Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Escapelle vélemények?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Escapelle vélemények?

Figyelt kérdés

A barátommal gumival védekeztünk és sajnos az utolsó pozicióban elszakadt és bennem is ment el, én aznap a 20. napomban voltam, általában 30 naposak a menstruációim. Az aktust követően 17 órával már be is vettem a tabit.

Most volt az első ilyen ezért szeretném megkérdezi, hogy mennyire biztositja a tabletta a nem kivánt terhességet ebben az esetben? És a következő pár napban vérzésnek kell lennie ugye, a pecsételő vérzésnek és az már az elöre hozott menstruációt jelenti?


2011. okt. 3. 20:38
1 2
 1/11 anonim válasza:
Nekem sajnos 2x is szükségem volt rá,és akkor azt mondta az orvos,hogy ha 24 órán belül beveszed,akkor a legbiztosabb,hogy nem leszel terhes.Nekem nem volt pecsételő vérzésem,bár elvileg előfordulhat. Nekem késett a menstruációm tőle,ettől nem jön előbbre a menstruációd. :)
2011. okt. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
szia.én 1 hete vettem be,és előbb megjött a mensim,1 héttel...
2011. okt. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem a menstruációd 30 napos, hanem a ciklusod. Nem árt tisztában lenni a fogalmakkal, ha már felnőtt nő vagy...

Egyébként ha rendszeres a ciklusod, akkor 20. napon alapból viszonylag kevés az esély a terhességre, plusz a tabi is ott van ugye.

2011. okt. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat és hogy figyelmeztettél a fogalomcserére, kissé parásan írtam azért volt a zavarodottság :)
2011. okt. 3. 21:01
 5/11 anonim ***** válasza:
a betegtájékoztató úgy kezdődik, hogy %-osan megadja az esélyeid...tán bevétel előtt el kölött vó'na olvasni
2011. okt. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az angol honlapjáról a gyógyszernek:

24 órán belül 95%

48 órán belül 85%

72 órán belül 58%


A betegtájékoztatóban szerintem ezt átlagolták. Azt is említi, hogy a hagyományos fogamzásgátlóknak vagy 98%-os védelme. (Viszonyítás képpen).

2011. okt. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
elolvastam mielőtt bevettem, csak aggasztott a 84%...
2011. okt. 4. 10:33
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem hatott, és nekem is volt pecsételő vérzésem miután bevettem egy héttel, de időben jött meg utána.

Barátnőmnek is kellett bevennie, neki is hatott.

Ha nem hánytál, v vettél be fejfájás elleni szert utána akkor minden rendben lesz.

2011. okt. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia.Nálunk is sajnos ugyanez az eset történt anno.Én bevettem és nem volt semmilyen pecsételő vérzésem, akkor jött meg mikor megkellett volna nélküle is.Nem borította fel a ciklusomat sem, nem volt semmi mellékhatás.Én 3 órán belül vettem be.
2011. okt. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nekem pont az ovulációs időszakomban kellett bevennem.. Mekkora az esélye, hogy hatni fog? Segítsetek kérlek!
2011. dec. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!