Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha nem szedhetek fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nem szedhetek fogamzásgátlót és nincs is állandó barátom, akkor egyszeri alkalmakra az óvszer nem eléggé nyújt biztonságot?

Figyelt kérdés

Üdv,

16 éves lány vagyok, a háziorvosom tiltja a fogamzásgátlót, mert visszatérő migrénem van és magas vérnyomásom már 2 éve. Van egy legjobb barátom, akibe nem vagyok szerelmes, de nagyon vonzódom hozzá és már majdnem megtörtént a dolog, de anyám mondatai jártak a fejemben, miszerint a gumi nem nyújt teljes biztonságot stb stb. A háziorvosomtól egyedül kérdeztem meg, anyu nem tud a szándékaimról, mert tudja, hogy nincs barátom és kiakadna, ha mondanám neki, hogy le akarok feküdni az egyik barátommal. Annyira félek attól, hogy kiszakad a gumi vagy akármi lesz és teherbe esek. Tudom, hogy hülyeség, de én nem akarok tini anya lenni.


2010. dec. 28. 00:30
 1/7 sasna ***** válasza:
gumi + pharmatex + naptármódszer, sztem igy nem kellene, h gond legyen..
2010. dec. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Anyukád túlságosan is félt. Ha helyesen használjátok az óvszert, akkor megvéd az. És nem csak a teherbeeséstől, de még a fertőzéstől is. Ezeknek utánanézhetsz az interneten erre orientálódott oldalakon vagy kérdezhetsz tapasztalt idősebb ismerőstől is. (remélem olyan anya leszek, akinek a gyereke elmond mindent)
2010. dec. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én nem azért nem mondom el neki, mert nem vagyunk szoros kapcsolatban (mert azt hiszem, kevés az ilyen jó anya-lánya kapcsolat), hanem mert nem vagyok büszke arra, hogy nem szerelemből akarom még így, a 17. szülinapom előtt 1 hónappal sem, hanem csak a vágy miatt.
2010. dec. 28. 00:42
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az óvszer elég biztonságot nyújt, ha megfelelően használjátok.


(Nem erről kérdeztél, de sztem ne csak egy baráttal legyen az első alkalmad, inkább várj az igazira. Én is 18 éves koromig vártam rá, és úgy érzem, hogy megérte.)

2010. dec. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Már nem azért de..... szerintem se feküdj le azzal, aki szimplán csak barátod. Én most 18 vagyok és a párommal feküdtem le először..... (jegyesek vagyunk, bár első alkalommal még nem voltunk azok). Szerintem jól tettem, hogy vártam vele. Hidd el, hogy nincs annál jobb, amikor annak adod oda magad (először), aki az életed értelme.... és feltétlenül megbízol benne. Szerintem ezzel várj. Bár én soha sem szedtem fogamzásgátlót, a barátommal óvszert használtunk, szerintem biztonságos. De miután eldöntöttük, hogy nem tudnánk egymás nélkül élni és már nem volt tiltott a szerelmünk,eljegyeztük egymást nem is védekeztünk... és most én vagyok a világon a legboldogabb ember, mert gyermekünk lesz, a mi szerelmünk gyümölcsét hordom a szívem alatt... :)
2010. dec. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 sasna ***** válasza:
utolsó.. és a párod agressziv részegen.. ennek nem lesz jó vége, remélem, h te is rájössz egyszer.. csak ne legyen túl késő.. :S
2010. dec. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez igaz, de nekem soha nem ártana. Nekem ezzel még soha nem ártott egyáltalán semmit. A szüleim és közte voltak itt inkább problémák, amikor tiltották az egészet... és számára már a mi családunk a legfontosabb, és én minden hibájával együtt szeretem. Hidd el, rendes és én bízom benne. Mióta komolyabbra fordult a kapcsolatunk egyáltalán nem is ivott. Néha természetesen 1-2 sört, ezzel meg szerintem nincs semmi baj. De te most, ha jól értem azt tanácsolod, hogy hagyjam el és kész..??? Tudod itt már a babáért is felelősséget kell vállalnom. És mint mondtam, nagyon szeretem. Kérlek fejtsd ki, mit is szeretnél mondani!!!!
2010. dec. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!