Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elkezdhetem szedni a duphaston...

Elkezdhetem szedni a duphastont orvos nélkül?

Figyelt kérdés
doki nem írta fel.4 hetes terhes vagyok.volt tavaly egy vetélésem,akkor írta fel a doki mert barnáztam de sajnos nem segített.orvos tapintással állapította meg a terhességet,ultrahangon nem látszik még.de 7mm a méhnyálkahártya.halvány pozitív tesztem is van.ultrahangos doki azt mondta vékony a nyálkahártya,ebben nem marad meg a magzat.akkor nem kellett volna felírni?ha elkezdem szedni magamtól baj lehet?
2011. márc. 5. 12:39
 1/9 anonim ***** válasza:

nem gondolnám,hogy baj lehet belőle.


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!

2011. márc. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A progeszteron származékok csak akkor segítenek ha valakinek igazoltan progeszteron hiánya van. Van doki aki biztos ami biztos alapon mindenkinek felírja akinek volt már vetélése, vagy barnázik. Más doki azt mondja, hogy ha egy baba menni akkor az menni is fog, nem lehet semmivel sem visszatartani. (ezt tapasztalhattad sajnos az előző terhességednél) Én elvből nem szednék semmit terhesen orvosi javaslat nélkül. A 7 mm nyálkahártya valóban határeset, de ha maradni akar a baba akkor így is maradni fog.
2011. márc. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én a Duphastontól egyből bevéreztem sajnos,nekem az Utrogestan segített,3 vetélés után már van 2 gyönyörű gyerkőcöm. Ha mondod neki,biztos felírja,vagy keress másik orvost.
2011. márc. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
szedheted nyugodtan mert artani nem art...ha progeszteron hianyod van akkor segiteni fog ha viszont elvetelsz akkor valoszinuleg valami rendellenessege van a babanak...en es az orvosom is ugy gondolja hogy tegyuk meg amit meg lehet mert ha ettol a gyogyszertol meg fog maradni az azt jelenti hogy egeszseges a magzat es csak egy kis segitseg kell neki...a jo tapadas lenyege a progeszteron (foleg az 5. hettol) es a sok pihenes...ha mar szeded akkor inkabb ajanlanam az ultrogestatot mert az nem szintetikus progeszteron...alltalaban a ciklus masodik feleben duphastont adnak 10 napig majd ha sikerul a terhesseg akkor ezt lecserelik ultrora mivel ez termeszetes progeszteron...napi 2x1 bogyoval kell kezdeni de ha barnazol akkor meg kell emelni 3x1 re...ha a gyogyszerek mellett a kovetkezo 2 hetben barnazast tapasztalsz akkor valoszinuleg el fog menni a baba...szoritok hogy ne igy legyen
2011. márc. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2011. márc. 5. 13:19
 6/9 Adrika ***** válasza:

Szia!

Érdekelne,azóta mi történt?

Elkezdted szedni a Duphastont magadtól?

Megmaradt a baba?

Én is ebbe a cipőbe járok.

Üdv.:Adrika

2011. okt. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

szia.elkezdtem,és utána orvos is írt fel,de nem maradt meg.azóta kiderült,magas prolaktinom van,de szedtem bromocriptint,rendbe jött.meddőségire járunk,de sajnos férjem is beteg.holnap után megy here uh-ra.azóta sajnos nem sikerült.te hogy állsz?nincs kedved emailezni?

csilla

2011. okt. 16. 20:39
 8/9 Adrika ***** válasza:

Csilla!

Írtam e-mailt!

:)

2011. okt. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
igen?hát akkor lehet töröltem.nem néztem csak töröltem mindent mert so volt.bocsitalán megvan a lomtárban
2011. nov. 7. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!