Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Elfelejtettem bevenni a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elfelejtettem bevenni a tablettát az utolsó héten, ez nagyon nagy baj?

Figyelt kérdés

Már 10 hónapja Laurinát szedek. Mindig hétfőn kezdem el szedni az újabb 7-7-7 adagot. Pénteken nem vettem be. Szombat este vettem észre, hogy eggyel több van a kelleténél. Elolvastam a betegtájékoztatót. Két lehetőség közül azt választottam, hogy beveszem a péntekit és a szombatit is (így kettőt vettem be egyszerre). Ez azt is jelenti, hogy ki kell hagynom a 7 napos szünetet. Szombat délután csináltuk utoljára a barátommal, mielőtt észrevettem volna a "hibámat". Lehet belőle baj?


Elvileg ha a 7 napos szünetben véd, most is kellene... Nagyon remélem. Azóta már 5 bogyót bevettem. Csütörtökön megyek dokihoz, előtte nem tudtam, mert szabin volt. :S


2011. szept. 13. 19:39
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Még az ébresztőórába is bele volt írva, de valamiért nem szólt. :( Ember vagyok, néha mindenki hibázik, de nem mindegy, hogy mi lesz a következmény.


17/L

2011. szept. 13. 19:40
 2/19 anonim ***** válasza:

Nőgyógyászhoz hiába mész még, ha esetleg terhes is lettél, még nem lehet kimutatni, csinálni meg ő se tud semmit.

Egyelőre kiegészítő védekezést ajánlok, és imádkozást, hogy ne legyél terhes, utólag már nincs mit tenni.

Sajnos ha nem úgy veszed be, ahogy elő van írva, akkor mindegy mióta szedted, eléggé lecsökken a védelmi foka.

Amúgy nőgyógyászhoz menni vagy terhességi tesztet csinálni az eset után kb 2 héttel lehet a legkorábban úgy, hogy legyen értelme.

2011. szept. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Csak mégis, akkor mit ér az egész hormonális akármi, ha egyetlen egy hibázásnál nem tud megvédeni...?
2011. szept. 13. 20:16
 4/19 A kérdező kommentje:

Meg azóta is szedtem be gyógyszert, szóval hormon került belém azóta is. A megtermékenyülés pedig 3 napig tart, megakadályozni nem tudja az a néhány hormonális gyógyszer?


Ez a gyógyszer amúgy is az első naptól kezdve véd. Akkor miért ne védene most is?

2011. szept. 13. 20:23
 5/19 anonim ***** válasza:

Semmit, csak tönkreteszi a hormonháztartásod.

De ilyen a fogamzásgátlás. Egy kis hibának is nagyon komoly következményei lehetnek, csak az emberek általában nem gondolnak bele, amíg a helyzetbe bele nem kerülnek.

Sőt, még ha teljesen előírásszerűen szeded a fogamzásgátlót, akkor is előfordulhat, hogy terhes leszel, csak nagyon kicsi az esély rá.

De aki nemi életet él nő, annak tudnia kell, hogy mindig megvan az esélye, hogy terhes legyen. Tudja változtatni, hogy az esély mekkora a fogamzásgátló módszerekkel, de eltörölni nem lehet.

2011. szept. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Több ismerősömnek is volt már ilyen, egyikőjük sem lett terhes. Én sem szeretnék az lenni. Egyébként aki nem védekezik sehogy, és mindig mással csinálja, az miért nem esik teherbe?
2011. szept. 13. 20:28
 7/19 anonim ***** válasza:

nem azt mondom, hogy biztos terhes vagy, de ezzel a hibával nagyban megnövelted az esélyét, hogy az legyél

eddig is, amíg hiba nélkül szedted, volt egy kis esélye, hogy terhes legyél, de most mivel kihagytál egy szemet, sokkal valószínűbb, hogy az lehetsz

szóval szerencsejáték az egész, nem pedig ilyen fekete és fehér döntések, hogy most használok gyógyszert és akkor nem lehetek terhes, de ha kihagyok egyet akkor biztos az leszek

2011. szept. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Értem én, csak nagyon félek tőle. :S
2011. szept. 13. 20:50
 9/19 anonim ***** válasza:
Utólag már mindegy. Azért egy szem kihagyása esetén elég kevés az esély a terhességre. Persze van, de kevés. Szerintem egyelőre ne parázz, majd csak akkor, ha nem jön meg.
2011. szept. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Oké, megpróbálok nem parázni. Csak ilyen vagyok. Erről nem tehetek, ezt örököltem. Na mindegy. Százalék szinten mennyi az esély a teherbeesésre?
2011. szept. 14. 11:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!