Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen fogamzásgátlást javasol...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen fogamzásgátlást javasoltok, ha fogamzásgátló tablettáról le kellett állnom, mert mélyvénás trombózissal kezeltek?

Figyelt kérdés
2011. jún. 9. 19:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Akkor valószínűleg semmilyen hormonális fogamzásgátló nem jöhet szóba.

Óvszer?

Sokan nem szeretik, de nekünk az elmúlt években jól bevált, én sem szedek tablettát.


Van, aki bírja a spirált, hát nem tartozom közéjük... mondanám, hogy egy próbát megér, de ahhoz elég húzós az ára. Több lesz tőle a vérzés, erősebbek a görcsök, úgyhogy nem is valami "praktikus".


A gumin kívül nem sok megoldást tudok javasolni.


Ha 200%, hogy nem akartok több gyereket, akkor a végleges megoldásból is választhattok, a nőnek petevezeték elkötés, vagy a férjnek vazektómia. Ebben az esetben viszont nincs visszaút.


Jó "kapcsolatokkal" esetleg be tudsz szerezni pesszáriumot, de erre alig van esély, és nem is annyira biztonságos, ha nem kensz rá spermicid krémet, így összességében nem valami olcsó.


Dokit kéne megkérdezni, hogy hüvelykúpot pl. használhatsz-e, úgy tudom, az hormonmentes fogamzásgátlásnak számít, de azt nem tudom, mennyire biztonságos önmagában.

2011. jún. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nálad mindenfajta hormonális módszer kizárt. Biztos mindjárt jön vki, hogy használj hüvelygyűrűt, de az is hormonos, szóval ne.


Ha nagy biztonságot akartok, akkor óvszer.

Ha nem szeretitek, akkor pesszárium+spermicid együtt (netről lehet pesszáriumot rendelni, nem kell hozzá jó kapcsolat").

Esetleg spermicid+megszakítás együtt.

De a legbiztonságosabb az óvszer.

2011. jún. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Spirált pedig csak akkor lehet, ha már szültél.
2011. jún. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kevesen tudják, de már van spirál azoknak is akik még nem szültek.
2011. jún. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Én pl. tudom. De a dokim mondta, hogy épeszű orvos olyan nőnek nem rak fel spirált, aki még nem szült. És én hiszek neki.
2011. jún. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igazából huszadik életévemet fogom most betölteni ősszel, tehát se gyerek, se tartós kapcsolat (legalábbis most). Gyereket azért még egyszer szeretnék!

Tudom, hogy kizárt a hormonális... sajnos.

A hüvelytablettákat néztem, amiket aktus előtt kell 10perccel felhelyezni. Állítólag az új fajták, amikről olvastam már 99,9%-os biztonságot nyújt! Ami vetekszik a fogamzásgátló tablettákéval. Használt már ilyet valaki? Mi erről a véleményetek?

2011. jún. 9. 23:49
 7/11 A kérdező kommentje:
JA! És az óvszerre sajnos allergiás tüneteim vannak...
2011. jún. 9. 23:52
 8/11 anonim ***** válasza:

a 99,9 % óriási baromság. Ha megnézed a pearl indexet, láthatod, hogy 100 nőből egy év alatt 25-30 esik teherbe mellette...

Csak megszakítás mellett használd.

Egyébként ha nincs tartós kapcsolatod, akkor óvszer. Mégis csak az véd meg a betegségektől...

2011. jún. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Van latexmentes óvszer.
2011. jún. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, hogy offolok: a fogamzásgátlótól lett trombózisod, illetve vélhetően ez segítette elő a kialakulását? Vagy hajlamtól és gyógyszertől függetlenül történt?
2011. jún. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!