Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Trombózis után lehet-e minipil...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Trombózis után lehet-e minipill fogamzásgátlót szedni?

Figyelt kérdés
Szedek vérhigítót is, szal ha kontrolloztatja az ember rendesen az INR-jét elviekben csak szedhető... Hasonló tapasztalat vki??
2011. jún. 2. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom nm lehet, de kérd ki orvos véleményét.
2011. jún. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Van másféle védekezési mód, mint a tablettás fogamzásgátlás. Ne kockáztasd csak emiatt az életed, nézz utána mik vannak még, és ha többet együtt alkalmazol akkor el lehet érni olyan hatásfokot mint a tabletta!
2011. jún. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor se szabad, ha hajlamos valaki a trombózisra, nemhogy trombózis után. Szörnyen veszélyes. Hiába szedsz vérhigítót, azt nem tudod előre megjósolni, hogy a fogamzásgátló "legyűri"-e annak a hatását... Én semmiképp nem kockáztatnám meg az újbóli trombózist.
2011. jún. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem kéne. De nem is értem hogy jut eszedbe. Az életedről meg az egészségedről van szó...
2011. jún. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

én olyan helyzetben vagyok hogy trombózis hajlamom van. és ahogy utánanéztem még sokan mások. :) ezért egyetlen egy fog.gátló tabit szedhetek csak az Azalia nevű tablettát. lentebb le is irtam h miért. részletesen elbeszélgettem az orvosommal. és ugye azért egy orvos csak jobban tudja ;) :)

ezt elvileg szoptatós anyukáknak szokták ajánlani mert csak progeszteron nevű hormont tartalmaz ellentétben a többi kombinált fog.gátlókkal amik progeszteron mellett ösztrogént is tartalmaznak. sajnos mivel tormbózis hajlama van mint ahogy nekem is. gondolom kiderjtették vizsgálattal,hogy heterozygota -e /csak egyik szülőtől örökölte/ vagy homozigota/mindkét féltől/ én heterozygota vagyok és aztmondta az orvosom h ha mindenképp szeretnék csak ezt az egyet szedhetem. minipillnek is szokták nevezni. a rendesn kombinált fog.gátlók alatt van egyel. vagyis úgyértem hogy ez nem annyira hatékony de csak egy két %kal van lemaradva a kombinált tablettáktól. viszont ennél tényleg nagyon fontos h órára pontosan szedje az illető mert egy két óra is csökkenti már a hatását. viszont ha pontosan szedi időben akkor eléri a kombinált tabletták hatékonyságát. menzesz alatt is szednni kell van akinl van vérzés van akire ugy hat hogy egyáltalán nincs viszont ez nem baj. mert elllentétben a kombináltakkal ha ezt abbahagyja az ember akkor rögtön olyan lesz a szervezete mint azelőtt volt. a kombináltak után meg pl ha teherbe szeretne esni valaki akkor azért pár hónap kell h minden helyre álljon. trombózis miatt pedig nem nem pénz miatt irta fel sem neki sem nekem sem pedig a többi hozzánk hasonló lánynak :) az ösztrogén hormon ami ebben nincs az okozna nagy fenyegetést a trombózis hajlamosokra. viszont aki homozygota/mindkét szülőtől örökölte/ annak még ez sem ajánlott max saját felelősségére de ált az orvosok ismerősöm által tudom h nem nagyon szokták felírni :)

2013. jún. 1. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!