Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehetséges, hogy valaki...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetséges, hogy valaki terhes marad, ha esemény utáni tablettát vesz be?

Figyelt kérdés
Persze nem több nappal a baleset után.Hallottatok ilyenről?
2010. dec. 26. 20:46
 1/7 anonim ***** válasza:
igen, hallottam. Azonnal vette be az illető, ahogy rájött (kb 2 óra múlva) és azóta megszületett a kicsi. Down kóros lett, és koraszülött, kisebb mértékű veseelégtelenséggel született. Tehát inkább szedjen az ember tablettát, meg védekezzen ahogy csak bír :/
2010. dec. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha időben veszi be az ember, szinte kizárt, hogy az a baba megmaradjon, aki esetleg már "elkészült". Ha jól sejtem az az esemény utáni tabletta mesterséges menzeszt indít be, vagy előrébb hozza azt, azaz elkezdi leválasztani az endometriumot. Ha azon meg volt tapadva a baba, akkor az kijön az endometriummal együtt, észrevétlenül. Ha mégsem volt baba, akkor pedig simán csak megjön a vérzés, megakadályozva, hogy beágyazódjon a megtermékenyített petesejt. Szóval ha már ennyit tudunk róla, így is elég nehéz elképzelni, hogy az a baba megmaradjon épségben. (De javítsatok ki, ha nem így van, én csak a biológia óráimra alapozok). 21/L
2010. dec. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A betegtájékoztatón az áll,hogy időben kell megjönnie,nem hamarabb.Van már egy kislányunk,egyenlőre nem szeretnénk még tesót.Sajnos,nem tudom,hogyan de lecsúszott a gumi.Bevettem másnap a tabit.Csak kíváncsi vagyok járt-e úgy valaki,hogy ez után mégis terhes maradt.
2010. dec. 26. 20:58
 4/7 anonim ***** válasza:

Természetesen lehetséges. A betegtájékoztatóban is benne van, hogy nem 100%-os. Csak 86% körüli a hatékonysága:)

De minél előbb veszed be, annál nagyobb az esély arra, hogy hat. Pl első 12 órában még 95%, utolsó 12-ben már csak 56 körül.

2010. dec. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

*Ha azon meg volt tapadva a baba, akkor az kijön az endometriummal együtt, észrevétlenül.


Azért esemény után kell bevenni, mert akkor még nem tapadt meg semmi, ezt a részt rosszul tudod. Ha már megtapadt, a tabletta NEM okoz vetélést.

(És fejlődési rendellenességet sem, az véletlen egybeesés lehetett!)

Létezik ún. "abortusztabletta", az okoz vetélést, de ezt Magyarországon még nem engedélyezték.

2010. dec. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Igen sajnos :(
2010. dec. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 sasna ***** válasza:
igen, van ilyen.. de ehhez nagyon pechesnek kell lenni..
2010. dec. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!