Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen mellékhatásai vannak...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen mellékhatásai vannak az újfajta fogamzásgátló tablettáknak?

Figyelt kérdés
bnőmmel fel akarunk iratni tablettákat de az apjáéknak nem nagyon tetszik mert aszongyák h állítólag majd nem lehet gyereke,agyvérzéshez vezethet... stb ( 17éves fiú + 16 éves lány )
2011. jan. 1. 19:18
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

aszongyák - azt mondják..


igen, lehet tőle agyvérzése, de nem valószinű. nekem nem volt vele semmi gondom.. jobb, mint bármelyik másik védekezési módszer..

2011. jan. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
kérek még hozzászólásokat légyszives
2011. jan. 1. 19:31
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet tőle baja, kockázatos pl ha kemény dohányos a lány, mert vérrög képződés lehet, bár szerintem ez nem gyakori veszély. Én is gyógyszert szedek, de mielőtt kaptam volna a doki vérvételre elküldött stb, és az alapján döntötte el, hogy én szedhetek-e egyáltalán. Így látatlanban nehéz megmondani hogy a barátnődnek lehet-e szedni vagy veszélyes-e rá. Menjen el dokihoz ő megmondja melyik jó neki.
2011. jan. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Miért nem olvassátok el a betegtájékoztatót? Fent van az összes a neten.


Pl. itt a Lindynette gyógyszeré, ezt szokták leggyakrabban fiataloknak felírni:

"Gyakori mellékhatások (100 beteg közül 1-10 esetben fordul elő):

hüvely gombásodás, vízvisszatartás, ödéma, hangulatváltozások, depresszió, migrén, fejfájás, szédülés, idegesség, hányás, hasi fájdalom, pattanás, vérzészavarok, rendszertelen vérzés vagy pecsételő vérzés, testtömeg-változás.

Ritka mellékhatások (10 000 beteg közül 1-100 esetben fordul elő):

étvágyváltozások, vércukor-anyagcsere zavar, nemi vágy-csökkenés, ingerlékenység, kontaktlencse-viselési problémák, halláskárosodás, magas vérnomás, mélyvénás trombózis, embólia, májfolt, meglévő májfolt fokozódása, a vérben lévő zsírok, trigliceridek szintjének megemelkedése.

Nagyon ritka mellékhatások (10 000 betek közül kevesebb, mint 10 esetben jelentkezik):

májdaganat, autoimmun betegség (SLE) fellángolása porfiria fellángolása, vitustánc fellángolása,

hasnyálmirigy-gyulladás, epehólyag rendellenesség, epekövesség."


Vagy a Yasminellé, ami szintén alacsony hormontartalmú, közkedvelt gyógyszer:

"- Gyakori mellékhatások (100 betegből több mint 1-nél, de kevesebb mint 10 betegből 1-nél):

Hangulati ingadozások, fejfájás, hasi fájdalom (gyomorfájás), akne (pattanás, mitesszer), emlőfájdalom, emlő megnagyobbodás, fájdalmas vagy rendszertelen hüvelyi vérzés, testsúlygyarapodás

- Nem gyakori mellékhatások: (1000 betegből több mint 1-nél, de kevesebb mint 100 betegből 1-nél):

Candida (gombás fertőzés); hólyagos bőrkiütés (herpesz simplex); allergiás reakció, amely néha súlyos lehet (angioödéma) a bőr és/vagy a nyálkahártyák duzzanatával járhat; étvágyfokozódás; depresszió; idegesség; alvászavarok; csökkent nemi vágy; az érzékszervek érzékelési zavara; szédülés, látászavarok, rendszertelen szívdobogás vagy szokatlanul gyors szívverés; vérrögképződés a (trombózis) a láb vagy a tüdő (tüdőembólia) ereiben; magasvérnyomás; migrén; visszerek; torokgyulladás; a gyomor és/vagy a bél gyulladása; hányinger; hányás; hasmenés; székrekedés; hajhullás (alopecia); viszketés; bőrkiütés; száraz bőr; szeborreás dermatitisz (bőrzsírosodással, hegesedéssel vagy bőrhámlással járó bőrgyulladás); nyaki fájdalom; végtagi fájdalom; izomgörcsök; hólyaggyulladás; csomó az emlőben (jóindulatú és rosszindulatú); nem terhesség alatti tejtermelés (galactorrhoea); petefészek ciszták; kivörösödés; a menstruáció hiánya; nagyon erős menstruáció; hüvelyi folyás; hüvelyi szárazság; alhasi (medence) fájdalom; rendellenes méhnyak kenet (Papanicolaou vagy Pap kenet); folyadék visszatartás; gyengeség; nagyfokú szomjúság; fokozott izzadás; fogyás."


Egyébként 16 éves lánynak nem ajánlott. Nekem az orvosom azt mondta, ilyen fiatal korban ha nem muszáj, akkor nem ír tablettát, mert nincs kialakulva normálisan a hormonrendszer, nincs megfelelő peteérés, és ez a későbbiekben ciklusproblémákat okozhat (a ciklusprobléma pedig nyilván teherbeesési nehézséget is).


Inkább várjatok 18 éves koráig, addig pedig használjatok óvszert!

2011. jan. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
utolsó, igazad van, de előbb - utóbb ki akarják majd próbálni gumi nélkül, és akkor az lesz, h jaj, beraktam 3 percre, lehet gond?
2011. jan. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Leírtam a véleményem. Ha vki olyan, hogy nem bírja ki, azzal nem tudok mit csinálni. Akkor felőlem szedjen tablettát...

Egyébként nem értem miért nem lehet kibírni. 5 éve élek nemi életet, bizonyos okok miatt csak és kizárólag gumióvszerrel. Nem mondom, hogy soha nem érdekelt, milyen lenne nélküle, de nem próbáltuk ki, mert fő a biztonság. Nem szeretnék még babát.

Ha meg annyira nem bírnánk ki, akkor használnék pesszáriumot+spermicidet naptármódszerrel és kész.

2011. jan. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
hat igen, nem mindenki olyan felelősségteljes mint te, vagy én.. :(
2011. jan. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha nagyon akarnám a barátnőm elkezdene fogamzásgátlót szedni, de inkább én akarom megkímélni a sok sz@rtól, és férfi létemre én mondom h maradjunk a guminál. Pedig macerás, megöli a hangulatot h már bedugnám és még fel kell húzni stb stb. De a világért sem tenném ki annak a barátnőmet hogy később gondjai legyenek belőle. Főleg h sokaknál libidó csökkenést okoz..mi értelme szedni, ha mellette kevesebbet akar szeretkezni?:D Persze nem törvényszerű ez, de én nem próbálkozok..
2011. jan. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A tabletta a legbiztonságosabb védekezési módszer, ha orvosi ellenőrzés mellett, normálisan szedik. Bár 16 évesen kétséges, hogy felírják-e, csak fejlett méhhel lehet szedni. Meddőséget nem okoz, ha leírás szerint alkalmazzák, a többi mellékhatás sem igazán jellemző, bár nyilván van rá példa. De több millió nőnek nincs tőle baja.

Az abortusz sokkal inkább vezethet meddőséghez, és okozhat libidócsökkenést (főleg a teherbe ejtő pasival szemben), mint a tabletta.

Annyi a titok, hogy megbízható nőgyógyászt kell keresni, olyat, aki valóban vizsgálja, szedhet-e a barátnőd tablettát, nem csak rutinból felírja ránézésre. Na és persze rendesen kell szedni, és nem dohányozni.

2011. jan. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!