokszor megesik. Amúgy én is úgy hallottam, hogy az előváladékban van életképes sperma, tehát erre is nagyon kell ügyelni..:)

19/L

2010. aug. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Nos...én ha esetleg teherbe esnék, annak ellenére hogy szedem a fogamzásgátlót, én megtartanám a gyermeket,hiába járnék iskolába. Az abortusz nem gyerekjáték,hogy hopp teherbe estem és go abortusz...nem egy ismerősömnek volt már, és sajnos a legtöbbnek már nem is lehet gyermeke,vagy ha mégis sikerül, sajnos meghal még a pocakjában :( lehet hogy az ember még nem áll készen a gyermekneveléshez, mert fiatal, de viszont vállalnia kellesz azt hogy ha akkor abortuszra megy, később lehetséges hogy már nem lesz alkalma szülni. Viszont van sajnos erre ellenpélda is..van aki megszüli a nemkívánt gyermeket és eldobja magától, ami felháborító, és szégyenletes..
2010. aug. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Én is kérdezek: HA úgy lennél terhes, hogy semmit nem szedtél, egészségesen táplálkoztál, készültél a terhességre, és utána születne egy súlyosan éertelmi sérült gyereked, és utána fogamzásgátló mellett esnél teherbe mit tennél?

Ok, a vizsgálatok kimutatják, ha beteg a baba, de van amit csak a 16. héten tudnak elvégezni, és ha akkor döntesz úgy, hogy nem tartod meg, akkor már nem abortusz, hanem meg kell szülnöd, bevállalnád??

Nem történt velem meg, de ismerősömmel igen...

2010. aug. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
az előző kérdésem nem a kérdezőhöz, hanem mindenkihez szólt
2010. aug. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Én egyszerűen nem lennék képes rá. Ha tudnám, hogy nincsenek meg a megfelelő körülmények, vagy túl fiatal lennék akkor keresnék egy olyan párt akinek nem lehet gyereke és örökbe adnám. Ez sokkal emberségesebb megoldás, merthát lássuk be az abortusz GYILKOSSÁG. És ezzel csak jót tennék. Ez az én véleményem. És mondjuk az abortusz lelkileg és testileg is nagyon megvisel egy nőt/lányt.
2010. aug. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Szia! Na igen az abortusz kérdés. Szubjektív véleményem hogy az abortusz igenis gyilkosság, ok abban az estben ha tabletta mellett valaki terhes lesz vagy az egyetlen lehetőség mert mondjuk bele halhat az anya avgy a gyerek, vagy mindkettő a terhességbe akkor persze elfogadhatóbb.De sosem tudnám megtenni. A legdurvább, ha fogamzásgátlásként alkalmazzák. Tisztában vagyok minden fogamzásgátlási lehetőséggel, még a tablettát sem vállalnám be. Nem vagyok már oylan fiatal de terhes vagyok, és inkább beválalom hogy nehezebb lesz melette az egyetem meg dolgozni is kell, de a szülők biztosan támogatnak, és ha már a párommal összehoztuk a gyereket akkor meg is tartjuk.Sosem tudnék megölni valakit aki abszolút ártatlan még abban is hogy megfogant, és nem csak egy "véletlen sejthalmaz" hanem apró élőlény.
2010. aug. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim válasza:
Milyen más megoldás leht egy nőnek ha egyedül áll a világban, senki sem tudja segíteni, és a gyermekét rajta kívül senki nem akarja?Én mindíg mélyen elítéltem az abortuszt, vagyis jobban mondva sosem tudtam megérteni, hogy egy nő, hogyan képes lemondani a gyermekéről(mégha meg sem született akkoris), mégis, most vagyok 6htes 5napos terhes, a gyerekem apja súlyosan beteg(balesete volt), nekem nincs munkám, az ő anyja és az én szüleim sem akarják hogy ez a gyerek megszülessen(pénzhiány, körülmények), sőt maga az apja is ezt mondja, mi mást tehetek???...Tudom, hogy előbb kellett volna "gondolkozni", dehát így alakult.És most, most megértem "azokat a nőket", bár a szívem vérzik, úgy gondolom, nincsen más megoldás.Vagy járjak anyaotthonokba a gyerekkel?Az miféle élet lenne?...
2011. jún. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim válasza:
nekem is volt abortuszom és semmi az ég világon nincs benne. nem egy kellemes dolog, de inkább az, minthogy megszüljek egy gyereket akit nem is akarok, nem is igazán tudnék vele mit kezdeni. nem igazán rajongok a gyerekekért, de van szívem (az állatokat imádom pl). ha egyszer lesz gyerekem akkor örökbefogadok. vagy béranya. én a világért nem szülnék.
2011. júl. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!