Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Vajon véd már a Mercilon...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vajon véd már a Mercilon fogamzásgátlóm? Szerintetek véd már annyira az 1 havi gyógyszer úgy is, hogy nem akkor kezdtem el szedni amikor kellett volna?

Figyelt kérdés
A gyógyszer tájékoztatójában az áll, hogy a menstruáció első napjától, vagyis az első szem bevételétől fogva véd a nem kívánt terhességtől. Viszont a baj az, hogy én nem akkor kezdtem el szedni, hanem a menstruációm vége után egy-két nappal. De már egy havi gyógyszert (21 szemet) bevettem, és most van a 7 nap szünet. A menstruációm nem jött meg, de ez meg sem lep mert sosem volt rendszeres, és egy havi gyógyszertől még nem is vártam, hogy ez helyreáll, talán majd a 2. havitól. Szerintetek véd már annyira az 1 havi gyógyszer úgy is, hogy nem akkor kezdtem el szedni amikor kellett volna?
2010. nov. 4. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:

A Mercilon az 1. hónaptól véd, amikor RENDESEN beszeded. Az első hónapban nem szedted rendesen, ezért nem védett. Hogyha a 7 napos szünet után a 8. napon kezded, a köv. hónapban már védeni fog.


Amit tudnod kell: tabival nem kellenek hónapok, hogy beálljon a ciklus, mesterséges az egész, meg kell jönnie a 7 napos szünetben, általában a 3-5. napon jön meg. Ha nem jön meg, akkor nincs köv. hónap, irány vissza a dokihoz, mert ez a tabi nem jó neked, mielőtt nem csinál több kárt mint hasznot. A vérzés kimaradása nem a probléma, hanem a tünet, ki tudja, mit okoz még a homonjaidban.

A 7 napos szünetben nem menstruáció van, hanem megvonásos vérzés (megvonod a hormont), semmi köze annak, hogy a menzeszed rendszeres volt vagy nem.

2010. nov. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kimerítő volt az első válaszoló!

a kérdezőnek írom, hogy ez egy hormon készítmény, nem véletlen van rajta h a menzesz elsőnapján kezd el szedni, és miután abbahagyod megkell jönnie, ha most kezted el szedni akkor is max 6. napon! tehát a kérdésedre hogy véd e? hát nem merném egyöntetüen azt mondnai h véd!

2010. nov. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mivel nem a szedési útmutatót követted, hanem a saját szakálladra, bárgyú módon teljesen másképp kezdted szedni, így bizonytalanul véd. A megvonásos vérzésed pedig azért nem jött meg, mert szarul kezdted szedni, ennyi. Kérj észt karácsonyra, addig meg fordulj orvoshoz, bár nekem lesülne a képemről a bőr előtte ekkora hülyeség után.
2010. nov. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Hat azer az utobi egy kicsit durva ha ilyeneeket ir akor inkab ne is irjon.En mostan voltam a dokinal es o irta fet a tabit es az utmutaton ugy irja hogy a mestruacio elso napjan.De a dokim azt mondta hogy mikor latom hogy mar keves van es a vege fele jar akkor kezdjem el szedni.Ugyhogy ez nem hulyeseg.A vedelemel kapcsolatosan azt mondta hogy meg legalab 1-2holnapig erdemes masal is vedekezni.
2010. nov. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok, és korábban évekig Mercilont szedtem, mindent tudok róla, de ha nem így lenne, ott a tájékoztató, amit ezek szerint néhány orvosnak sem ártana elolvasni...

Tehát, a MERCILON az első hónaptól véd abban az esetben, ha a vérzés 1. napján kezdik el szedni. Amennyiben az 3, 5, 15 napon kezdik, nem véd.


Elképzelhetőnek tartom, hogy más tablettára más dolog igaz, más tablettára valóban mondhatta az orvos, hogy elég a 6. napon szedni (bár logikátlan, ugyanis az új ciklust mindig a menzesz első napjától számítják!!!), és előfordulhat, hogy más tabletta csak 2-3 hónap után véd teljesen. (Bár ezt is nehéz elképzelni, mert ez inkább a régi tabikra volt jellemző, az újakra már nem annyira.)


A 7 napos szünetben le kellett volna válni a nyálkahártyának, ha ezt nem tette meg, valami nem stimmel, tehát vissza kell menni a dokihoz. Ez nem abban az értelemben gyógyszer, hogy gyógyítja a rendszertelen vérzést, hanem mesterséges ciklust tart fenn, csak beállít, gyógyításról szó sincs. Tehát az 1. hónapban is működnie kell.

Van rá esély, hogy a doki azt mondja, hogy várni kell 3 hónapot, míg a szevezet hozzászokik, de ezt orvosnak kell mondani, nem amatőröknek a gyakori kérdéseken.


Látom, a kérdés már egy hetes, kérdező, mi lett veled? Jelentkezz!

2010. nov. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Még ekkora f*szságokat írni! Ilyen nem normális embereket, komolyan... menjetek a k*rva anyátokba! Ti nem értitek a kérdést!!! Először is, az orvos mondta el rosszul a szedését. 2. Megjött a menzeszem abban a 7 napban. 3. Nektek kéne ész karácsonyra!!!

KöszCSI... :)

2010. nov. 20. 01:46
 7/8 anonim ***** válasza:

Na, akkor tisztázzuk. Az egyetlen nem normális ember itt a te vagy, kérdező. Messziről ordít, hogy lövésed sincs az egészről, és még neked áll fejjebb.

Amúgy meg nagyon szívesen a segítséget. Legközelebbre javaslom, hogy menj vissza a zseniális orvosodhoz és tedd fel neki a hülye kérdéseidet, aztán fejtsd ki neki a véleményedet a f*ságairól.

Első és utolsó voltam.

2010. nov. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sok is b+
2011. jan. 2. 02:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!