Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Be kellene tiltani a fogamzásg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Be kellene tiltani a fogamzásgátlási módszereket, különben kipusztul a társadalmunk?

Figyelt kérdés

Világszerte jól látni, legalábbis a fejlett országokban a fentarthatatlan demográfiai folyamatokat.

Iránban épp emiatt korlátozzák a fogamzásgátló módszerekhez való hozzáférést, a közelmúltban vénykötelessé tették például az óvszert.

Ti mit gondoltok erről? Nekem nagyon úgy tűnik, hogy a következő választási lehetőségeink vannak: 1. a jövőben klónozzuk az embereket 2. bevándorló társadalom leszünk 3. kipusztulunk, illetve a cigányok országává válunk, mert ők viszont igen egészséges demográfiai státsszal rendelkeznek. 4. betiltjuk a fogamzásgátlási módszereket, és igen kemény állami fellépéssel érvényt szerzünk ennek.



2023. máj. 2. 21:34
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Vannak, akik úgy gondolják, hogy a sikeres továbblépés/megoldás érdekében az elme és az énség káprázatának a meghaladására is szükség van:


https://www.youtube.com/@zen108

2023. máj. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

"1; Ha nő a szaporulat, az erőforrások egyre rosszabbul oszlanak el. Régen erer voltak a háborúk, most helyettük van óvszer, tabletta, stb. Szerintem jobb elgondolás."


Tehát akkor inkább pusztuljunk ki. Én maradnék az evolúciósan életképes megoldásnál.


"2; Az állam csak ne pofázzon bele a magánéletembe"


Az államnak a közösség érdekeit kell képviselnie.


"3; Ha lesz gyerek, azt el is kell tartani. Ez plusz kiadás. Honnan óhajtod fedezni?"


Plusz kiadás az embereknek. Az emberek majd fedezik, ahogy az elmúlt pár millió év során is tették. Egyébként meg a fogamzásgátlás-utáni világban is lehet választani, ugyanis senkinek a fejéhez sem fognak pisztolyt tartani, hogy szexelj. A gyermekvállalás akkor sem lesz kötelező.

2023. máj. 4. 20:34
 13/29 Tom Benko ***** válasza:
100%

@Kérdező: Nem. Használjunk fogamzásgátlót, óvszert, legyen tervezett a szaporodás, és tartsuk elfogadható szinten a populációt. Az állam az ország életének adja meg a kereteit, nem szabályozza azt.


Az elmúlt pár millió évben a természetes szaporulatot a halandóság jól ellensúlyozta: várható életkor 40+ év, csecsemőhalandóság 30% környékén. Ergo ha volt 10 purgyé, abból jó esetben kettő életben maradt fogamzóképes korra. Modern korunkban az orvosi ellátásnak köszönhetően a várható életkor 70 év környéke, a csecsemőhalandóság olyan 0,3%, ha van várom gyerek, akkor abból három fog szaporodni. Következmény: ennyivel több ember között oszlanak el azonos mennyiségű források. Ha nincs fogalmzásgátlás, de van szex, akkor van szaporulat. Ha van szaporulat, akkor az egy főre eső erőforrások csökkennek. Ha az egy főre eső erőforrások csökkennek, akkor elszegényedés történik. Az elszegényedés pedig a gazdaságot rontja.


És hadd kérdezzem meg, ugye nem akarod betiltani a szexet? Mert az utolsó bekezdésed nagyon arra utal.

2023. máj. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

"És hadd kérdezzem meg, ugye nem akarod betiltani a szexet?"


De, úgy akarom megoldani a demográfiai problémánkat, hogy betiltanám a szexemet... itt valamit félreértettél. Arra utaltam, hogy az emberek fogamzásgátlás nélkül is tudnak dönteni arról, hogy akarnak-e gyermeket vállalni vagy sem.


Annyiban értek egyet veled, hogy a fogamzásgátlás hasznos eszköz, amikor túlnépesedés van, azonban most nagyon nem ez a helyzet.

2023. máj. 4. 21:30
 15/29 sadam87 ***** válasza:
100%

#14

"Arra utaltam, hogy az emberek fogamzásgátlás nélkül is tudnak dönteni arról, hogy akarnak-e gyermeket vállalni vagy sem."

És fogamzásgátlással is. Akkor meg mi értelme betiltani.

"Annyiban értek egyet veled, hogy a fogamzásgátlás hasznos eszköz, amikor túlnépesedés van, azonban most nagyon nem ez a helyzet."

De, marhára ez a helyzet. Jelenleg jóval több erőforrást használunk fel, mint ami megújul. Pedig (egyelőre) a világ nagy része nem európai színvonalon él...

2023. máj. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
84%

A kérdezőnek szerintem annyiban igaza van, hogy a "Magyarok" pusztulnak. Magyarok alatt a magyar ajkú európai rasszt értem.


De erre nem az a megoldás, hogy betiltjuk a fogamzásgátlást. Lehet nem véletlen ez a szaporulat csökkenés, a dolgozó rétegek elég jól ki vannak használva. Nyugateurópa is csak olcsó munkaerőként tekint ránk, meg talán szervdonorként.


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__tarsasagi-elet__1192..

2023. máj. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 Tom Benko ***** válasza:
100%

@Kérdező: Fogamzásgátlás nélkül hogyan döntünk arról, hogy akarunk-e gyereket?


Most nagyon is túlnépesedés van a világon. Tudod, van egy alsó határ, ami alatt a gazdaság nem fenntartható a felvevőpiac szűkössége miatt. Ezért követi a háborúkat, járványokat, általában az erős népességcsökkenéseket durva gazdasági visszaesés és infláció. Van egy felső határ is, amikor az erőforrások annyira sokfelé oszlanak el, hogy nem tud létrejönni felvevőpiac. A kettő között pedig van egy optimum, amikor a népesség elég nagy méretű ahhoz, hogy a gazdaság működjön és elég kicsi ahhoz, hogy hogy ne aprózódjanak el az erőforrások. Mit gondolsz, miért a legszegényebb országokban van a legnagyobb népességnövekedés és a legfejlettebbekben a legkisebb? Miért a legszegényebb rétegek körében a legnagyobb a szaporulat és a magas képzettségű, jó anyagi helyzetben lévők körében a legkisebb? Ezek egymással kölcsönható jelenségek. Ha te ebbe erővel bele akarsz avatkozni, az igen gyorsan vissza fog hatni, és nagyon nem olyan formában, ahogy szeretnéd: az értelmiség inkább keres magának egy épelméjű országot, a vagyontalan rétegek pedig el fognak szaporodni, ezzel berántod az országot egy elszegényedési spirálba.

2023. máj. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokan szívesen vállalnának gyereket, ha nem azon kéne agyalni hogy melyik kórházban fogják normálisan kezelni a terhesség alatt, lesz-e orvos, lehet-e szülni a közeli kórházban épp amikor jön a baba vagy 100km-t kell utazni, lesz-e bölcsőde, bölcsődei hely, lesz-e óvoda, ovónő, ovódai hely, lesz-e normális iskola, tanár, oktatás 7+ év múlva.
2023. máj. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

"Fogamzásgátlás nélkül hogyan döntünk arról, hogy akarunk-e gyereket?"


Úgy hogy nem szexelsz. Pont ez a lényeg. Az emberek nem bírják megállni, hogy ne szexeljenek, nem véletlenül alakult így ki az evolúció során. Ebbe kotnyeleskedtünk bele a fogamzásgátlással, és itt az eredménye.


"az értelmiség inkább keres magának egy épelméjű országot, a vagyontalan rétegek pedig el fognak szaporodni, ezzel berántod az országot egy elszegényedési spirálba."


Ez valószínű, de mi értelme van oda figyelni rájuk, amikor úgysem lesz gyermekük ( merthogy a legtöbbnek nem nagyon van), hosszútávon akkor mit ér az ő szavuk?


"Mit gondolsz, miért a legszegényebb országokban van a legnagyobb népességnövekedés és a legfejlettebbekben a legkisebb?"


Mert ők mások. A fejlett országokban sem a feketék küzdenek demográfiai problémákkal, lásd USA, ahol hamarosan már kisebbség lesz a fehér ember.


Én értem a problémád, de valahogy meg kell oldanunk ezt a problémát. Magától pedig sosem fog a termékenységi ráta 2,1 felé menni.

2023. máj. 6. 21:31
 20/29 Tom Benko ***** válasza:
100%

@Kérdező: Mondtam, hogy ne akarj beleszólni a magánéletembe. Majd én eldöntöm, mikor szexelek és mikor nem. Te biztosan nem, és a páromon kívül más sem. A fogamzásgátlás nem belekotnyeleskedés, hanem felelősségteljes döntés.


Talán az értelmiségre azért van értelme odafigyelni, mert nagyobb a látókörük, hosszabb távú, megalapozottabb és felelősségteljesebb döntéseket tudnak hozni. Például fogamzásgátlót vagy óvszert használnak, ha szeretkezni akarnak.


Nem a feketék, hanem a szegény rétegek küzdenek demográfiai problémákkal. Az eszetlen szaporodásuk miatt az amúgy is szegényes erőforrások és javak egyre inkább szétaprózódnak. Tulajdonképpen ha a demográfiai problémákat meg akarod oldani, akkor pont a szegény rétegek körében kellene propagálni a terhességmegelőzést, mivel az ő problémáik különben nagyon gyorsan a te problémáid is lesznek. És nem kellemes formában.


A termékenységi ráta egyelőre a Földre vetítve sajnos messze több, mint 2,1. Van is vele éppen elég gond.

2023. máj. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!