Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hormontartalmú spirál mellett...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hormontartalmú spirál mellett tapasztaltatok pánikbetegségre utaló tüneteket, depressziót?

Figyelt kérdés

A hormontartalmú spirálok leírásában gyakori mellékhatásként írták a depressziót, idegességet, valamelyiknél pedig írták, hogy ezáltal öngyilkos gondolatok is előfordulhatnak. Nekem volt pár éve enyhe pánikbeteg időszakom, bár szakembernél nem jártam vele. Anyukám révén erre hajlamos vagyok. Kamaszkoromban pedig meglehetősen depresszív voltam, karcolgattam a karomat, és akkor is voltak magamra nézve sötét gondolataim. Ennek az időszaknak persze vége, az akkori társasági körülményeim nagyban rásegítettek arra a hangulatra, de ettől függetlenül most megijedtem, hogy vajon ebből kifolyólag én hajlamosabb lennék-e a gyógyszer miatt "visszaesni" ezekbe az állapotokba.

Aki használ(t) hormonos spirált, mit tapasztalt a hangulatra vonatkozólag, mennyire volt rá hatással, illetve mennyi idő után és milyen formában jött ez elő? Valóban ennyire súlyos lenne a helyzet?

Köszönöm szépen!



2022. ápr. 25. 12:00
A kérdező szavazást indított:
Egyáltalán nem tapasztaltam ilyet
Tapasztaltam ilyen mellékhatást, de elmúlt
Tapasztaltam ilyen mellékhatást, nem múlt el, de maradt a spirálom
Tapasztaltam ilyen mellékhatást, nem múlt el, és levetettem a spirált
2 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy ismerősömnek volt, nyilván leszedette, utána tabit szedett, az még rosszabb volt. Ő nem bírja a hormonokat. Azóta nem is használ.
2022. ápr. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Milyen formában jelent meg nála a probléma pontosan?

2022. ápr. 26. 12:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Depresszió:

Nem tudott kikelni az ágyból, nem volt ereje felöltözni, enni, egész nap otthon feküdt

Pánikroham: ez sajnos megmaradt jó pár évig, ilyenkor remegett, sírt, hiperventillált, nagyon kevés ember tudta megnyugtatni nyugodt beszéddel csak

Pánikrohamai a tablettán lettek rosszabbak, bármikor bármilyen helyzetben előjöhetett. Azóta egészséges kiegyensúlyozott nő stabil munkahellyel.

2022. ápr. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szegény! Örülök neki, hogy már rendbe jött, nem lehetett egyszerű időszak...

Köszönöm a válaszodat!

2022. ápr. 26. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!