Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Meg lehet állapítani az aktus...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meg lehet állapítani az aktus után három-négy nappal, hogy terhes lehetek-e? (bővebb infóért katt. )

Figyelt kérdés

A barátommal szombaton lefeküdtünk, már egy éve együtt vagyunk, de nem használtam fogamzásgátlót, mert nem mindegy nekem, hogy mit szedek (hormonproblémák...)... a barátom viszont nem használt gumit, így a megszakításos védekezés mellett döntöttünk. Hétfőn este hatkor és kedd reggel 6-kor Regisoftot vettem be.

Kérdésem: egy nőgyógyász megállapíthatja, hogy terhes vagyok-e? Vérvétellel vagy vizsgálattal? Vagy csak a terhességi teszt mutatja meg ilyenkor? Vagy még az sem?

Normális, segítőszándékú és megértő válaszaitokat előre is köszönöm!


2010. okt. 5. 13:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Innen mindent megtudsz;


[link]

2010. okt. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem, mert aktus után 2-4 nappan még nincs terhesség! Ha történt is megterméenyítés, a megtermékenyített petesejt a petevezőtőből a méh felé vándorol éppen. A beágyazódás az aktus utáni 7-10 napon következik be, innentől lehet terhességről beszélni. Viszont még a beágyazódástól számítva is kell kb. 3-4 nap, hogy a szervezetedben a HCG hormon, amit az embrió termel, kimutatható szintet érje el. A terhességet legelőször HCG teszttel lehet kimutatni, ekkor még a nőgyógyász sem lát semmit az ultrahangon.
2010. okt. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kb 2 hét mire a teszt kimutatja, hogy terhes vagy. Mivel még időben bevetted a 72 órást, nagy eséllyel nem lehetsz terhes.
2010. okt. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Pj0tr ***** válasza:

Megpróbálom lehetőleg mindenféle mellékzönge nélkül, tényként leírni: olyan, hogy megszakításos védekezés nem létezik.

Bocsi, ezt azért le szokták írni az ebben a témában feltett kérdésekhez.

És akkor a normális segítőszándékú rész: Ugye a doki aki felírta neked a gyógyszert tudott a hormonproblémáidról? Merthogy ezek a szerek eléggé megviselhetik a hormonháztartást. (Sokkal durvábban mint a sima fogamzásgátlók) Ha ennek tudatában írta fel a doki akkor semmis a válaszom, hisz nem vagyok szakember és a doktor remélhetően ennek megfelelően írta fel neked a gyógyszert.

2010. okt. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Több dolog sántít nekem.Tényleg nem értem,hogy ha fogamzásgátlót nem szedhetsz,akkor hogy fogja a szervezeted bírni a 72 órást,ami százszor rosszabb?Ezután hogy fogtok védekezni? Megszakítás+72 órást nem csinálhatod életed végéig,de még havonta sem.

Terhes most még biztosan nem vagy.12 nap kell mire megtörténik a beágyazódás és csak onnantól beszélhetünk terhességről.Utána kezd el termelődni a HCG hormon,amit a terhességi teszt kimutat.Mivel vettél be 72 órásat,ami 86%-osan hatásos,így a terhesség valószínüsége kicsi.Innentől számítva két hét múlva azért érdemes tesztet csinálni.Most,pár nappal a szex után nincs még lehetőség kideríteni,hogy terhes vagy-e,mert tuti,hogy még nem történt beágyazódás.

2010. okt. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tuti, hogy nem vagy terhes.
2010. okt. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez jó nagy hülyeség volt. Az esemény utáni tabletták ugyanúgy hormont tartalmaznak, mint a fogamzásgátlók, csak sokkal nagyobb mennyiségben. Ha tabit nem szedhetsz, szerinted mennyire kavar be egy ilyen hormonbomba?

De a barátodat sem értem. Ha tényleg szeret, akkor az egészséged (és egy baba életét) fontosabbnak tartja, mint a saját kényelmét. Kb annyit kellett volna mondani, hogy ha nincs gumi, nincs szex, biztos rögtön felhúzta volna.

Most majd minden aktus után esemény utánit veszel be, vagy mégis hogy fogsz védekezni?

Egyébként tényleg marha kicsi az esély, mivel a tabi az egyébként létrejövő terhességek 86%-t megakadályozza (és ugye arra is csak 20% az esély - ovulációkor-, hogy egyáltalán teherbe estél volna).

Arról nem is beszélve, hogy 3-4 nappal az aktus után NEM LEHETSZ terhes. Mert terhességről a beágyazódás után beszélünk, ami több idő. Aktus után két héttel csinálj tesztet (reggeli első vizeletből), aztán pedig gondolkodj el a további fogamzásgátláson.

2010. okt. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha egy éve együtt vagyok általában mivel szoktatok védekezni? Van még a gumin, meg a bogyón kívül pár dolog, pl pesszárium, hüvelygyűrű, spermicidek...stb
2010. okt. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen, tudott az orvos a problémámról és emelett írta fel. Szóval gondolom nem csinál akkora problémát, hogyha egyszer az életben beveszem, mert hogy többé nem nyúlok hozzá, az 1000%... Ameddig nem írnak fel nekem normális gyógyszert, ami nem ront az állapotomon, addig nincs szex, kivéve ha a barátom nem lesz hirtelen "önfeláldozó". És ha nem lesz, akkor elgondolkodom rajta, hogy mennyire vagyok fontos neki... mert eddig ez nem derült ki.

Köszönöm a kommentárokat, sokat segítettek!

2010. okt. 6. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!