Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A Symicia gyógyszert még a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A Symicia gyógyszert még a menstruációm előtt elkezdtem szedni. Normális, hogy 2 hete menstruálok?

Figyelt kérdés
(2010. 11. 01-én ) Másnap (11.02.) megjött. De azóta is szedem a gyógyszert. 12.-e van és még mindig megvan .. nagyon kevés a vérzés ( napi 1 normál tampon nem tellik meg ), de mégis vérzek. Ez normális, úgy, hogy előtte 4 napos menstruációim voltak ?
2010. nov. 12. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is nemrég írta fel az orvos ezt a fog.gátlót! De basszus, rá van írva, hogy menstruáció 1.napján kell bevenni az 1.szemet! én pl. ma vettem be a 6.szemet, rem már hnapra elmúlik a bajom.
2010. nov. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Miért kezdted el bevenni mensi előtt?

Amiket írsz az már nem menstruáció,hanem közti vérzés.Az első 1-2 hónapban ez még normális és akár egész hónapban tarthat.A megvonásos vérzés (7 napos szünetben) ugyanúgy meg fog jönni.

Ha 1-2 hónapon belül nem múlik el a közti vérzésed,akkor érdemes dokihoz menni,mert valószínűleg nem ez a legmegfelelőbb tabletta a számodra.

2010. nov. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát 3x átolvastam a betegtájékoztatót, de sehol se írta. Az orvos pedig úgy írta fel nekem, hogy vérvételen se voltam, mert szerinte, ha nincs máj vagy vese betegségem, az összes gyógyszert szedhetem. És azt is mondta, hogy a gyógyszert elkezdhetem szedni már rögtön. Nem kell vele várni az 1. napig.


De megnyugodtam, hogy ez nem kóros dolog. Viszont a gyógyszer a második hónapban így is használni fog? Vagy várjak vele még? Mert kihangsúlyozta a doki, hogy nem 2 hét , hanem 1 hónap minimum kell a gyógyszernek.

2010. nov. 13. 09:50
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]


A Symicia szedését a ciklus első napján (azaz a menstruáció első napján) kezdje el.

2010. nov. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is ilyet szedek és bele van írva a betegtájékoztatóba, hogy az 1. napon kell elkezdeni szedni. Nem értem miért csodálkoznak az emberek ha vmi nem megfelelő, ha ők sem úgy csinálják a dolgokat, ahogy kellene.
2010. nov. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor azt szeretném még megtudni. Hogy Ezek alapján 1,5 hónap után kialakul már a védelem?
2010. nov. 25. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!