Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzás gátló és antibiotikum...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzás gátló és antibiotikum. Mennyi idő alatt ürül ki egy szem antibiotikum a szervezetből?

Figyelt kérdés

Triodena fogamzás gátlót szedek és ma bevettem egy szem Augmentin Duo antibiotikumot is. (Ez egy 14 szemes antibiotikum, de úgy döntöttem nem szedem végig be) Mégis, az első szem már bennem van és úgy olvastam hogy meggyengíti a fogamzás gátló hatását.

Ettől az egy szemtől mekkora veszélyben vagyok? Jobban mondva a védekezés mekkora veszélybe került? Befolyásol bármit is ez az egy tabletta?


Előre is köszi a válaszokat!


2010. szept. 23. 14:10
 1/2 anonim válasza:

Szia !

Sokban függ attól hogy mikor vetted be ,és azóta mennyi folyadékot ital!

A gyógyszerek eltávolítása a szervezetből kémiai átalakítás (metabolizáció) vagy kiválasztás útján történik. A legtöbb gyógyszert, különösen a vízoldékonyakat és azok metabolitjait, a vese választja ki a vizelettel.

Számos tényező, a gyógyszer tulajdonságait is beleértve, befolyásolja, hogy a vese milyen mértékben tudja kiválasztani az adott gyógyszert. Ahhoz, hogy nagymértékben kiválasztódhasson a vizelettel, a gyógyszernek vagy a metabolitnak vízoldékonynak kell lennie, és nem szabad túl erősen kötődnie a vér fehérjéihez. A vizelet savassága, melyet a táplálkozás, gyógyszerek és a vese betegségei is befolyásolnak, meghatározza, hogy a vese milyen sebességgel tud egyes gyógyszereket kiválasztani.Ez lehet akár 3 akár 6 óra vagy akár 24 óra is Valószínűleg attól az egy szemtől semmigond nem lesz, de érdemes utána érdeklődni gyógyszertárban (mivel egyes antibiotikumok befolyásolhatják , gyengíthetik a fogamzásgátló hatását.)DE NEM MINDEGYIK függ attól is milyen fogamzásgátlót szedsz! Van amelyiket teljesen semlegesíti van amelyikre meg abszolút nincs hatással!

2010. szept. 26. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a korrekt választ :)
2010. szept. 28. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!