Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Csak én aggódom túl a dolgot?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én aggódom túl a dolgot? Tényleg a kisebbséghez tartozom?

Figyelt kérdés

Néhány hete szeretkezünk a barátommal. Óvszert használunk, de a párom szeretné, ha tablettát szednék. Én meg nagyon félek tőle, hogy mindenféle mellékhatása lesz. A barátom olyanokkal érvel, hogy mindenki ezt használja, az óvszerrel előbb-utóbb teherbe esnék, meg most már ezek alacsonyabb hormontartalmúak és elenyésző a mellékhatás.

Annyira dühít a dolog, hogy természetesnek veszi, én beszedem a tablettát, és ezzel meg is van oldva az egész ügy.

Ti mit gondoltok erről? Mikor elkezdtétek szedni a tablettát nem féltetek a következményektől?


2011. febr. 18. 13:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
40%

én is féltem, de nem lett semmi bajom, és teherbe sem estem tőle. már egy jó éve szedem és meg vagyok vele elégedve teljesen, sőt még a menstruációs panaszaimat és nagyon nagy mértékben enyhítette.

19/L

2011. febr. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
33%
"teherbe sem estem tőle" úgy értem nem lettem mellette terhes
2011. febr. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%
Azt nem tudom, hogy kisebbségi vagy-e, de a tablettával kapcsolatban igazad van, mindegyiknek van mellékhatása még akkor is, ha az ember nem veszi észre. A gumi se kevésbé biztonságos ha jól használják. Ellenben néha drágább és sokkal-sokkal macerásabb. Előnye viszont, hogy a betegségektől is véd, hátránya a kisebb élvezet... ezeket vedd számba és dönts. De te dönts, ne a barátod.
2011. febr. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Persze, az neki a legkényelmesebb lenne, hiszen nem kéne óvszerrel "bajlódni". A te véleményed ezzel kapcsolatban nem mérvadó neki ezek szerint.

Ha nem szeretnél gyógyszert szedni, akkor ne szedjél csak azért, mert a pasid ezt mondja. Látszik, semmit nem ért a dologhoz, csak és kizárólag a kényelméről szól. Én ugyan szedek tabit, de magamtól döntöttem úgy, hogy elkezdem használni, és nem a párom nyaggatott vele.

"az óvszerrel előbb-utóbb teherbe esnék"

Ez meg akkora baromság, ahogy van. Az óvszer is ugyanannyira biztonságos, mint a gyógyszer. Persze ott jobban kell vigyázni, mivel kiszakadhat, stb. Ha jól csináltok mindent, akkor nem eshetsz úgy teherbe. Akár fogamzásgátló mellett is teherbe lehet esni, ha nem úgy szedik be, ahogy kéne.

Szóval állj ki magadért, ha nem akarod, ne szedj gyógyszert. Ne engedd, hogy belemagyarázzon a fejedbe ilyen badarságokat, mert nem is ért hozzá.

2011. febr. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Az óvszerrel se leszel terhes, csak átvág, ugyanakkora szinte az esélye, hogy óvszerrel teherbe esel, mint a tablettával.

Viszont tényleg kényelmetlen óvszerrel szeretkezni, sokkal szabadabb vagy, ha tabival védekeztek. Ezt én mondom. Viszont a tabletta megváltoztatja a hormonháztartást, bárhogy is szeded.

A te döntésed, a te tested, ne ő döntsön.

2011. febr. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Látszik a fiún, hogy bármit mondana neked, amivel rávehet a gumi elhagyására. A fogamzásgátlónak mindig vannak mellékhatásai, maximum nem azonnal jelentkeznek, sokaknál csak abbahagyás után. Megfelelően használt gumival sosem lehetsz terhes, de ha mellé spermaölő síkosítót is kentek, akkor az esély abszolút 0. Egyszerűen csak kényelmetlen a dolog az uraságnak, és ezt a kényelmetlenséget áthárítaná rád.
2011. febr. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez butaság, egy alacsony hormontartalmú tabletta sokkal drágább, mint a gumi.



Kérdező: joggal sértődsz meg ilyenen, neki is épp úgy dolga védekezni, mint neked.

Nem fair, hogy te szedjél gyógyszert, hogy neki kényelmesebb legyen.

A minimum, hogy állja a költségeket, vagy legalább a felét. :) Csak hogy átérezze, övé is a felelősség.


A tabletta és az óvszer mellett kb. ugyanakkora eséllyel eshetsz teherbe, ha rendesen szeded, akkor is.

Így viszont nem csak a védekezés felelőssége a tiéd, ha teherben maradsz, "egyedül te leszel a hibás", mert nem szedted "rendesen". Ezt is neked kell bizonyítani.


Nem használja azt mindenki, ő csak ne hazardírozzon a te egészségeddel.

Én elmúltam 30, és gumit használunk, évek óta. Többek közt azért, mert a tabletta bezavart a hormonháztartásomba, és nagyon durván lehíztam miatta, 30 kg 3 hónap alatt. Többé nem szeretnék, kösz kihagyom. Nem általános, hogy mindenki így jár, de benne van a pakliban.


Hála annak, hogy mindenki fogamzásgátlót szed, tele van terhességi hormonnal az ivóvíz, mert a szennyvízből nem tudják kivonni, és újra megisszuk - a barátod is.

Egyre több a meddő pár meg az elnőiesedett férfi.


Köztes megoldás lehetne nektek, ha hüvelygyűrűvel, kúppal, vagy hasonlóval védekeztek, ami neked kevesebb mellékhatással jár, neki meg nem kell felhúzni.

De ezek közt több olyan van, ami még úgy sem megbízható, mint a gumi.


100%-os védekezés nincs, csak ha nem szexeltek!

Szerintem időben kérdezz rá, hogy "és mit tennél, ha beszedem, de terhes maradok?"

Később ne érjen kellemetlen meglepetés.


Az meg sajnos még mindig nem alap, hogy ha gumi nélkül akar szexelni két fiatal, akkor AIDS teszt, meg teljes nagyszervíz a dokinál, hogy MINDKETTEN egészségesek vagytok.

A fiúk sokszor tünetmentesen is fertőzhetnek, nem kell AIDS-esnek lenni, elég egy HPV, amitől méhnyakrákod lehet 35 évesen.

2011. febr. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"Ez butaság, egy alacsony hormontartalmú tabletta sokkal drágább, mint a gumi. "


Mennyi guminál drágább, hm? Mert ugye az a kérdés, hogy egy kéthónapnyi adag a tablettából hány óvszerrel ér fel.

2011. febr. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Amennyiben ennyire a gumi ellen van, gondolom eddig se használta, ha nem volt muszáj, és ki tudja, milyen van, amiről nem is tud.

Egy alapos orvosi vizsgálat már csak ezért sem ártana.

2011. febr. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"elég egy HPV, amitől méhnyakrákod lehet 35 évesen."


Rossz példa, mert az bőrkontaktus útján terjed, tehát az óvszer hatástalan ellene.

2011. febr. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!