Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Elkezdhetem így szedni?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elkezdhetem így szedni? Ügyeletes orvos nem segített.

Figyelt kérdés

Tegnap irattam fel fogamzásgátló tablettát. Orvos Stodette nevű gyógyszert írta fel. Ma együtt voltam a barátommal. Védekeztünk óvszerrel, ami lecsúszott, miután elment, és bennem maradt. Elmentünk a kórházba, ügyeletes orvos nagy nehezen írt fel Escapelle nevű eseményutánit, úgy hogy a nővér tanácsára azt mondtam, hogy már sürgős lenne bevenni.

Már bevettem az eseményutánit. Menstruációmnak 20.-án kell megjönnie. Akkor elkezdhetem szedni a fogamzásgátlót vagy várjak vele 1 hónapot, az eseményutáni miatt???


2010. okt. 12. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is volt hasonló esetem, lényeg, hogy kellett az eseményutáni, és egy hónapot vártam, nekem egyfázisú alacsony hormontartalmú gyógyszerem van, eddig yasminellét szedtem most viszont jangee-t fogok, mert állítólag teljesen ugyan az mint a yasminelle, csak olcsóbb!Ha most vetted be az eseményutánit akkor még várj egy hónapot mert túl sok hormontartalmú készítmény lesz a szervezetedben, az eseményutáni ígyis nagyon felfogja kavarni a szervezetedet ezért jobb várni a másik hormonbomba bevitelével!
2010. okt. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
hagyd egyenlőre a fogamzásgátlót,várd meg amíg magától megjön a következő menzid,az eseményutáni olyan a szervezetednek,mint egy lórúgás.
2010. okt. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindenképp várj egy ciklust legalább. De azt javaslom (mivel lehet, hogy összezavarodik egy időre a vérzésed), hogy amíg vissza nem áll minden a normális kerékvágásba (vissza nem ál a normális ciklusod), addig ne kezdd el!
2010. okt. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Várok a fogamzásgátlóval mindenképpen! :)
2010. okt. 13. 06:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!