Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Paranoia vagy lehetséges a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Paranoia vagy lehetséges a terhesség?

Figyelt kérdés

A szüzességem elvesztése volt az első és ezidáig utolsó konkrét aktus az életemben. Nagyon felelősségteljesen viselkedtünk a barátommal, volt óvszer, ugyanakkor a barátom már az orgazmus bekövetkezte előtt megszakította az aktust. Mi több, ellenőriztem, hogy netán lyukas volt-e az óvszer. Nem volt.

Az együttlét előtt pár nappal végeztem a menstruációmmal, amiről tudni kell, hogy mérhetetlenül rendszertelen, és 17 éves korom ellenére volt úgy, hogy 5 hónapig is kimaradt. (Tudom, ezzel már rég orvoshoz kellett volna mennem, és hamarosan meg is fogom tenni.) A lényeg az, hogy valami csoda folytán 2 hónapig majdhogynem pontosan érkezett, pár nap különbséggel. Viszont a szex után újból elmaradt. Ez 8 hete volt. Három variánsom van: 1.Netalán terhes vagyok, ami a legborzasztóbb. Viszont egyszerűen nem látok racionális érvet ennek a valószínűségére. 2.Az amúgy is rendszertelen menstruációm szórakozik velem, ezzel halálfélelmet okozva. 3.Az együttlét után az amúgy is rendetlen hormonháztartásom méginkább felborult, emiatt nem menstruálok. Melyik a valószínűbb?


2011. jan. 4. 22:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet, h a saját nemedhez vonzódsz?
2011. jan. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A 2. :)
2011. jan. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 csakegynév ***** válasza:
100%
Késhet attól, hogy rendszertelen, felfáztál, első együttlét, idegeskedsz miatta. A leírtak alapján rendesen védekeztetek szóval én véleményem szerint esélytelen, hogy teherbe estél volna. Azt az orvost pedig minél hamarabb keresd fel tényleg.
2011. jan. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

az első szexuális aktus beszokott kavarni a menzeszbe.

ha óvszerrel védekeztek flesleges megszakítani az aktust, így nemlehet normálisan szexelni ha szétparázzátok az agyatokat. errevaló az óvszer

2011. jan. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Erősen kétlem, hogy terhes vagy. De abszolút megértem a helyzeted:D Én is épp ma csináltam terhességi tesztet, pedig az eszemmel tudtam, hogy esély sincsen terhességre (természetesen negatív is lett).


20 éves vagyok, nekem is kimarad több hónapokra a menzeszem. PCOS-em van...

Szerintem neked is vmi hormonális problémád lehet, azt javaslom, hogy ne halogasd az orvoslátogatást, mert csak még rosszabb lesz.


De egy tesztet csinálj. Megnyugszol, hidd el nekem:)

2011. jan. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Noa91 ***** válasza:
semmiképpen nem lehetsz terhes :) valószínűleg az amúgy is rendszertelen vérzésed az oka. nyugi :)
2011. jan. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én ugyan ezt játszottam éveken keresztül. Volt, hogy fél évig nem volt semmi, volt hogy hónapokon keresztül vérezgettem. A helyi kórházban a főorvos se volt képes rendesen kikezelni. Még amikor én jártam utána, akkor sem vállalta be, PCOS-os vagyok, azt mondta csak alul működnek a hormonjaim. Ezt húztam 18 éves koromig (addigra már 3 éve volt aktív szexuális kapcsolatom, egy emberrel, akivel még mai is van :)). Aztán elmentem egy másik dokihoz, akinél igaz 20.000 Ft egy vizsgálat, de mindent megcsinál. Épp időben kapta el a PCOS-t, mert már kezdtem cukorbeteg is lenni. Szóval nem szabad ezt a dolgot elhanyagolni, mert én is húztam volna még egy kicsit, akkor még ennél is nagyobb baj lenne. Egy rakat gyógyszerrel visszafordítható a dolog. De fogamzásgátló szedése nélkül még mindig nincs rendes menstruációm, 20 évesen. Szóval minél előbb menj el orvoshoz. Ő legalább a terhességet is kizárja.


Good luck!

2011. jan. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A 2. vagy a 3. A terhesség miatt nem kell aggódnod, inkább a másik probléma miatt és mindenképp fordulj orvoshoz a lehető leghamarabb!
2011. jan. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!