Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásátlót szeretnék...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásátlót szeretnék szedni. Tapasztalt ember válaszolna pár kérdésemre?

Figyelt kérdés

Addig tiszta hogy nőgyógyászhoz kell mennem.

1. Vérvételre elküldenek?

2. Hallottam hogy sokan elhíztak tőle. Igaz?

3. Mennyire biztonságos?

4. Mennyibe kerül 1 havi adag?

5. Mennyi idős kortól és mennyi ideig lehet szedni?


A barátommal akcióztunk és történt egy kis baleset. Azért gondolkoztam el rajta hogy esetleg szedhetnék tabit. Elég régóta vagyunk együtt, érte bevaállalnám.

Köszönöm előre is a válaszokat. =)


2010. okt. 30. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:

1.Igen elkuldenek.

2. A nogyogyasz megvizsgal es a szamodra a legmegfelelobb tabletat irja fel,vannak nagyon keves hormontartalmu tabletak, nem valoszinu az elhizas, en szemely szerint semennyit sem hiztam.

3.Ha az utasitasoknak megfeleloen szeded kizartnak tartom,hogy terhesseg elofordul.

4.Fogamzasgatlotol fugg,hogy mennyibe kerul, az enyeme eleg draga. Nem irok arat mert nem Magyarorszagon elek.

2010. okt. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. igen

2. csak azért mert megnövelheti az étvágyadat, nem magától a gyógyszertől híznál el. amúgy meg nem jellemző a hízás.

3. 99,9% szinte 100%

4. egy havi 2000ft-3500ft között van. gyógyszertől függ.

5. 16 éves kortól már belefér, de felírják neked már 15 éves korodban is sztem. 10 évig is szedheted szünet nélkül.

2010. okt. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. Ha nem volt trombózis a családban akkor előfordulhat, hogy nem, de ha kéred akkor biztosan.

2. Nagyon ritkán. Valóban növeli az étvágyat, így aki nem tud parancsolni magának és zabál, de nem mozog az elhízhat. A hormonális elhízás esélye (tehát az evésfüggetlené) a modern tablettáknál kb. 1:10.000-hez. Gyk. nulla.

3. Jóval biztonságosabb, mint az óvszer

4. 1500-3500 huf, márkától függően

5. 16 fölött, sokáig.

2010. okt. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. Elküldenek, ha nem, akkor kérd!

2.Én több, mint 2 évig szedtem fogamzásgátlót, 3félét(Milligest,Lindynette20,Yasminelle) is kipróbáltam, egyiktől sem híztam.

3. Biztonságos, ha betartod a "használati utasításokat." Az első hónapban mi máshogy is védekeztünk, a 2. levéltől már nem, csak a tabival, nem volt gond.

4. Egy havi adag kb.2-3000 Ft.

5. Az orvosom azt mondta,hogy 35 éves korig lehet szedni, utána már nem ajánlja a hormonok miatt.

2010. okt. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1: Igen, tisztességes, felelősségteljes doki elküld, mert a vérvétel kimutathatja, hogy valami miatt esetleg nem szedhetsz, mert súlyosan károsítanád a májad pl.

2: Az a régi fogamzásgátlókra volt jellemző, ezek hormonálisan nem hízlalnak, de amúgy mindegyiknek más a hatása. Lehet olyan, hogy növeli az étvágyad, de akkor azért hízol, mert zabálsz, nem közvetlenül a bogyótól.

3: Szerintem biztonságosabb, mint az óvszer, mert nincs olyan, hogy elszakad, stb, nincs "hibafaktor". Nem szabad elfelejteni bevenni, és ha kihányod 4 órán belül, be kell venni egy másikat. Így elméletileg 100%.

4: Nagyon változó az áruk, a három havi adag (általában ennyit írnak fel egyszerre) 3000től 10000 forintig változhat, az enyém viszonylag olcsó, 4700 ft. Amúgy szerintem minőségbeli különbség nincs a drága és az olcsó között, csak a márkanevet fizeted meg, a hatóanyag ugyanaz.

5: Nekem azt mondta a doki, hogy 16 éves kor felett írja fel, ha már legalább két éve van rendszeres menstruációm. (Az más, mikor azért írják fel, hogy helyretegye a ciklust.) Elméletileg bármennyi ideig lehet szedni, nem kell szünetet tartani, mert alacsony hormontartalmúak, és 40 éves kor felett nem ajánlják.

Szerintem kezdd el szedni nyugodtan, nekünk is óvszerbalesetünk volt, azért kezdtem el, és nagyon jól érzem magam vele, sokkal felszabadultabb lett a szex. :)

2010. okt. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!