Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Előfordult már valakivel,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Előfordult már valakivel, hogy fogamzásgátló (rendszeres, normális) szedése mellett terhes lett?

Figyelt kérdés
Én még csak 8 hónapja szedem a "Jangee" nevű gyógyszert, ám most 2 hetet késik. Tesztet nem akarok venni, mert állítólag nem pontos, az orvos meg csak 5-6 hetesen látja. (???)
2011. aug. 28. 19:59
1 2
 1/11 WhiteLabel ***** válasza:
36%
Ja, én is így születtem.
2011. aug. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Néhány ezrelék az esélye.

A teszt a vérzés elmaradása után mutatja ki, az orvos hamarabb.

2011. aug. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A tapasztalat azt mutatja, hogy előfordul, hogy valaki tabletta mellett terhes lesz, viszont sokkal nagyobb esélye van, hgy csak a fogamzásgátló a bűnös azért, hogy késik.

A teszt pedig valóban nem mindig megbízható, de ha pozitív, akkor az valószínűleg úgy is van, és azért az esetek zömében megbízható. Az orvos pedig vérvételre fog küldeni, így ki tudják mutatni a nagyon korai és a méhen kívüli terhességet is, amit még tapintással és ultrahanggal nem lehetne... Manapság azért már vannak a szemnél megbízhatóbb módszerek ugyanis, üdvözöllek a 21. században!

2011. aug. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha két hete késik, már rég kimutatja a teszt. Sőt, már vszínűleg a doki is látja.
2011. aug. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Fogamzásgátló mellett nem tud két hetet késni.Ugyanis azt 21 napig szeded,aztán van 7 nap tabletta mentes nap,ami annak az ideje,hogy megjöjjön.A 8.napon pedig újra el kell kezdened szedni a fogamzásgátlót,amely mellett nem lesz vérzésed,úgyhogy ha a 7 napos szünetben nem jött meg,akkor ki kell zárni a terhességet és csak utána szedni tovább a tabit,ha nincs baba.Ha folytattad a tabletta szedését a 8.napon,akkor most hiába vársz bármilyen vérzésre is.A következő 7 napos szünet előtt nem fog megjönni.

Ha kimaradt a mostani 7 napos szünetben a vérzésed,akkor menj el dokihoz.Ha nem is ultrahangon (ott még korai lenne bármi biztosat kijelenteni),de vérvételből meg tudja állapítani,hogy van baba vagy nincs.

2011. aug. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

Mindenképp menj el orvoshoz.

Viszont azért egy tesztet otthon is próbálhatsz. Annyira nem megbízhatatlanok ezek.

2011. aug. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:39


Késni nem tud, de kimaradni igen. 8 évig szedtem fogamzásgátlót, átlagosan évente egyszer előfordult ilyen, és az orvos azt mondta (az első alkalommal, amikor sírva mentem be hozzá már az idegességtől 19 évesen), hogy ez egy igen gyakori mellékhatás...

2011. aug. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tudom,épp erről beszélek.A 7 napos szünetben kimaradhat sok okból!De ha valaki továbbszedi a 8.napon,akkor ne várja,hogy azalatt a levél alatt bármikor is meg fog neki jönni!Így már érthető?
2011. aug. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
nem ezrelék az esélye hanem a pearl indexben megadott szám ami azt mutatja hogy 100 szeretkezésből hány zárul terhességgel, ami 1-3 százalék :(
2011. aug. 29. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: Talán olvasd el még egyszer. Nem 100 szeretkezésből, hanem egy év alatt 100 nőből hány esik teherbe. Baromira nem ugyanaz.
2011. aug. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!