Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Súlyproblémákkal küzdő nőként...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Súlyproblémákkal küzdő nőként milyen fogamzásgátló tablettát lenne érdemes szednem?

Figyelt kérdés
Tudom, az orvos dönti el, kell egy nagylabor is nekem, mielőtt belemennék, de nem szeretnénk örökké gumit használni, mert sajnos volt rá példa, hogy vadulás közben kiszakadt, az Escapelle pedig nem annyira jó buli, hogy megint kockáztassam, hogy ez lesz. :( A bajt az okozta, hogy vak sötétben tette fel a párom, biztosan azt hitte, reflexből jó lesz. Valószínű eleve hibás volt a gumi, megkértem, hogy máskor fénynél tesztelje.

2023. okt. 29. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Megválaszoltad magadnak. Mindenkinek más az ideális, ezt egy nőgyógyász fogja tudni neked megmondani, alapos kivizsgálás után. Egyáltalán nem törvényszerű, hogy hízni fogsz tőle, én az a típus vagyok, aki ránéz egy zsömlére és 5kilót felszed. De évek alatt mióta szedem, nem szaladt fel extra kiló. Persze, normálisan étkezem, és mozgok. Ha van valami hormonális problémád, az csavarhat a dogon, de ez megintcsak az orvos hatásköre.
2023. okt. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
PCOs gyanúm van sajnos, több tünetem is stimmel emiatt kell a kivizsgálás. A gyógyszer nem egészséges megoldás, párommal elég gyógyszerellenesek vagyunk, de egy ilyen eset után nem igazán akarunk kockáztatni...
2023. okt. 29. 22:52
 3/6 anonim ***** válasza:

A magyar nők negyedénél diagnosztizálnak PCO-t. Nem kell amúgy annyira megijedni tőle, mint elsőre hangzik. Kis mozgás és normális étrend kordában tartja.


Volt ilyen barátnőm, szőrszálhasogatóan ráállt a témára, de az orvosi előírásokat meg nem tartotta be és hisztérikus drámákat tudott néha miatta levágni, minden betegségét, vagy negatív dolgot visszavezetett rá.


A gyógyszerellenességhez nem tudok mit hozzáfűzni, azt eldönti mindenki magának mennyire bízik meg bennük, mennyire nem.


Fogamzásgátló szedése előtt viszont mindenképp konzultálj az orvosoddal. Hormontartalmúak nagyrészt, szóval elég sok mellékhatás van és minden szervezet másképp reagálhat, ha felborul a hormonháztartás, márpedig ez kénytelen-kelletlen ezzel jár.


Úgyis akkor fog kijönni, hogy mennyire jó, vagy rossz megoldás, ha elkezded szedni. Közben mérdd a súlyod, figyelj magadra mindenképp és ha olyan mellékhatást tapasztalsz, ami ártalmas, akkor mindenképp keresd fel az orvost és válts másik tablettára.


Figyelj a hangulatváltozásaidra is, nagyon megtudja bolygatni azt is és szedés, meg leszokás alatt is sok terméknél gyakori egy hosszú depressziós szakasz. Ha ilyesmivel problémáid voltak korábban, akár a hétköznapokban, akár menstruáció alatt, akkor inkább gondolkodjatok máson, mert fogamzásgátló nagyon feltudja erősíteni ezeket az ingadozásokat.

2023. okt. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Diagnózisom van a depressziómról, sajnos úgyhogy nem tudom mennyire érdemes belekezdeni a tablettázásba... :/
2023. okt. 30. 08:04
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne itt tippegess, hanem menj el az orvoshoz.
2023. okt. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5-ös nem írják fel a semmire a tablettát, szóval nem is értem a válaszod.... November 15-re van időpontom, én csak tapasztalatokat akartam hallani, kaptam mar olyan választ, köszönöm. ;)
2023. okt. 30. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!