Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mikor jön meg tablettaszedés...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor jön meg tablettaszedés mellett a menstruáció?

Figyelt kérdés
december24-én szedtem be az 1. tablettát(mivel aznap jött meg) most ha én végigszedem a 21 db-ot majd végigcsinálom a 7 napos szünetet, akkor jönne ki a 28 nap, szóval akkor vagy utána kellene megjönnie, nem? Viszont a fórumon már sok helyen olvastam, h a 7 napos szünetben jön meg a menstruáció. most akkot mivan? vagy csak én vagyok ilyen értetlen? Létszi segítsen valaki megmagyarázni! ! ! ! !
2008. jan. 4. 19:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A 21 darab tablettával amit mindennap kell szedni és az azt követő 7 napig tartó gyógyszerszünettel együtt jön ki a 28 nap, ami egy teljes ciklust jelent. A menstruációd a 7 napos gyógyszerszünetben fog megjönni, általában a 2., 3. napon, de az sem baj ha később.

Tehát ha 24-én kezdted el szedni, akkor január 13-án fogod bevenni az utolsó szemet a csomagból. Ezután következik 7 nap szünet, majd a következő csomag első tablettáját január 21-én kell bevenned és így tovább.

2008. jan. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A 7 napos szünetben jön meg. Azt hiszem, rájöttem, mit nem értesz. Az első levél beszedése után az előző menstruációhoz képest nem 28 napra fog megjönni, mivel az első tabit a legutóbbi mensid első napján vetted be. Ekkor tehát a 21. és a 28. nap között jön meg valamikor. A következő levél beszedését a 7 napos szünet után kezded (akár elmúlt a mensid, akár nem). A következő mensid a következő 7 napos szünetben jön meg. Aztán újabb levél és ismét a 7 napos szünetben jön meg.

Csak az első levél miatt nem 28 napos a legelső ciklusod. A többi mindig a 7 napos szünetben fog megjönni, így a többi már 28 napos lesz.

2008. jan. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Majd a 7 napos szünetben fog jelentkezni a vérzés, de lehet, hogy még a gyógyszerszedés alatt is lesz pecsételő vérzésed, de ez nem baj. Kb. a 2-4. napon fog megjönni, és a 8. napon akkor is el kell kezdeni a gyógyszer szedését, ha még nem állt el a vérzésed! Egy kis idő elteltével pedig majd óramű pontossággal fog megjönni!
2008. jan. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!