Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Iszonyúan görcsölök menstruáci...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Iszonyúan görcsölök menstruációkor (ájulás, hányás szinten), gondoltam rá, hogy fogamzásgátlót szedjek, az segíthetne ugye?

Figyelt kérdés
Van olyan ismerősöm,akiről tudom,hogy szed,és emlékszem h egyszer fájt a hasa:D tehát akkor ez nem is zárná ki teljesen a fájdalmakat?Mert én amiatt szedném. Elég fontos lenne valamit találnom,mert ezzel nehézkes lesz együtt élnem lassan,mivel 1 napomat igénybeveszi:( (nem tudok kikelni az ágyból,ált. 10 órán át)
2010. dec. 10. 23:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én fogamzásgátlót szedek,és már nem görcsölök annyira.Próbáld ki,hátha jó lesz neked is.
2010. dec. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Én emiatt kezdtem el szedni, egy ideig egyáltalán nem fájt a szedés elkezdését követően, mostanában minimálisan (2,5 éve szedem).
2010. dec. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nőgyógyásznál voltál már? Lehet, hogy emögött a nagy görcsölés mögött áll valami szervi probléma (persze nem valószínű, de lehetséges). Amúgy egyszerűbb megkérdezni az orvost, hogy segíthet-e ezen a tabletta, többéves tapasztalata alapján sokkal jobban ellát majd infókkal, mint mi itt ezen az oldalon.

21L

2010. dec. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem csak a szülés hozott enyhülést, azóta nem ájulok már el, fáj, fáj, de már csak töredéke a régi fájdalomnak. Előtte kettő szem Meristinnel tudtam valahogy elviselni ájulás és hányás nélkül.
2010. dec. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Algoflex M, ezt menstruációs fájdalmakra találták ki, próbáltad már?

Mondjuk én nem vagyok nő, de remélem segítettem:D

2010. dec. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát ilyen esetben meggondolandó a fogamzásgátló, mert általában segít.

Viszont előtte kellene egy alapos kivizsgálás. Mármint lehet tényleg vmi bajod van, amit kezelni kellene.

2010. dec. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

pont az algoflex-M-et akartam én is javasolni.

Csak menstruációs fájdalom miatt ne szedj a hónap 21 napjában fogamzásgátlót!

És mindenképpen orvossal beszéld meg, vannak-e más fájdalomcsillapító módszerek, ha az algoflex-M nem jön be.

2010. dec. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Algoflex M, ezt menstruációs fájdalmakra találták ki, próbáltad már?

Mondjuk én nem vagyok nő, de remélem segítettem:D"


bírom az ilyen okostojásokat.....

szerintem próbálta már a kedves kérdező, nem hiszem, hogy ne ismerné egy nő az algoflex M-et...

jó lenne, ha pasik nem okoskodnának bele olyanba, amiről rohadtul semmit se tudnak!


kedves kérdező: én is azt javasolnám, hogy először menj el nőgyógyászhoz, hogy kiderüljön, nincs-e valami komolyabb gond. De természetesen a tabi csökkenti a fájdalmat, nekem nem szüntette meg teljesen, de mielőtt elkezdtem szedni, 7 napig volt meg, és szinte végig görcsöltem, ha bevettem meristint vagy valami hasonlót, akkor pár órára elmúlt, de a 7 napot én is végigszenvedtem rendesen, szerencsére ájulás nálam nem volt, de többször hánytam és hasmenésem is volt, plusz ugye annyira görcsölt, hogy e miatt a suliból is hiányoztam.

lassan 4 éve szedem, és most csak 3-4 napig van meg, és csak az első 2 napon fáj kicsit, de azt gyógyszer nélkül is ki lehet bírni.


mindenképpen menj nőgyógyászhoz, úgyis ő tudja csak megmondani, hogy egyáltalán szedhetsz-e tabit, és ha igen, akkor melyiket ajánlja. javaslom, hogy érdeklődj, és olyan orvost válassz, aki elküld vérvételre stb, mert a legtöbb csak megtapogat, megkérdezi, hogy milyen betegségek voltak a családban és az alapján ír fel gyógyszert (általában a legkisebb hormontartalmút).


remélem segítettem!

21N

2010. dec. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem vizsgáltasd ki magadat. Nem akarlak megijeszteni, de én régen úgy görcsöltem, hogy 3 görcsoldó nem hatott, ügyeletre kellett menni. Egy véletlenül hasi ultrahang során kiderült, hogy sok epekövem van és az volt hatással rá. Mióta kiszedték szinte nem is fáj, amikor megjön.
2010. dec. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

13:13

Miért írod, hogy okostojás?

Én csak jóindulatúan segíteni szerettem volna, a szándék a lényeg, és lehet, hogy a kérdező még nem is próbálta ezt a fájdalom csillapítót, nem értem miért kell lehurrogni.

2010. dec. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!