Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 20 éves kor alatt nem ártalmas...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

20 éves kor alatt nem ártalmas a fog. Gátló? Annyi helyen hallom ezt, de minden nőgyógyász felírja fiatal lányoknak.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 15. 14:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Mert nem a nőgyógyász fog szívni később, hogy nem áll vissza a peteérés, vagy épp pcos alakul ki a lánynál. Ő felírja a tablettát és részéről el is van felejtve...

A lányok 70%-ának, akik szedik nem szabadna felírni tablettát. De már minden hülyeségre felírnak a rendszertelen menszesztől az erős görcsökig...Aztán meg ha abbahagyják járkálnak orvostól orvosig, hogy miért nem jön össze a baba.


Én is szedtem 6 évig.


25/N

2011. ápr. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egy fiatal fejlődő szervezetnek nagyon nem tesz jót a hormontartalmú gyógyszerek szedése. Még ki sem alakult, nem állt be rendesen a hormonháztartásuk, még fejlődésben van a szervezetük, ebbe mesterséges módon beleavatkozni szerintem nem lenne szabad. Ennek ellenére egyetértek az első hozzászólóval, sajnos minden orvos ebben látja a tökéletes megoldást minden problémára, itt kéne hogy képbe jöjjenek a szülők, akik ezt ahelyett hogy engedik, inkább az óvszer helyes használatára kéne hogy felhívják a gyerekeik figyelmét.
2011. ápr. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Elsőnek maximálisan igaza van. 18 éves kor alatt egyáltalán nem ajánlott, és 18 éves kor felett is csak nagyon alapos kivizsgálás után. (Pl. ellenőrizni kellene, hogy a nőnek van-e szabályos peteérése).
2011. ápr. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, "életmentőek" voltatok, ugyanis anyu rám akarata erőltetni, de miután ezeket elilvastuk, sikerült meggyőznöm, hogy káros.
2011. ápr. 17. 12:22
 5/13 anonim ***** válasza:
Minden korban ártalmas.
2011. ápr. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

én örülni fogok ha sokáig szedem, és utána már nem kell, mert meddő leszek...(szegény kölyök, nehogymár ilyen anyja legyen mint én....)

(anyud csak jót akart neked, az anyukák mindig jót akarnak ^^)


trolololololo....

2011. ápr. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

A válasz írója 49%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:03


ezt pontosan hogy érted?

2011. ápr. 24. 12:04
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem csak 20 éves kor alatt, hanem felett is káros. Ezek a készítmények felborítják a hormonháztatásod. Az orvosok az idős embereknek is felírnak 10-15 "gyógyszert", minden kis megfázásra erős antibiotikumokat. Ez itt nálunk Magyarországon már ilyen hagyomány.

Picit eltérek a témától, ha már szóba kerültek a gyógyszerek. Régen nagyon sűrűn voltam beteg, és ekkor mentem a dokihoz, hogy írjon ki valami gyógyszert. Körülbelül 6 éve nem szedek gyógyszert. Persze volt már, hogy fájt a fejem, ekkor beveszek egy algopirint, nem tagadom, de nem szedek antibiotikumokat, mert azok a szervezet védettségét is megölik ám. Azóta nem voltam sem lázas, sem komolyabb beteg.

Visszatérve a fogamzásgátlókra. Szerintem ha hosszútávon szeded, az semmiképpen sem jó. A "férfiasodáson" kívül felelős lehet még a meddőség elmaradására is. Egy fejlődésben lévő szervezetnek pedig biztosan többet árt.

2011. ápr. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

nekünk azt mondta a védőnő, hogy 18 éves kor alatt ha lehet, akkor inkább ne használjunk hormonális fogamzásgátlókat

ennek ellenére nagyon sok lányt ismerek aki használ

mondjuk én már olyanról is hallottam, hogy az orvos úgy írta fel a fogamzásgátlót, hogy nem is küldte el a lányt vérvételre és meg sem vizsgálta

16L

2011. ápr. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Senkinek nem tesz jót, olyan károkat okoznak a hormonok, amik csak évekkel később jönnek napvilágra.
2011. ápr. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!