Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A lányok hány éves korukban...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A lányok hány éves korukban kezdhetik el szedni a fogamzásgátlót és melyik a legbeváltabb fajta? Vagy ezt a doki tudni fogja milyen kell?

Figyelt kérdés
A barátnőm miatt kérdezem mert szeretnénk váltani kotonról tablettára mert szeretnénk kipróbálni bnőmmel gumi nélkül is csak ugye teherbe sem szeretném ejteni őt meg sokkal olcsóbb is lenne meg egyszerűbb és jobb lenne minden mint eddig mikor szexelünk.
2010. dec. 23. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Inkább úgy mondják az orvosok, hogy 16 éves kor alatt nem írnak fel. szóval ha elmúlt 16, akkor nagy valószínűséggel felírják... Először vérvételre kell mennie, aztán majd a doki megmondja, milyen fajta legyen (fiataloknak a legalacsonyabb hormontartalmúakat írják fel.)
2010. dec. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Barátnőm jövőre lessz 16 szal most 15 így lehet még nem írja fel neki a dokija?
2010. dec. 23. 17:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Biztos van olyan, aki felírja, de nem tanácsos ilyen fiatalon már fogamzásgátlót szedni. Mégiscsak hormonadag, akármilyen kevés is - minél később kezdi el szedni valaki, annál kevésbé árt. Mondjuk szerintem 15 évesen a szexhez is fiatal még egy lány, de ebbe nem szólok bele, a ti dolgotok.
2010. dec. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A félreértések elkerülése végett- a "minél később kezdi el szedni, annál kevésbé árt"- ot úgy értettem, hogy ha mondjuk 15 és 25 éves kora között szedi, az 10 év, az rosszabb, mintha csak 20 évesen kezd el szedni és 5 évig szedi. Szóval ha korán kezdi, és még sokáig szedi, mert sokig nem akar gyereket, akkor ártalmasabb.
2010. dec. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Annak ellenére, hogy némely orvos felírja akár 15-16 éves korban is, annak ellenére 18 év alatt nem javasolt. És akkor is csak úgy lehetne szedni, ha megtörténtek a megfelelő kivizsgálások, és a nőnek van rendes peteérése. 15 éves korban még nincs annyira kialakulva a hormonrendszer, ilyen idős korban nem szabadna belepiszkálni.

Persze attól még van orvos, aki felírja, hisz sokan úgy vannak vele, inkább ez, mint egy abortusz. (Meg amúgy sem az ő gondjuk, hogy esetleg amikor babát akar a lány, akkor nem fog összejönni...)


A kérdésedből nekem az jön le, hogy törődsz a barátnőddel és fontos neked. Ha tényleg így van, és nem szeretnéd kockáztatni az egészségét, akkor 17-18 éves kora előtt inkább használjatok óvszert.


Nyilván a tablettának minden életkorban vannak kockázatai és mellékhatásai, de ezekre sokkal nagyobb az esély, ha úgy kezdi el szedni, hogy még nem is alakult ki normálisan a hormonrendszere.


Itt van egy orvosnak írt kérdés, és az orvos válasza is:

"Tisztelt Doktor Úr!

Ön azt írta, h 16 éves lánynak még nincs stabil peteérése ezért nem javasolja a fogamzásgátlót.Szeretné megkérdezni, h akkor hány éves kortól javasolt? 7.-es kora óta menstruál, és kb. 1 éve rendszeresen.

Üdvözletem!


Én ha lehet, akkor 18 éves kor előtt nem szoktam fogamzásgátlót írni."

2010. dec. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!