Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nuvaring hüvelygyűrűvel...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nuvaring hüvelygyűrűvel kapcsolatban sok kérdésem van azokhoz akik már használtak vagy hásználják?

Figyelt kérdés

Rengeteg kérdésem van, még nem váltottam ki, de azelőtt jó lenne választ kapni, hogy jól döntsek. Nagyon megköszönöm ha valaki tud válaszolni rájuk.

1.) Felhelyezés után egy héttel már lehet szexelni megszakítással? (Mindig azzal fogunk)

2.) Szabad kádban fürdeni vagy strandon lenni egész napot úgy hogy bent van a gyűrű? Véd úgy is? Ki tud jönni az úszástól?

3.) Hideg helyen tároljam vagy jó a szobámban is a szekrényben? (20-28 fok között)

4.) Több napig szoktam Algoflexet szedni. Napi 5-8 db-ot is ha úgy van. Ez befolyásolja a hatását?

5.) Rivotril, alkohol, drog, probiotikum hatástalanítja a gyógyszer hatóanyagát?

6.) Libidócsökkenést és terhességi tüneteket okoz? (Hányinger, puffadás, pattanásodás stb)

7.) Jobban hízok tőle? (Hízékony vagyok)

8.) Nagyobb a trombózisveszély?

9.) Szexnél lehet érezni hogy ott van? Nem törik el ha bedurvulunk? Vagy ki kéne addig vennem? Más az íze a hüvelynek tőle?

10.) Ha nem bírom és kiveszem, utána hormonzavarom lesz?

11.) Tampont használhatok első héten mikor felraktam és vérzek?

12.) Véd a szünetekben is vagy akkor nem szexelhetünk? Párom nem óckodik a vértől.

13.) Nőgyógyászhoz mikor megyek receptért, előtte elküld vérvételre vagy rögtön elküld gyógyszertárba? (Nemrég voltam vérvételen terhesen, nem tudom az jó lenne-e ide ha kell egyáltalán...)

14.) E-receptet fogok kapni ha benne vagyok a rendszerben?

15.) Elsőre csak egy havit ír fel?

16.) Ha hatásos lesz és megfelel, utána háziorvos adja a receptet?

17.) Ha rossz az immunrendszerem, valószínűleg mindig elkapok majd emellett valami fertőzést? (Eddig is gyakori volt)

18.) Tényleg több a hüvelyfolyás tőle?

19.) Érdemes minden nap ellenőrizni tiszta kézzel hogy jó helyen van-e és nem csúszott le vagy esett ki? (hülyeségnek tűnhet de simán vagyok olyan szórakozott hogy nem veszem észre ha kiesik, pont emiatt is nem szedtem soha fogamzásgátlót mert elfelejteném vagy hasmenés miatt gyorsan kijönne)

20.) Ha 3 óránál több ideig van kint valamilyen okból, akkor rögtön vissza kell tenni DE! Mennyi ideig kell kiegészítő védekezés, illetve a szokásos időben vegyem ki ezek után, vagy miután kiesett a jelenlegi (tegyük fel hogy lehetséges) egy teljesen újat kell felraknom ami ismét 3 hétig fenn van szünet nélkül?

21.) Könnyű felhelyezni? Eltörhet felhelyezés közben?



Nekem ez nagyon zavaros, sosem szedtem fgg-t mert egyszerűen mindent túlgondolok és bonyolult ez nekem… Nem is akarom használni csak sajnos muszáj megpróbálnom, mert párom nem tud gumiban megkeményedni és máshogy nem lehet. Volt egy abortuszom szóval nagyon be vagyok sz@rva már a szextől és hogy újra teherbe esek. Nagyon megköszönném ha valaki tudna választ adni mindegyik kérdésemre, mielőtt nőgyógyászhoz megyek. Olvasgattam itt ebben a témában de mindenki mást ír és összezavarodtam 😅. A betegtájékoztatót is elolvastam kétszer is de emellett is megmaradtak ezek a kérdések. köszönöm a segítséget.



2021. dec. 15. 17:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Igen lehet de azt 1 hetet mindenkeppen tartsd meg, en egeszen pontosan 8 nap elteteltevel szexeltem

2.Kadban szabad, strandra nem jarok szoval arrol nem tudok nyilatkozni, nekem a kadban nem jott ki

3.Szobahomersekleten szerintem teljesen jo en is ugy tarolom

4.Oszinten ezt nem tudom nem szeretnek hulyeseget irni, en nagyon ritkan szedek ilyesmi gyogyszert, az egyaltalan nem befolyasolja

5.Szerintem valamennyire igen, de ebben nincs tapasztalatom

6.Libidocsokkentest nalam egyaltalan nem, illetve nalam terhessegi tuneteket sem de ez szemelytol fuggo is lehet szerintem

7. Ha hizekony vagy akkor lehet, en nem hizok tole

8. Nem

9. Eleinte en ereztem de kis ido elteltevel megszoktame s egyaltalan nem erzem, parommal mindig durvak vagyunk.. nem is kicsit es sose volt semmi gond

10. Erre sajna nem tudok megfelelo valaszt adni

11. Igen

12. Ha minden igaz akkor ved

13. Igen, eloszor vervetel

14. En nem e-receptet kaptam

15. Nekem azt irt

16. Igen

17. Valoszinu

18. Igen tobb

19. Mindenkeppen ellenerozid

21. Nekem speciel konnyu felhelyezni, es sose tort meg el:D

2021. dec. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. :) És mennyire vagy elégedett a termékkel? És szerinted nekem beválik ha vannak ezek a káros szokásaim és az immunrendszerem sem az igazi? Nem akarok kockáztatni, tényleg csak kényszerből fogom használni. :( Maximum kipróbálom. Ha nem válik be, nem tudom mit csináljak...
2021. dec. 15. 18:18
 3/6 anonim ***** válasza:

Én azért hagytam annak idején abba, mert nálunk szex közben folyton kijött. Gyakorlatilag beleakadt a párom makkjába, és kirántotta :D Így egy idő után mindig kivettük, viszont vissza sokszor elfelejtettem tenni, így kb nem ért semmit.

Amúgy rugalmas, nem törik, és szerintem nem is csúszhat ki, hacsak nincs extrán laza izomzatod.

A legtöbb kérdést viszont inkább az orvostól kérdezd meg, és ne a gyakoris válaszokra hagyatkozz. Lehet itt bárki akármilyen segítőkész, nem vagyunk orvosok.

Illetve, Rivotril, alkohol, drog??? És elvileg terhes is voltál, azaz anyuka vagy? Ugye ezt nem azért kérdezted, mert ilyenekkel élsz :D (jó az alkohol még belefér mértékkel)

2021. dec. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3-as köszi a választ. :) igen kismama voltam, de mint írtam elvetettük. 6-ik héten vettem észre addigra meg már kapott hideget meleget. Nem is akartuk, meg nem is lett volna egészséges a drogok miatt. Sajnos cigizek is. Hihetetlen lehet, de mindent mértékkel csinálok de tudom hogy káros és igyekszem elhagyni. Nem vagyok anyuka. És nem is akarok az lenni, szóval ráfanyalodtam a hormonokra ha a gumival konkrétan úgy hibáztunk hogy észre sem vettük. És egyikünk sem szerette igazán. Ezért kipróbálom a gyűrűt...

Sajnos nődokitól nem kérdezhetem meg ezt a drog témát sem a rivot, mert nem olyan téma amihez az arcomat és nevemet vállalnám... Érthető okok miatt.

Holnap megyek dokihoz, megkérdezem a többit, meg hogy mit ajánl ha ez nem jön be. Majd leírom a kérdéseimhez tartozó dokitól kapott válaszokat, hátha idetéved később valaki akiben megfordulnak ezek a kérdések. Meg majd később a tapasztalatomat.

2021. dec. 15. 21:54
 5/6 anonim ***** válasza:
Mivel nem régóta elérhető a hüvelygyűrű, sokkal több kérdésre választ kapsz, ha a tablettáról olvasol. A működési elve ugyanaz, csak a hormonokat nem szájon át viszed be. Ezért a szervezetedre is ugyanúgy hat a legtöbb szempontból: hatékonyság, mellékhatások, stb. Tablettából is sokféle létezik, és mindenkire máshogy hat, de sokkal többen szednek, ezért több tapasztalatot is fogsz találni.
2021. dec. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem kérdeztem ezzel kapcsolatban semmit a dokitól sajnos, mert kiderült hogy cisztám van, és elrontottak valamit a műtétnél ezért begyulladt. Most konkrétan az a kérdés, hogy rákos vagyok-e.


Kiváltottam a gyűrűt, nem kellett vérvétel, csak a TAJ számom a gyógyszertárban. Valószínűleg nem is fogom használni egy darabig. Január végéig a szekrényemben lesz.

2021. dec. 16. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!