Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Az óvszer után melyik a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az óvszer után melyik a 2.legjobb fogamzásgátló? A párom nem szereti az óvszert. Van olyan amit már hónapok vagy inkább évek óta használtok és nem lettetek terhesek,ami megbízhatónak tűnik? Mi a pontos neve?

Figyelt kérdés
Még régebben használtam egy ideig tablettát de meghíztam tőle kb 10 kilót. Most kb 73 kiló vagyok, nem szeretnék 83 kg lenni. Meg amúgy is tele van hormonokkal.
2022. jún. 8. 10:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
65%

#10 Mutasd már meg kérlek hol írtam egyetlen szóval is olyat, hogy bűn/baj kimondani, hogy valakinek gumival kevésbé jó a szex? Egy már törölt hozzászólásra reagáltam, miszerint "gumit csak k*urvával húzunk, párkapcsolatban soha", ami ritka ostoba kijelentés. Eleve arról az esetről beszéltem, ahol a pasi hisztikézik, hogy neki nem jó gumival (nem pedig arról, ahol mindkét félnek megfelel a hormonális foggátlás) és emiatt akar bogyót szedetni a barátnőjével, akinek amúgy az óvszer is teljesen megfelelő lenne. Az ilyen egyszerűen nem érett egy párkapcsolatra, ennyi.


Igen, gumi nélkül jobb érzés, de nekem személy szerint (és még jó sok nőnek) annyit nem ér, hogy hormonnal tömjem magam, aztán ég tudja milyen bajom legyen tőle rövid/hosszútávon, miközben az óvszertől senkinek nem lesz semmilyen egészségügyi problémája. Fertőzést egyébként meg nem csak alkalmi kapcsolatban kaphatsz el, márpedig ezek ellen továbbra is egyedül a gumi véd.


A kérdésből meg pont az jön le, hogy a pasija problémázik rajta, hisz leírta, hogy "A párom nem szereti az óvszert." Tehát jó eséllyel pedzegette már a kérdezőnek, hogy szedjen vmit, hogy neki ne kelljen gumit húzni. Olyanról nem volt szó, hogy neki sem jó a gumi és közösen más foggátlás mellett döntöttek, pusztán annyi, hogy a pasija nem szereti, sőt! A leírásban ott virít, hogy anno szedett már foggátlót a kérdező, amitől meghízott és amúgy is tele van hormonnal, tehát elég egyértelműen kiérződik, hogy nem szeretne újból gyógyszert szedni, de nem úgy tűnik ebből a kérdésből, mintha ez a fasziját kicsit is érdekelné.

2022. jún. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
76%

7#

Lowphass-t mondja jól... férfi vagyok, a gyermekem születése után elköttettem magam. Életem legjobb döntése volt, nincs gondunk a terhességre, élvezzük az életet:)



(feleségem sem volt oda a gumizásért)

2022. jún. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Szerintem is spirál, bár ez függ attól a partnernek mekkora a mérete. Úgy tudom menzesz alatt teszik fel, de ha ezt választjátok, akkor mindenképp valaki menjen érted utána autóval. Anyukám mesélte, nem jó érzés. 😅


Az óvszerről annyit, hogy nekem is kellemetlenséget okoz. Mivel mi monogám kapcsolatban élünk, ezért mi nem használunk, de nem akarok senkit erre biztatni. Nekem kevesebb esély teherbe esnem, mivel nagy valószínű a meddőség, ezért mi megszakítással védekezünk. Én is sprirált szeretnék majd. :)


22/L

2022. jún. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
10. Teljesen megértem, bár szerintem én is megleszek kövezve. :)
2022. jún. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 harebell ***** válasza:

#11

Az természetesen nincs rendben, ha valaki csak azért, mert nem olyan jó neki gumival, bármit is rá akar erőltetni a barátnőjére vagy neadjisten zsarolja - vitán felül áll, hogy ez gyökérség és elfogadhatatlan. De én észrevettem egy olyan hozzáállást itt gyakorin, hogy ha már egy férfi megemlíti, hogy nem szereti gumival, vagy hogy lehetőség szerint más megoldást szeretne, már erre is ilyen "drága pasikák nyavalyognak" "pasi hisztikézik" stílusban reagálnak sokan (itt is van előtted ilyen jellegű hozzászólás). Ha te csak a törölt hozzászólásra reagáltál, oké, bár ez a fogalmazásmód akkor is zavart.


A kérdésben szó szerint annyi van, hogy "a párom nem szereti az óvszert" - az én olvasatomban ez még nem problémázás. LEHET, hogy a kérdező párja hozzáállása problémás, de ennyiből nekem ez egyértelműen nem derült ki és ismeretlenül nem akartam a legrosszabbat feltételezni valakiről. Abból indultam ki, hogy eddig belement a gumiba, és ha nem találnak más módszert, vélhetően továbbra is megteszi. Illetve a kérdező kifejezetten hormonmentes módszert keres, tehát én nem feltételezném automatikusan, hogy a párja bogyóval akarja tömni. "nem úgy tűnik ebből a kérdésből, mintha ez a fasziját kicsit is érdekelné" ezt én nem látom bele a kérdésbe, sajnálom. Nem azt mondom, hogy nem lehet, hogy így van, de ez nem derül ki ebből a pár sorból.


"Olyanról nem volt szó, hogy neki sem jó a gumi és közösen más foggátlás mellett döntöttek, pusztán annyi, hogy a pasija nem szereti"

Nem "pusztán", hanem ha az egyik fél nem szereti, az már éppen elég erős érv ahhoz, hogy szétnézzenek, van-e más lehetőség. Azt természetesen nem indokolja, hogy ha nem találnak jobbat, akkor az egyik fél ráerőltessen bármit is a másikra. Ha nekem ugyan semmi bajom x dologgal a szexben, de a páromnak van, akkor erre megpróbálok megoldást keresni, természetesen úgy, hogy az én szempontjaim se sérüljenek. A kérdező szempontja az, hogy hormonálisat nem szeretne, de más megoldásokra elméletben nyitott.

2022. jún. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!