Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló, óvszer, hüvelyg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló, óvszer, hüvelygyűrű, spirál, vagy egyéb?

Figyelt kérdés

tudom, hogy a keresőben megtalálni, de én részletes fejtegetést szeretnék kérni, minden oldalról.

Ki miért és milyen előnyökkel, hátrányokkal válaszott fogamzásgátlót?

Azért kérdezem, mert az egyik kérdésnél komoly fejtegetésbe kzdtek, pl. fogamzásgátló tönkre tette az életét, vagy épp pont az óvszer, stb.


Szeretném, ha senki nem pontozná le a másikat, mert más a véleménye, mostanában ez nagyon szokás...


2009. jan. 22. 03:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
46%
Sztem hosszabb fejtegetéseket inkább fórumokon találsz pl.hoxa.hu, nlc.hu
2009. jan. 22. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
egyébként én,a gumira illetve a fog.gátló kúpokra esküszöm.Vagy gumi+kúp vagy kúp+megszakítás.Ez utóbbit viszont peteéréskor mellőzöm. Tabit nem szednék.
2009. jan. 22. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Fogamzásgátló tablettát szedtem 7 évig, ma már tudom, hogy hiba volt.
2009. jan. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is tabit szedtem sajnos. ráadásul a legrosszabbat, Dianét. Te ne tedd. Válaszd a nuvaringet, az a legkényelmesebb. Neten rákereshetsz, most nem fejtegetném ki őket bővebben.
2009. jan. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
nem tudnak kifejteni azok akik megbantak a tabi szedest, hogy mi tortent?
2009. jan. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én anno tabit szedtem 5 évig(Marvelont)nagyon jól működött,de magszenvedtem mire nagy nehezen összejött az első gyerek.Előtte volt egy abortuszom és akkoriban gumival védekeztem, csak mivel már régóta együtt voltunk, valószínű, hogy az előváladéktól lettem terhes.Azóta van 2 fiam, tavaly felrakattam egy spirált , 5 hónapra rá terhes maradtam.Már a 9. héten jártam mire kiderült, így most várom a 3. babám.Drukkoljatok, hogy végtre lány legyen.És ezek után már az elköttetésen gondolkodok, de állítólag az sem 100%, úgyhogy passz.Ja és egy ismerősöm huga Diane 35 mellett lett terhes és szült egy tündéri kislányt, és most, hogy járok terhesgondozásra a védőnő mesélte, hogy egy anyuka is most várja gyógyszer mellett a 3.-at Nem hányt, nem volt hasmenése, szedte rendesen. EZ van...
2009. jan. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Már döntöttem melyik fogamzásgátlót használom (már több, mint 1 éve, és eddig nem volt gond), csak kíváncsi vagyok, ki miért igen, és miért nem.


Akik megbánták a tabit, miért? terhesek lettek tőle? Vagy tönkre tette a szervezetüket?

2009. jan. 22. 11:30
 8/15 A kérdező kommentje:
Spirál mellett is? na az azért durva...
2009. jan. 22. 11:32
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Az ex-barátom kényelmének megfeleve anno én is elkezdtem a tabit, de nekem durva mellékhatásai lettek!Iszonyat szarul lettem,majdnem kórházba kerültem,és abba is hagytam rögtön!De rá pár hónapra kialakult egy ciszta a petefészkemben,mert annyira össezavarta az a pár szem a hormonháztartásom!Úgyhogy én nagyon megbántam!És nagyon rossz beegondolni,hogy ha ezt csak kezdeti tüneteknek veszem,és szedem tovább,mint sokan mások, lehet,hogy most nem lehetne kisbabám!Nekem így reagált rá a szervezetem, lehet,hogy másoknak nem okoz majd ekkora gondokat a szedést befejezően, de az biztos,hogy nem egészséges gyógyszereken élni, főleg nem hormontartalmúakon!Persze teljesen elkeseredtem ezután,mert a gumit utálom, és el kezdtem keresgélni neten!Rátaláltam a pg 53 minimikroszkópra és 3 évig megszakítással használtam, most pedig jó ideje Pharmatex kúpot használok megszakítással!Sokan mondják,hogy fujjj mert büdös, meg kifolyik stb...de könyörgöm!Ha valaki a párjára koncentrál, akkor úgyse veszi észre,hogy hoppá valami kicsöppent!A szagához pedig hozzá lehet szokni!Vagy pedig ott van a hüvelytampon,aminek aztán tényleg nem érzed a szagát!Ja!És szerencsére a jelenlegi párom azt mondta,hogy velem tervezi a jövőjét,és nem engené,hogy gyógyszert szedjek,mert gyönyörű kisbabát szeretne tőlem pár év múlva!:)
2009. jan. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen.(Én vagyok a spirálos)És képzeld mióta ez megtörtént velem csak az ismerőseim között 4 emberről derült ki, hogy így jártak ők is (spirál mellett)az egyikőjük elvetette, egyiknek méhen kívüli lett, így muszály volt, 2 pedig meg is született.Nagyon meglepődtem, hiszen 96%-os hatékonyságúnak írták, csak akkor nem értem miért ajánlják az orvosok?!És képzeld előbb én is el akartam vetetni, mert úgy tudtam, hogy régen a spirál mellett fogant babákat elvették, viszont 1-2 éve hoztak egy rendeletet, mivel azok a gyerekek akik spirál mellett fogantak és meg is születtek, szinte 100%-uk egészséges, így mostanság ha spirál mellett teherbe esel ugyanúgy abortuszt kell végeztetni.Családvédelmi szolgálat-3 nap gondolkodási idő-huszonvalahányezer forint aztán mehetsz a kaparásra.Hát köszönöm szépen én ezt inkább kihagytam.Pedig védekeztem!!!8000.-volt a spirálom és 12.000.-ért rakta fel a doki.Eddig szerencsére úgy néz ki minden rendben van vele és májusban fog megszületni.

A spirál tulajdonképpen csak a megtapadást kellene, hogy meggátolja, de úgy néz ki nekem valamiért sokkal vastagabb volt a méhnyálkahártyám, mert amikor levetettem a spirált a 9. héten a babóm még ezt is túlélte.És ha már valaki ennyire meg akar születni, akkor én nem állok az útjába.Úgyhogy van egy szuper UH fotóm a 9. hétről ahol látszik szépen a babóm is és a spirálom is.

2009. jan. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!