Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Én 2 évig szedtem a Lindinette...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Cintikebabby kérdése:

Én 2 évig szedtem a Lindinette gyógyszert és most nagyon meg betegedtem antibiotikumot kaptam 2 héten keresztül és úgy döntöttem nem eszem a gyógyszert ebbe a hónapba hisz úgy se hat az antibiotikum mellett igaz?

Figyelt kérdés
Most el szeretném újra kezdeni de már egy hete késik a terhesség teljesen kizárt más módon védekeztünk, így hogy kezdjem el ha meg se jön? Ez normális hogy késik ennyit?
2011. jan. 19. 09:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok... a teljes tudatlanság megint.

NEM LEHET egy hónapot kihagyni. Vagy kihagysz min. fél évet, amíg normalizálódik a helyzet, vagy szeded folyamatosan, még ha feleslegesnek tűnik is. Azért nem jött meg, mert idő kell, míg rendeződik a természetes ciklus. Ez akár hónapokat is igénybe vehet.

És az sem igaz, hogy nem hat az antibiotikum mellet. Hat, csak csökken a hatás. (Nem követendő példa, mert nekem férjem van, tehát nem lenne tragédia a becsúszott baba, neked meg nincs, de én sose védekeztem másképp, ha szedtem az antibiotikumot, és soha nem volt probléma. Mindössze annyiről van szó, hogy "lehet" probléma. De nem biztos, hogy "lesz".)

Viszont fontos folyamatosan szedni, hogy ne kavard össze a hormonjaidat, és a mesterséges ciklust fenntartsd.

Írt olyasmit a betegtájékoztató, hogy antibiotikumnál abba kell hagyni? Nem!! Akkor minek variálsz?

Szépen elbattyogsz a nődokihoz, és megkérdezed, hogy most mit csinálj, hány hónap múlva kezdheted el szedni újra.

De arra készülj, hogy lehet, hogy nem csak 1 hetet fog késni. Amikor én 10 éve abbahagytam a gyógyszert (most újra szedem), nekem 1 menzesz ki is maradt, az első 60 nap után jött meg.

Közben viszont óvszert kell használni, mert bármikor lehet érett petéd. Mivel nem tudod, mikor fog megjönni, még a félidőt sem tudod kiszámolni.

2011. jan. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségedet! Én ezeket a dolgokat hallottam az orvosom mondta amikor felírta az antibiotikumot hogy nem fog hatni mellette a fogamzásgátló mert egy nagyon erős dózist kaptam...te biztos már jóval tapasztaltabb vagy e téren és köszönöm a válaszodat!
2011. jan. 20. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!