Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hol tudok fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hol tudok fogamzásgátló tablettát felíratni?

Figyelt kérdés

A kérdést azért teszem fel, mert NEM első alkalomról lenne szó.


Pár éve kezdtem el szedni fogamzásgátlót, akkor az első adagot nőgyógyász írta fel, miután elvégezte a szükséges vizsgálatokat előtte. Azután külföldre költöztem tanulni, ott az egyetemi orvos írta fel 3 havi adagokban.

Most hogy visszajöttem Magyarországra, nem teljesen tiszta, hol tudom felíratni a következő adagot: vidékre vagyok bejelentve háziorvoshoz, ahova elég körülményes lenne eljutnom, magán nőgyógyásznál nem szívesen fizetnék ki plusz összegeket konzultáció címszó alatt, csak hogy adjon egy receptet


Ilyenkor hova érdemes menni, ahol "ingyen" felírják nekem? (nyilván nem a tabletta ingyenes, csak azért nem fizetnék szívesen pluszba ha nem muszáj, hogy az orvos kitöltse a receptet)



2022. jún. 15. 18:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a háziorvosomnál szoktam, telefonon (kovid óta nála csak így lehet), e-receptet.
2022. jún. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%
Az évenkénti vizsgálatot ne hagyd ki, baj lehet belőle!
2022. jún. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem hüvelygyűrű volt hasonló, 1 évig nőgyógyász írta fel, majd szakítottunk a barátommal és utána abbahagytam (konzultaltam előtte orvossal, mondta hogy lehet) utána amikor egy kis idő elteltével lett egy másik barátom akkor hívtam fel hogy kellene megint (allergiás vagyok az ovszerre) es mondta hogy menjek el hozzá de mivel már eltelt 1 ev akkor már elvegzi a szükséges vizsgálatokat, rakszures, és vérvételre is elkuldott az értékeim miatt, hogy változtak e.

Es ezek után nekem ő írta fel (magán orvosom van)

Abban egyet értek hogy évenkénti vizsgálatokra igyekezz elmenni, nem fáj:)

2022. jún. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha van szakorvosi véleményed akkor háziorvos is felírja, illetve ahogy az #1-es is írta felrakja a receptet neked felhőbe. Ha nem nála írattad fel korábban, vagy nagyon régi a szakorvosi vélemény az szívás mert akkor kénytelen leszel egy frisset beszerezni valamelyik nődokinál (ez nem lesz ingyé').
2022. jún. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Nekem bármiféle szakorvosi vélemény nélkül írja fel a háziorvos már évek óta. Nem is tudtam, hogy kellene ilyen, soha nem említette.
2022. jún. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
47%
Akkor ezzel az orvossal probléma van, vigyázz vele!
2022. jún. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A háziorvos felirhat bizonyos gyógyszereket de fogamzásgátlót mindenfele szakorvosi vélemény nélkül nem....
2022. jún. 16. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Akik itt válaszoltak, valaki leírná, hogy milyen gyakran kell szakorvosi véleményt beszerezni a fogamzásgátló tabletta felírásához? És milyen vizsgálat(ok)nak kell megtörténnie a szakorvosi vélemény kiállításához? (Nekem csak a legelső tabletta felírása előtt volt trombofília vizsgálatom még évekkel ezelőtt, de a háziorvosom annak az eredményét sem kérte soha.) Esetleg ez le van írva valahol valami protokollban, írásos formában is?
2022. jún. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Normalis nőgyógyász elkuld egy labor vizsgálatra mielőtt felirja. Ő tudja milyen értékeket kell nézni, tehát ha trombózis veszély kialakulhat pl nem is írhat fel, vagy valami nagyon alacsonyat, hiába írta fel egyszer neked mondjuk 4 eve, évente érdemes újat csinaltatnia amugy is hiszen ezek az értékek valtozhatnak. És gondolom te se örülnél neki ha trombozist kapnál azert mert mondjuk vérvétel nélkül irta fel neked a készítményt (ha nem jársz évente labor vizsgálatra)
2022. jún. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem se kérte el soha az orvos a labor eredményt mondjuk soha nem is ő írta fel, de nekem az elejen a nőgyógyász vizsgálat után küldött el a háziorvoshoz vérvétel beutaloert és utana a nogyogyasznak elkuldtem az eredményt
2022. jún. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!